Kategorie
Niemowlę

Wiaderko do kąpieli Tummy Tub

Tummy Tub to wiadro służące do kąpieli noworodków i niemowląt.

  • Kąpiel w wiaderku przebiega w znanej dziecku z życia płodowego pozycji embrionalnej, co powoduje poczucie bezpieczeństwa.
  • Można kąpać w nim dziecko od pierwszego dnia życia.
  • Poprzez siłę wypierania wody dziecko samo się w nim unosi.
  • Dziecko może być dłużej w wodzie, niż w wanience tradycyjnej (przy temperaturze 36-37 stopni C do 20 minut), ponieważ marznie wolniej (głowę moczy się na samym końcu albo wcale).
  • Przy bólach brzuszka kąpiel w wiadrze pozwala się odprężyć  i łatwiej wydalić gazy.
  • Podczas występowania kolek w pierwszych trzech miesiącach życia można kąpać dziecko codziennie (bez żadnych dodatków do kąpieli – tylko w wodzie z dodatkiem mleka matki).
  • Jest łatwe w transporcie; nawet napełnione wodą zajmuje mniej miejsca niż tradycyjna wanienka.
  • Jest stabilne.
  • Kąpiel w wiaderku zużywa dużo mniej wody, niż przy kąpieli w wanience.

Technika kąpania: Wkładamy dziecko do wiaderka trzymając je pod pachami tak, że palcami przytrzymujemy głowę. Kiedy dziecko jest w wodzie, puszczamy rączki. Jedną ręką trzymamy za tył głowy, drugą za podbródek. Głowa musi być zawsze podtrzymywana (stanowi ona 1/3 proporcji całego ciała i niemowlak nie potrafi jej sam utrzymać). Wyjmujemy dziecko, podobnie jak je wkładaliśmy, czyli trzymając pod pachami z podtrzymywaną główką.

Autor/ka: Renata Szwinta-Sadowski

Położna z zawodu i zamiłowania. Od ponad 20 lat mieszka i praktykuje w Niemczech. Mama 3 dzieci. Prowadzi kompleksową opiekę położniczą: wizyty domowe podczas całej ciąży, uczestnictwo w porodzie oraz opieka poporodowa nad dzieckiem i mamą. Jest doradcą laktacyjnym. Zajmuje się akupunkturą i homeopatią oraz propagowaniem idei porodów naturalnych i alternatywnych metod pielęgnacji dzieci. Posiada doświadczenie w zakresie prowadzenia kursów szkoły rodzenia oraz indywidualnych konsultacji we współpracy z gabinetami ginekologiczno-położniczymi.


Bestsellery księgarni Natuli.pl

Pierwszy osadzony w polskich realiach przewodnik dla rodziców małych dzieci.

Ta prosta, rytmiczna książeczka to wspaniałe zaproszenie do zabawy i czułego, bliskiego kontaktu.

Jak się kochać?
Komunikacja, bliskość, intymność

Tematy, którymi się zajmujemy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *