Kategorie
Produkty Rzeczy dla dzieci

Jak rozwijać u dzieci motywację wewnętrzną? … i inne książki dotyczące wychowania i rozwoju

Samo Sedno to na polskim rynku chyba najbardziej życiowe poradniki z dziedziny psychologii: rozwoju osobistego, komunikacji i relacji z innymi, radzenia sobie ze stresem, treningu umysłu, coachingu i mindfulnessu, wychowania dzieci, a także zdrowia i biznesu. Wydawca kładzie nacisk na maksymalną kondensację treści i praktyczność porad. Autorami są zarówno polscy, jak i zagraniczni uznani specjaliści w dziedzinie psychologii, poradnictwa, terapii. Zobaczcie nowości w serii!

Dodaj mi skrzydeł! Jak rozwijać u dzieci motywację wewnętrzną?

Na rynku jest całe mnóstwo wartościowych poradników dla rodziców maluchów, ale już nie tak łatwo znaleźć jakieś wskazówki, jak postępować z dziećmi starszymi. Ten praktyczny poradnik dla rodziców dzieci w wieku 7–14 lat pokazuje, w jaki sposób rozwijać motywację wewnętrzną i pewność siebie. Zamiast kar, nagród i gróźb autorka proponuje współdziałanie i tworzenie bliskiej relacji. Polecamy tę książkę wszystkim rodzicom, którzy próbują odnaleźć równowagę pomiędzy życiem domowym i szkolnym. Autorka jest trenerką i psychologiem, pracuje z dziećmi, nastolatkami i ich rodzicami oraz prowadzi popularny blog dla rodziców Edukowisko.pl.

Jak zrozumieć małe dziecko

Poradnik pomagający w codziennej opiece nad Twoim dzieckiem

Zobacz w księgarni Natuli.pl

Kup w Natuli – 30,01

Mindfulness. Droga do kreatywności

Mindfulness, czyli uważność to nie tylko temat medialny. To sposób na powrót do normalności w dzisiejszym zwariowanym i pędzącym świecie. Danny Penman, nauczyciel medytacji i autor światowego bestsellera Mindfulness. Trening uważności, stworzył czterotygodniowy program medytacyjny. Wystarczy 10 do 20 minut dziennie, by wyciszyć umysł, uwolnić kreatywność i osiągnąć stan pełnej równowagi. Książka zawiera płytę CD z medytacjami.

Kup w Natuli – 25,71

Mindfulness dla zdrowia. Jak radzić sobie z bólem, stresem i zmęczeniem

Czy wiecie, że badania kliniczne dowodzą, że mindfulness wykazuje działanie podobne do środków przeciwbólowych? Praktyka uważności pomaga uwolnić się od stresu, bólu i cierpienia. W końcu psyche i soma ściśle od siebie zależą. Ośmiotygodniowy program medytacyjny z płytą CD zawiera zestaw ćwiczeń, które naprawdę prowadzą do samouzdrowienia.

Kup w Natuli – 31,73

Trening relaksacji. Jak uwolnić się od stresu, lęku i depresji

Pozostawanie w stanie permanentnego napięcia, bezsenność i brak umiejętności odpoczywania to poważne problemy, które nękają wielu z nas. Ten poradnik to świetna pomoc dla wszystkich zestresowanych oraz cierpiących na stany lękowe i depresję. Książka prezentuje rozmaite techniki relaksacyjne, takie jak świadome oddychanie, trening autogenny Schultza, relaksacja Jacobsona, trening uważności, wizualizacja, koherencja serca oraz muzykoterapia. Ponad 170 ćwiczeń pomaga osiągnąć stan rozluźnienia i odprężenia oraz poprawić koncentrację, pobudzić kreatywność i odzyskać siłę i radość życia.

Uwaga! Reklama do czytania

Uwaga! Złość

Są sposoby radzenia sobie ze złością (swoją i bliskich), które nie ranią i nie krzywdzą. Książka pomaga zrozumieć i stosować te metody. 

CHCESZ? KLIKNIJ!

Kup w Natuli – 30,01

Szczęśliwszy o 10%

Autor książki, Dan Harris, to prezenter popularnego w USA porannego programu Good Morning America, który na wizji dostał ataku paniki. Czy taka gigantyczna wpadka położyła kres jego telewizyjnej karierze? Wcale nie! Co więcej, Dan Harris przekuł ją w sukces, którego dowodem jest właśnie ta książka. Szukając przyczyn tego, co się stało, i antidotum na stres, odkrył filozofię zen, buddyzm, medytację i mindfulness. Okazało się, że to najlepsze tematy, którymi zajął się jako dziennikarz, i że zmieniły one zupełnie jego życie. Książka w szczery i zabawny sposób pokazuje drogę, jaką Harris przeszedł do szczęśliwszego i spokojnego życia. Książkę poleca Elizabeth Gilbert, autorka bestsellera Jedz, módl się, kochaj, oraz Daniel Goleman, twórca teorii inteligencji emocjonalnej i autor wielu książek na ten temat. Publikacja zyskała status bestsellera wg New York Timesa.

Kup w Natuli – 30,01

Avatar photo

Autor/ka: Joanna Adamska

Polonistka i pedagog. Tylko chwilowo na emigracji. Książki dla dzieci kupuje sobie, ale chętnie pożycza je swoim dwóm córkom. Pani (nie tylko) od książek w Natuli.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.