Kategorie
Polecamy

Top 5 najlepszych zestawów LEGO

Sprawianie dzieciom trafionych prezentów i tym samym dostrzeżenie na ich obliczach szerokich uśmiechów pełnych wdzięczności to jedna z tych rzeczy, które szczególnie mocno ogrzewają nasze serca. Chcemy, aby nasze pociechy cieszyły się z otrzymanego podarunku, a także, żeby ten im służył. Co, jeśli nie jesteśmy pewni, jaki prezent byłby tym idealnym? Co, jeśli nie mamy na niego pomysłu, ale chcemy sprawić radość dziecku? Zestawy LEGO zdecydowanie są najlepszym rozwiązaniem, a ten artykuł przedstawi najlepsze ich warianty.

Dlaczego zestawy LEGO to dobry wybór?

Największą zaletą zestawów LEGO jest ich różnorodność. Nie ma znaczenia, czy potrzebujesz prezentu dla chłopczyka, czy dziewczynki. Wiek dziecka też nie jest istotny, jeśli tylko zachowana zostanie dolna granica z uwagi na małe elementy wchodzące w skład zestawów LEGO.

Mogą one być kupione zarówno dla pociechy, która lubi kolorowe zabawki, jak i dla tej, która woli, kiedy kolorystyka jest bardziej do siebie dopasowana. Nie ma również żadnego problemu z wyselekcjonowaniem zestawu o odpowiedniej tematyce, która mogłaby być najbardziej interesująca dla dziecka. Co więcej, jeśli kontynuujesz zakup zestawów z jednej kategorii, możesz stworzyć jedną wielką kolekcję będącą źródłem ekscytacji u małego budowniczego.

Najlepsze zestawy LEGO – czyli które?

Masz bardzo dużo możliwości, żeby wybrać zestaw stanowiący najlepszą możliwą niespodziankę. Prawdę mówiąc, radzimy uzbroić się w cierpliwość, ponieważ ich ogrom potrafi zawrócić w głowie. Pomożemy Ci wyselekcjonować 5 opcji, które dadzą gwarancję szczęścia u obdarowywanego dziecka.

  1. Jeśli szukasz czegoś, co może być źródłem wielu zabaw i wymyślnych historyjek, LEGO Friends Kosmiczna akademia Olivii z serii LEGO Friends będzie wręcz idealnym wyborem. Przyczyń się do rozwoju wyobraźni małego astronauty i wyruszcie razem w niezwykłą, kosmiczną wyprawę. 
  2. Co powiesz na ekscytującą podróż po dzikiej dżungli, gdzie każdy zakręt przynosi zupełnie nową przygodę? Możesz to osiągnąć za pomocą zestawu LEGO Technic Jeep Wrangler, który jest częścią LEGO TechnicGwarantujemy, że ten niepozorny pojazd jest w stanie stać się podstawą kilkugodzinnej zabawy.
  3. Chcąc dostosować zabawki do potrzeb dziecka, często pojawia się problem z maluchami. Na szczęście LEGO Duplo przychodzi z pomocą i oferuje zestaw LEGO Duplo Mój pierwszy szczeniak i kotek z odgłosami. Nie dość, że jest sposobem na naukę dwóch pupili, to oferuje dodatkowo opcje dźwiękowe, które stanowią kolejny symulant dla łaknącego wiedzy dziecka.
  4. Pozostając w temacie zwierzątek, LEGO Friends Samochód do pielęgnacji kotów pokazuje każdemu miłośnikowi tych malutkich istot, jak ważne jest, aby dbać o pupila i jego czystość. Z tym zestawem możesz pokazać dziecku, jak to się robi, a wszystko to przy akompaniamencie dobrej zabawy.
  5. Jeśli pociecha, dla której przeznaczysz prezent, lubi superbohaterów, a w szczególności Batmana, mamy idealną propozycję zestawu, który spełni wszelakie oczekiwania. LEGO Technic The Batman Batmobile zachwyci każdego, kto choć raz marzył o cudach technologicznych, którymi Batman się posługiwał przy okazji ratowania Gotham City.

Nauka i zabawa jednocześnie

Jeśli myślisz, że wybór idealnego zestawu LEGO może być dobrą zabawą, poczekaj na etap składania. Wszystkie elementy będące częścią zestawu mają swoje konkretne miejsca, które im przysługują. Tym samym trzeba je odpowiednio dobrać i umiejscowić. Nie dość, że jest to idealna forma rozrywki zarówno dla pociechy, jak i dla opiekuna, to nauka też ma tutaj swoje zastosowanie. Myślenie przestrzenne, pobudzona wyobraźnia, a także cierpliwość – wszystko to i więcej możesz uzyskać przy zestawach LEGO.

Avatar photo

Autor/ka: Marlena Jakubik

Tekst pochodzi od redakcji dziecisawazne.pl lub od partnera


Mądry rodzic, bo czyta…

Sprawdź, co dobrego wydaliśmy ostatnio w Natuli.

Czytamy 1000 książek rocznie, by wybrać dla ciebie te najlepsze…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.