Tadam! Oto nowe wydawnictwo dla dzieci
| Tadam! Oto nowe wydawnictwo dla dzieci

Tadam! Oto nowe wydawnictwo dla dzieci

TADAM – to właśnie nazwa tego wydawnictwa. Działa od dość niedawna, ale już zdążyło wydać kilka książek, którym naprawdę warto przyjrzeć się uważniej. Czym się wyróżniają?

Redaktor Monika Karmaza: “Wydawnictwo TADAM tworzy książki, które objaśniają dzieciom skomplikowane zagadnienia otaczającego świata i rozwijają ważne umiejętności. Skupiamy się na innowacyjnych rozwiązaniach. Wydaliśmy i konsekwentnie rozwijamy serię Mój Pierwszy Komiks, aby wprowadzić najmłodszym czytelników w świat książek. (…) Kładziemy nacisk na rozwój wrażliwości estetycznej małego czytelnika, przy czym niezwykle istotna jest dla nas troska o język i dbałość o detale. Chcemy, aby nasze książeczki propagowały  piękną i poprawną polszczyznę”.

tadam-min

Znajdka

Niezwykle piękna autorska książka Dobrosławy Rurańskiej. Książka bez słów, ale naładowana wieloma emocjami. Wystarczy spojrzeć w wielkie żółte oczy tytułowej Znajdki, żeby je poczuć. Czego pragnie? Czego się boi? Czego lub kogo szuka? Książki pozbawione słów niesamowicie pobudzają wyobraźnię. Ilustracje w Znajdce są naprawdę piękne, bardzo barwne i bogate, ale nieprzeładowane. Znajdka po prostu urzeka.

Wiek: 3+

znajdka2

Kup w Natuli – 39,50 34,50

Ancyklopek

Seria trzech książek rosnących razem z dzieckiem autorstwa Piotra Dobrego z ilustracjami Łukasza Majewskiego. Głównym bohaterem jest mały cyklop. Niezły z niego ancymon, stąd pewnie zabawne imię będące kontaminacją obu słów.

Pierwsza książka, Świat okiem Ancyklopka, jest przeznaczona dla dzieci poniżej pierwszego roku życia. Pokazuje osoby i przedmioty z najbliższego otoczenia malucha. Utrzymana jest w kontrastowych barwach, najwłaściwszych dla niemowląt, dzięki czemu stymuluje rozwój zmysłu wzroku.

ancyklopek

Druga, dla dzieci powyżej pierwszego roku życia, ma tytuł Wszystkie psoty Ancyklopka. Koncentruje się na rozwoju mowy malucha – zawiera rymowanki, wyrazy dźwiękonaśladowcze, onomatopeje. Można ją wykorzystać jako pomoc w kształtowaniu właściwych zachowań małych czytelników.

Trzecia książka w serii, Ancyklopek na placu zabaw, zawiera już fabułę. Uczy otwartości i tolerancji oraz rozwija spostrzegawczość.

Bardzo podoba nam się ciekawa forma graficzna, nieoczywista paleta barw oraz to, że bohater rośnie razem z dzieckiem.

Wiek: 0+, 1+, 2+

ancyklopek1

Kup w Natuli – 24,00 20,64

seria Mój Pierwszy Komiks

Nowatorska seria komiksów dla najmłodszych. Jedna ilustracja na każdej stronie, niewiele tekstu (jeden lub dwa dymki) – faktycznie w sam raz na pierwszą przygodę w komiksowym świecie. Komiksy dla dzieci od wydawnictwa TADAM na pewno spodobają się młodszym przedszkolakom, ale polecamy je także dzieciom, które podejmują pierwsze samodzielne próby czytelnicze. Dlaczego? Ze względu na specyfikę komiksowego przekazu. Rysunek informuje o tym, co się dzieje, a tekstu w dymkach jest naprawdę niewiele. Do tego zastosowane wersaliki (wszystkie drukowane wielkie litery) niesamowicie ułatwiają składanie wyrazów. Satysfakcja, że przeczytało się samodzielnie CAŁĄ książkę jest po prostu bezcenna i bardzo motywująca.

Pani detektyw Sowa Adama Święcickiego to rymowana historia o poszukiwaniu żołędzi, które nagle zniknęły z dębu. Sowa, próbując rozwiązać zagadkę, odwiedza mieszkańców lasu, łąki i rzeki i przy okazji dowiaduje się o nich co nieco. Smoczek loczek. Bardzo straszna czkawka Macieja Jasińskiego z ilustracjami Piotra Nowackiego opowiada o bardzo dzielnym smoku, który wyruszył na pomoc smoczej księżniczce porwanej przez złego rycerza. Bohaterami komiksu Mały, duży i chmura Agaty Matraś są: mały (mysz), duży (hipopotam) i chmura (brzydka i czarna). Psuje ona dużemu humor, więc ten próbuje się jej jakoś pozbyć.

Wszystkie książki w serii mają kartonowe okładki i strony i są bardzo starannie wydane. Jeśli chcecie mieć w domu fanów komiksu, to koniecznie zapoznajcie maluchy z tą serią.

Wiek: 2+

komiksy

Kup w Natuli – 19,90 16,90

Książki wydawnictwa Tadam kupisz w Natuli.pl


Joanna Adamska

Polonistka i pedagog. Tylko chwilowo na emigracji. Książki dla dzieci kupuje sobie, ale chętnie pożycza je swoim dwóm córkom. Pani (nie tylko) od książek w Natuli.pl.
Odwiedź stronę autorki/autora: http://natuli.pl


Przeczytaj więcej:

natuli.pl
8 książek o Porozumieniu bez Przemocy (NVC)

wychowanie
Dziadkowie i dziecko – pozwól im się porozumieć po swojemu

olini
Prosta rzecz, która poprawi dietę twojego dziecka

wychowanie
Jak praktykować rodzicielstwo bliskości z dzieckiem w wieku szkolnym?

wychowanie
“Instrukcja obsługi” dziecka nie istnieje! Szukając jej, możesz stracić to, co najcenniejsze

wychowanie
Uprościć rodzicielstwo! „Wiele dzisiejszych problemów z zachowaniem obserwuje się u dzieci, które mają zbyt wiele rzeczy oraz żyją zbyt szybko”

POLECAMY
“Nic tak nie tworzy przyszłości, jak marzenia”. O czym marzą polskie dzieci?

niemowlę
Świąteczny czas może być trudny dla niemowląt

rodzina
“Zjedz uszka, bo babci będzie przykro”, czyli jak radzić sobie z presją przy świątecznym stole?

wychowanie
Mózg dziecka na świątecznych zakupach

wychowanie
17 ważnych pytań o rodzicielstwo