Dylematy noszących rodziców - w co się ubrać zimą? {Lenny Lamb}
| Dylematy noszących rodziców – w co się ubrać zimą? {Lenny Lamb}

Dylematy noszących rodziców – w co się ubrać zimą? {Lenny Lamb}

Większość z nas nie wyobraża sobie noszenia dziecka bez odpowiedniego (ergonomicznego) nosidła czy chusty. To one uwalniają nasze ręce i sprawiają, że noszenie staje się przyjemnością. Reszta, to tylko dodatki (czasem wyjątkowo ciekawe!), które pozwalają cieszyć się komfortem noszenia również wtedy, gdy nie sprzyjają warunki pogodowe.

Przy spacerach w chuście czy nosidle, szczególnie późną jesienią i zimą, warto pamiętać o zabezpieczeniu tych części ciała dziecka, które nie są okryte chustą. W takich sytuacjach przydają się ocieplacze, ciepłe skarpety, buty, wiązane czapki i rękawiczki. Można nałożyć też większą kurtkę (np. partnera), dzięki której dziecko znacznie łatwiej ochronić przed wiatrem czy śnieżycą. Pamiętajmy, że maluch okryty chustą i kurtką rodzica najczęściej nie wymaga już noszenia własnej kurtki czy kombinezonu.

Jeśli planujemy nosić dziecko intensywnie przez całą zimę i niekoniecznie pasuje nam noszenie zbyt dużej kurtki, warto zainwestować w odzież do noszenia. Szczególnie, że w wielu przypadkach sprawdza się jako zwykła odzież sportowa, która spełnia po prostu wiele funkcji.

Kurtki do noszenia LennyLamb

Niewiele mamy w Polsce takich producentów chust i nosideł ergonomicznych, którzy w swojej ofercie posiadają również odzież do noszenia dzieci. Kurtki dla dwojga LennyLamb umożliwiają spacerowanie z dzieckiem w chuście czy nosidle w chłodniejsze dni. Wyposażone w oddzielny panel, wysuwany pomiędzy suwaki, które odpowiednio powiększają kurtkę, pozwalają nosić dziecko z przodu i z tyłu, na plecach. Dzięki nim maluch jest schowany przed deszczem, wiatrem i chłodem.

Co ciekawe, taka kurtka doskonale sprawdza się również w przypadku ciążowego brzucha. Do dziś pamiętam swoją ciążę i okropną, za dużą kurtkę, w której spędziłam całą zimę (a której i tak nie dało się dopiąć, gdy brzuch nabrał większych rozmiarów). Taka odzież do noszenia jest więc czymś, co w rzeczywistości może nam posłużyć przez co najmniej kilka sezonów – najpierw w trakcie ciąży, potem podczas noszenia malucha i jako zwykła, sportowa kurtka, gdy dziecko nieco podrośnie.

Wyposażona w membranę, podszyta polarem o wyjątkowo wysokich parametrach, jest lekka, doskonale chroni przed zimnem i wiatrem, a jednocześnie zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza.

Polary do noszenia

Aktywni rodzice, którzy wiele swoich wypadów organizują tak, by jak najwięcej się ruszać, z pewnością docenią pomysł podwójnych polarów, które grzeją nie tylko rodzica, ale też dziecko, schowane w chuście czy nosidle. LennyLamb proponuje polary w dwóch wersjach – bezrękawnik jest świetnym rozwiązaniem na cieplejsze, jesienne i wiosenne spacery, a także ciepły polar z rękawami – który ochroni nas przed chłodem.

Oba modele wykonane z materiału o dużej termoizolacji. Polar zachowuje suchość w środku i pozwala skórze oddychać nawet przy ekstremalnych warunkach pogodowych. Polary LennyLamb produkowane są w Polsce i posiadają wszystkie niezbędne atesty świadczące o tym, że są bezpieczne dla człowieka i środowiska. Są wyposażone w kieszeń otulającą dziecko i dodatkowy kapturek, który można założyć na głowę malucha.

Golfy dla dwojga 

Golf dla dwojga to propozycja, która w zimowe dni zapewnia odpowiednią ochronę nie tylko nam, ale też naszym dzieciom. Dziecięcy kapturek można odpiąć i traktować jako szalik z czapką. Ciepły golf to natomiast świetna ochrona dla szyi i dekoltu rodzica. Wykonany z grubego polaru bardzo dobrej jakości, doskonale chroni uszy, szyję i dekolt. Rozmiar można regulować, dzięki czemu wersja dziecięca pasuje zarówno na niemowlaka, jak też starsze dziecko.

Więcej dobrych artykułów? Kliknij lajk

Dzieci są ważne

Dobry Duch serwisu Dziecisawazne.pl:)
Odwiedź stronę autorki/autora: http://dziecisawazne.pl/
Książeczki Pucio – zabawy logopedyczne dla najmłodszych

Książki wspierające wszechstronny rozwój najmłodszych dzieci od wydawnictwa Tekturka

Naprawdę przeciwsłoneczne okulary dla dzieci (Real Kids Shades)

„Człowiek to jedyny ssak, który odstawia swoje potomstwo, zanim ono będzie na to gotowe”. 3 historie o samoodstawieniu się dziecka od piersi

Czy faktycznie myślisz, to co myślisz? O wielkiej roli przekonań w naszym życiu

Juul na poniedziałek, cz. 63 – Wszystkie dzieci potrzebują autorytetu osobistego

Przejdz do: