Kategorie
ekowiadomości

Światowy Dzień Konsumenta, czyli nasz

Światowy Dzień Praw Konsumenta obchodzimy od 1983 roku 15 marca. To prezydent Kennedy jako pierwszy zauważył, że “Konsumenci to my wszyscy”

Światowy Dzień Praw Konsumenta (ang. World Consumer Rights Day – WCRD) obchodzimy od 1983 roku 15 marca – w rocznicę przemówienia prezydenta Johna Kennedy’ego, wygłoszonego w roku 1962 w Kongresie Stanów Zjednoczonych. Dotyczyło ono projektu ustawy o ochronie praw konsumenta. To prezydent Kennedy jako pierwszy zauważył, że “Konsumenci to my wszyscy”.
Podczas obrad sformułowano cztery prawa konsumentów:

Seria Rodzicielska

Jak zrozumieć małe dziecko

#StopTrenowaniu – przeczytaj książkę, która wprowadzi i rozwinie Twoje świadome rodzicielstwo. Rodzicielstwo bez „instrukcji obsługi” i szkodliwych rad.

  • do informacji,
  • do wyboru,
  • do bezpieczeństwa,
  • do reprezentacji.

W Polsce Światowy Dzień Konsumenta obchodzony jest oficjalnie od roku 2000. Do obchodów włącza się Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów i organizacje pozarządowe. Coraz częściej Światowy Dzień Konsumenta jest pretekstem dla władz lokalnych, by zwrócić uwagę na prawa konsumenta. Coraz częściej organizowane są także spotkania, mające na celu uświadomienie i przede wszystkim zapoznanie ludzi z prawami, jakie przysługują im podczas dokonywania mniejszych i większych zakupów, także przez Internet.

Zobacz: www.consumersinternational.org

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *