Czytanie i główkowanie w jednym - nowa seria wydawnictwa Egmont
| Czytanie i główkowanie w jednym – nowa seria wydawnictwa Egmont

Czytanie i główkowanie w jednym – nowa seria wydawnictwa Egmont

Co może być lepsze od czytania? Czytanie i... główkowanie! Nowa seria Egmontu łączy w sobie zalety książek aktywizujących i do nauki czytania.

I znowu mamy świetnych autorów, wspaniałych ilustratorów i naprawdę bardzo dobry pomysł na ciekawą serię dla dzieci 4+. Książki wspomagają naukę samodzielnego czytania, ale oprócz tego trenują logiczne i analityczne myślenie i zajmują małych czytelników na długo…

W każdej książce z serii Czytam i Główkuję znajdziecie:

 • fantastycznych bohaterów,
 • świetne historie,
 • łamigłówki,
 • trochę humoru,
 • zagadki,
 • naklejki.

Podobnie jak Czytam Sobie, także seria Czytam i Główkuję została podzielona na trzy poziomy, dzięki czemu można idealnie dopasować lekturę do poziomu czytelnika.

Król Gromoryk, czyli poziom pierwszy (4–5 lat)

Autorem książek o królu Gromoryku, który wiecznie wpada w tarapaty, jest Wojciech Widłak, twórca pana Kuleczki i Wesołego Ryjka. Ilustracje stworzyła Ewa Poklewska-Koziełło. Król Gromoryk i zagadkowy smok opowiada o smoku, który pojawił się pałacu, ale nikt oprócz króla nie wierzy w jego istnienie. W Królu Gromoryku i niezwykłej zbroi cenna zbroja, w której król oświadczył się królewnie Dobrochnie, rozsypuje się na kawałki. Czy da się ją uratować?

Kup w Natuli – 12,74

Fryderyk Epsilon Dwudziesty zwany Fredkiem, czyli poziom drugi (5–7 lat)

Tę nietuzinkową postać stworzyła i uczyniła bohaterem serii książek Zofia Stanecka, autorka słynnej Basi, a zilustrowała – Marta Szudyga. Fredek mieszka na Pedanterii. W książce Fredek i jeden do pary główny bohater ma dość swojej planety i przy pomocy swojego gwiezdnego ścigacza udaje się na na inną – najbardziej zabałaganioną – czyli Ziemię. Poznaje tam Jagodę i jej braci. W książce Fredek i koło fortuny przybysz z Pedanterii naprawia swój ścigacz z pomocą zaprzyjaźnionych Ziemian i nie przestaje dziwić się niezwykłej planecie.

Kup w Natuli – 12,74

Szczurki, czyli poziom trzeci (7–8 lat)

Tych wbrew pozorom sympatycznych bohaterów stworzył Rafał Witek, a narysował Daniel de Latour. Ząbek, Norman, Doktorek, siostry Szmelc, Trampek i Znajda mieszkają w kanałach i grzebią w śmieciach. Szczurki wyruszają na wakacje pełne przygód (Szczurki chwytają życie za ogon) i postanawiają założyć stację telewizyjną (Szczurki wchodzą na antenę).

Kup w Natuli – 12,74

Czytam i Główkuję wykorzystuje połączenie słowa, obrazu, zabawy i ćwiczeń, aby jak najintensywniej wspierać dzieci w rozwoju. Seria:

 • pobudza kreatywność,
 • wspiera logiczne myślenie,
 • uczy rozwiązywania problemów,
 • zachęca do samodzielności w myśleniu i wyciągania wniosków,
 • promuje czytelnictwo,
 • bawi,
 • rozwija umiejętności przydatne w codziennym życiu.

Książki z serii Czytam i Główkuję można kupić w Natuli.pl

Więcej dobrych artykułów? Kliknij lajk

Joanna Adamska

Polonistka i pedagog. Tylko chwilowo na emigracji. Książki dla dzieci kupuje sobie, ale chętnie pożycza je swoim dwóm córkom. Pani (nie tylko) od książek w Natuli.pl.
Odwiedź stronę autorki/autora: http://natuli.pl




Książeczki Pucio – zabawy logopedyczne dla najmłodszych

Książki wspierające wszechstronny rozwój najmłodszych dzieci od wydawnictwa Tekturka

Naprawdę przeciwsłoneczne okulary dla dzieci (Real Kids Shades)

10 pomysłów na zabawy, przy których rodzic może… poleżeć!

Jak dziecko buduje więź z rodzicem w pierwszym roku życia

5 inspirujących przepisów na potrawy z kaszą jaglaną {na słodko i słono}

Przejdz do: