Kategorie
Niemowlę

Niezbędne, naturalne kosmetyki dla niemowląt

Przy pielęgnacji noworodka kierujemy się zasadą „im mniej, tym lepiej”. Firmy produkujące środki pielęgnacyjne dla dzieci oferują nam dużą ilość „niezbędnych” kosmetyków, tymczasem nasze dziecko potrzebuje naprawdę niewiele.

Przy pielęgnacji noworodka kierujemy się zasadą „im mniej, tym lepiej”. Firmy produkujące środki pielęgnacyjne dla dzieci  oferują nam dużą ilość „niezbędnych” kosmetyków, tymczasem nasze dziecko potrzebuje naprawdę niewiele.

Najlepszym naturalnym kosmetykiem jest mleko mamy, którego możemy używać do codziennej pielęgnacji niemowlęcia.

Uwaga! Reklama do czytania

Poród naturalny

Świadome przygotowanie się do cudu narodzin.

Karmienie piersią

Twoje mleko to cudowny dar. Naucz się nim dzielić.

Tylko dobre książki dla dzieci i rodziców | Księgarnia Natuli

Jakie kosmetyki dla niemowląt?

Proponujemy stosowanie kosmetyków naturalnych, które nie zawierają syntetycznych substancji barwiących, zapachowych ani konserwujących, są pozbawione surowców na bazie olejów mineralnych i nie powodują odczynów alergicznych.

  • Krem do twarzy

Nakremuj twarz dziecka niewielką ilością kremu przed spacerem albo werandowaniem. Nawet jeśli wychodzisz na spacer kilkakrotnie, wystarczy jednorazowe nawilżenie. W chłodniejsze dni zastosuj balsam na wiatr i niepogodę.

  • Krem do pupy

Nigdy nie stosuj go profilaktycznie. Kiedy zauważysz lekko zaczerwienioną pupę, umyj ją wodą, dokładnie wysusz (pamiętaj o powierzchni między fałdkami) i posmaruj kremem zanim założysz pieluchę. Stosuj tak długo, aż odparzenie zniknie. Pamiętaj również o wietrzeniu odparzonej pupy.

Uwaga! Reklama do czytania

Uwaga! Złość

Są sposoby radzenia sobie ze złością (swoją i bliskich), które nie ranią i nie krzywdzą. Książka pomaga zrozumieć i stosować te metody. 

CHCESZ? KLIKNIJ!
  • Olejek do pielęgnacji i masażu lub np. migdałowy olej jadalny

Olejek stosujemy do pielęgnacji, masażu dziecka oraz raz w tygodniu po kąpieli (nie nawilżamy dziecka olejkiem codziennie, ponieważ skóra musi „nauczyć się” samoregulacji).

Autor/ka: Renata Szwinta-Sadowski

Położna z zawodu i zamiłowania. Od ponad 20 lat mieszka i praktykuje w Niemczech. Mama 3 dzieci. Prowadzi kompleksową opiekę położniczą: wizyty domowe podczas całej ciąży, uczestnictwo w porodzie oraz opieka poporodowa nad dzieckiem i mamą. Jest doradcą laktacyjnym. Zajmuje się akupunkturą i homeopatią oraz propagowaniem idei porodów naturalnych i alternatywnych metod pielęgnacji dzieci. Posiada doświadczenie w zakresie prowadzenia kursów szkoły rodzenia oraz indywidualnych konsultacji we współpracy z gabinetami ginekologiczno-położniczymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.