| Nowe możliwości budowania – klocki Miclik

Nowe możliwości budowania – klocki Miclik

Klocki to jedna z najstarszych i najbardziej tradycyjnych zabawek. Proste, a jednocześnie dające niemal nieskończone możliwości. Uwielbiane przez dzieci i – nie wstydźmy się przyznać – przez nas, dorosłych.

Klocki to zabawki niewątpliwie edukacyjne, ale na szczęście edukacyjność to tylko jedna z ich zalet. Poza tym: rozwijają wyobraźnię przestrzenną, poprawiają koncentrację, rozwijają kreatywność i myślenie abstrakcyjne, ćwiczą małą motorykę, a wspólne budowanie uczy współpracy. Przede wszystkim jednak zabawa klockami sprawia ogromną przyjemność.

Chyba najpopularniejsze są klocki drewniane i plastikowe, ale zdarzają się także miękkie klocki z tkaniny dla niemowląt, klocki z pianki czy z metalu (na przykład magnetyczne). Niektóre firmy oferują taką mnogość różnorodnych serii i zestawów, że można by przy każdej okazji kupować kolejne pudło, zamieniając przy tym pokój dziecka w jaskinię klockomaniaka. Jednak nawet jeśli twoje dziecko ma swoje ulubione, z których najchętniej buduje, naprawdę warto zaproponować mu zupełnie nowy, inny typ. Nowe klocki łamią schematy budowania, do których przyzwyczajone jest dziecko, oferują odmienne możliwości zabawy, zachęcają dziecko do poszukiwania nowych rozwiązań.

Zobaczcie nowe klocki konstrukcyjne hiszpańskiej firmy Mitoi:

Kup klocki Miclik w Natuli – 116,90

Klocki Miclik otrzymały tytuł Zabawki Roku 2016 w kategorii Zabawki Konstrukcyjne oraz Nagrodę Kreatywnej Zabawy 2016 w kategorii Kreatywna Zabawa.

 

Klocki Miclik są:

  • innowacyjne i proste,
  • produkowane z poszanowaniem środowiska naturalnego,
  • bezpieczne,
  • edukacyjne.

Klocki Miclik zrobione są z plastiku w czterech kolorach: niebieskim, zielonym, czerwonym i żółtym. Każdy element ma kształt dwóch elastycznie połączonych najdłuższym bokiem trapezów. Z jednej strony znajdują się wypustki, a z drugiej dziurki. Ten przemyślany kształt daje nowe, niemal nieograniczone możliwości łączenia.

Co nam się podoba:

  • brak specjalizacji płciowej, klocki są uniseks,
  • brak szczegółowej, jedynej właściwej instrukcji budowania,
  • ciekawy kształt i elastyczność.

Klocki Miclik można kupić w Natuli.pl


Joanna Adamska

Polonistka i pedagog. Tylko chwilowo na emigracji. Książki dla dzieci kupuje sobie, ale chętnie pożycza je swoim dwóm córkom. Pani (nie tylko) od książek w Natuli.pl.
Odwiedź stronę autorki/autora: http://natuli.pl
Książeczki Pucio – zabawy logopedyczne dla najmłodszych

Książki wspierające wszechstronny rozwój najmłodszych dzieci od wydawnictwa Tekturka

Naprawdę przeciwsłoneczne okulary dla dzieci (Real Kids Shades)

Kasze glutenowe i bezglutenowe (11 przepisów na bezglutenowe dania z kaszą)

Kim jest doula?

7 powodów, dlaczego warto chodzić boso (także dla dorosłych)

Przejdz do: