| Szafka, która pomaga sprzątać

Szafka, która pomaga sprzątać

Szuflady z gotowymi nadrukami ubrań to praktyczne i efektowne rozwiązanie dla malucha. Ale podobny mebel możemy wykonać samodzielnie – podstawowym materiałem, nad którym będziemy pracować, staną się stare szafki i komody.

Jeśli pokój Waszego dziecka wygląda co najmniej tak, jakby dzień w dzień lądowali tam robiący bałagan kosmici, oznacza to, że czas pochylić się nad hasłem “sprzątanie”. Stan po inwazji obcych można próbować zażegnać na różne sposoby. Nieprzydatne metody to bez wątpienia groźby, nagrody i kary. Nic nie dają, a mogą skutecznie zniechęcić dziecko do robienia porządków.

Warto pamiętać natomiast o tym, że maluch na pewnym etapie rozwoju nie jest w stanie odróżnić bałaganu od porządku.

Dodatkowo sprzątanie (podobnie jak dla większości z nas) może być dla dziecka przykrym obowiązkiem. Najlepiej zatem połączyć skuteczne z pożytecznym i postarać się zamienić sprzątanie w zabawę. Łatwo powiedzieć, trudnej zrobić!  Jak zacząć? Można na przykład urządzić wyścigi, kto pierwszy wypełni pudełko zabawkami. Albo zachęcić malucha do naśladowania naszych zachowań – jak wiemy, dzieci uwielbiają bawić się w dorosłych.

Pomocna może okazać także się szafka w wyodrębnionymi na obrazkach częściami garderoby – kupiona, albo zrobiona samodzielnie. Sposób na dostosowanie mebla do potrzeb małego użytkownika jest wyjątkowo ekonomiczny – wystarczy na szufladach nalepić/narysować rodzaj ubranka, jaki dziecko ma tam chować. Gotowa szafka ma tylko jedną przewagę nad tą robioną przez nas osobiście – kształt jej szuflad odpowiada ubraniom, jakie znaleźć się mają w środku. Praktyczne i pomysłowe rozwiązanie? Z pewnością. Myślę nawet, że przydałoby się też niejednej dorosłej osobie…

Zobacz: freshome.com

 


Anna Grafka

Każdy swój dzień zaczyna od kawy (fairtade’owej oczywiście) i wizyty na UlicyEkologicznej.pl, którą wspiera i współtworzy. Codziennie śledzi newsy, tropi trendy, i pisze o wszystkim, co w ekologicznej trawie piszczy. Fascynują ją gadżety, które sprawiają, że ekologia w mieście jest możliwa. Zainspirowana własnymi odkryciami (mimo wyraźnego antytalentu do prac rękodzielniczych) zaopatrzyła się w maszynę do szycia, która wprowadzić ma ją w arkana krawieckiego upcyklingu. Z drobnych rzeczy i pomysłów cieszy się jak dziecko, co zdecydowanie pomaga jej w kontaktach z maluchami.
Odwiedź stronę autorki/autora: http://ulicaekologiczna.pl/
Książeczki Pucio – zabawy logopedyczne dla najmłodszych

Książki wspierające wszechstronny rozwój najmłodszych dzieci od wydawnictwa Tekturka

Naprawdę przeciwsłoneczne okulary dla dzieci (Real Kids Shades)

Parentyfikacja. O dramacie dzielnych dzieci

3 niecodzienne sposoby na owoce w diecie dziecka

Juul na poniedziałek, cz. 85 – Przychodzi taki czas, kiedy rodzic powinien odpuścić

Przejdz do: