Osiem książek od wydawnictwa Helion dla rodziców i dzieci
| Osiem książek od wydawnictwa Helion dla rodziców i dzieci

Osiem książek od wydawnictwa Helion dla rodziców i dzieci

Helion to wydawnictwo specjalizujące się w informatyce. Warto wiedzieć, że wydają także książki dla dzieci z tej dziedziny. Ale w skład Grupy Helion wchodzą też różne inne mniejsze, bardzo ciekawe wydawnictwa. Warto zerknąć na ich ofertę w dziedzinie książek o psychologii (wydawnictwo Sensus) czy przewodników turystycznych (wydawnictwo Bezdroża). Można w nich znaleźć ciekawe propozycje dla rodziców.

Psychologia i wychowanie

Wychowanie. Najtrudniejsza ze sztuk pięknych

A gdyby tak spojrzeć na proces wychowania jak na zadanie twórcze? Jego rezultatem jest końcowe dzieło w postaci człowieka gotowego do samodzielnego życia. Rodzic zaś w takim razie jest po prostu artystą! Autorka, Elżbieta Chlebowska, jest matką czwórki dzieci, pedagogiem szkolnym, pracownikiem poradni psychologiczno-pedagogicznej, terapeutką, socjoterapeutką i trenerką w Szkole dla Rodziców i Wychowawców. Można zaufać jej wiedzy i doświadczeniu. W książce bez zbędnego teoretyzowania omawia takie kwestie jak: komunikacja z dzieckiem, ustalanie granic, podejście do emocji i uczuć dziecka, budowanie wspólnych planów na przyszłość, a także jak rodzic może zostać bohaterem swojego dziecka.

Kup w Natuli – 29,90

Wychowawcze czary-mary. Odzyskaj spokój w domu i ciesz się z posiadania dziecka

Międzynarodowy bestseller o wychowaniu przetłumaczony na ponad 20 języków, sprzedany w ponad 1,25 milionów egzemplarzy. Książka otrzymała główną nagrodę NAPPA (Międzynarodowa Nagroda wśród Publikacji dla Rodziców). Jej autorem jest dr Thomas Phelan, psycholog kliniczny, wykładowca i autor licznych publikacji w dziedzinie wychowania dzieci, specjalista od zaburzeń deficytu uwagi. Stoi on na stanowisku, że wychowanie dziecka wymaga co najmniej takiej samej staranności jak praca zawodowa, i uważa, że każdemu w tej dziedzinie przyda się przeszkolenie. Książka jest reklamowana hasłem, że powinno się ją dodawać w  szpitalu do każdego noworodka i coś w tym chyba jest – autor pisze bardzo rozsądnie, a do tego z humorem i dystansem, co znacznie ułatwia i uprzyjemnia lekturę.

Kup w Natuli – 31,50

Macierzyństwo bez Photoshopa

Ta książka to efekt czwartej już edycji Macierzyństwa bez lukru – charytatywnej akcji mającej pokazywać prawdziwy obraz macierzyństwa. Składają się na nią szczere, prawdziwe historie matek, ale także – uwaga! – ojców. Niezwykła, bardzo potrzebna książka, bez upiększania i oszukiwania pokazuje prawdę o rodzicielstwie.

Widuję Was, mamy, codziennie. Co czujecie, patrząc na siebie w lustrze? Widzicie starsze niż kiedyś, niedoskonałe ciało? Zobaczcie w nim bogactwo doświadczeń, siłę i mądrość. Dałyście życie, karmiłyście, stworzyłyście nowego człowieka. Dajecie mu zdrowie i ciepło, poczucie bezpieczeństwa i morze miłości. Przejrzyjcie się w oczach swoich dzieci, spójrzcie oczami partnera. Jesteście piękne, choć czasami w to wątpicie. Jesteście silne, mimo że często w to nie wierzycie. Jesteście mądre, a nie zawsze sobie ufacie. Jesteście mocne jak drzewo tańczące na wietrze – nie dajcie się rozmieniać na wióry (Julita Hypki, autorka bloga doulajulita.pl, współautorka książki).

Kup w Natuli – 31,00

Recepta na dorastanie. Wychowaj dziecko na szczęśliwego nastolatka

Bycie rodzicem to wyzwanie, ale jak mówi stare i prawdziwie przysłowie: „Małe dzieci – mały kłopot, duże dzieci – duży kłopot”. Coś w tym jest, bo im bardziej skomplikowaną istotą ludzką staje się nasze dziecko, tym trudniej dobrać do niego właściwą „instrukcję obsługi”. W swoim poradniku Brian Tracy i Alec Forstrom pokazują, jak traktować nastolatka, jak chronić go przed używkami, jak budować relacje ze szkołą, jak nauczyć go odpowiedzialności i jak budować więź z młodym człowiekiem.

Kup w Natuli – 36,50

Psychologia relacji

Mateusz Grzesiak, międzynarodowy trener, nauczyciel i coach, napisał książkę, w której zawarł wiedzę na temat relacji międzyludzkich. Ich podstawą, niezależnie od rodzaju tej relacji, jest komunikacja. Sposób i jakość komunikacji decydują o wartości relacji z partnerem, z dzieckiem, z przyjaciółmi. Biorąc pod uwagę, że 40 procent małżeństw w Polsce nie może się porozumieć (o czym świadczy tyleż rozwodów), książka jest bardzo potrzebna.

Kup w Natuli – 36,90

Podróże

Polska z dzieckiem

Z tą książką możecie odkryć Polskę na nowo. Zawiera praktyczne porady ułatwiające podróżowanie z małymi dziećmi, zasady, których należy przestrzegać, aby rodzinna wyprawa zaliczała się do udanych, omówienie dwudziestu turystycznych regionów Polski, atrakcji, które spodobają się całej rodzinie: festiwali, akwaparków, planetariów, ogrodów zoologicznych, ruin, ogrodów botanicznych, kolejek wąskotorowych, zabytkowych pałacyków i wielu innych przyjaznych rodzinom miejsc. Ciekawym dodatkiem są baśnie i legendy, które warto przeczytać czy opowiedzieć dzieciom podczas wycieczki. Możecie się zdziwić, ile atrakcji czeka na was w Polsce!

Kup w Natuli – 36,50

Tatry z dzieckiem

Anna i Marcin Szymczakowie to geografowie, pasjonaci fotografii i rodzice podróżujący z dziećmi. W swojej książce, która jest efektem ich doświadczeń – wielu rodzinnych i samotnych wyjazdów – udowadniają, że z dziećmi da się wędrować po górach, trzeba tylko wiedzieć jak. Publikacja zawiera propozycje tras po Tatrach polskich i słowackich, mapy, praktyczne wskazówki, alternatywne pomysły na spędzanie czasu z dziećmi w górach podczas niepogody, ciekawostki i historie z życia wzięte.

Kup w Natuli – 31,90

Programowanie 

Młody mistrz programowania. Języki Baltie i Scratch dla dzieci

Programowanie stało się jedną z kluczowych i bardzo pożądanych umiejętności we współczesnym świecie. Niestety, póki co na szkolną edukację w tej kwestii nie można za bardzo liczyć. Książka została napisana w taki sposób, aby umożliwić naukę także tym dzieciom, których rodzice nie są specjalistami w dziedzinie programowania. Wystarczy zainstalować w komputerze środowiska Baltie i Scratch i postępować zgodnie z wytycznymi z książki. Warto zabawę w programowanie rozpocząć jak najwcześniej – najprostsze zadania są wykonalne nawet dla kilkulatków, ale rodzice także mogą się czegoś nauczyć!

Kup w Natuli – 36,50

Książki wydawnictwa Helion można kupić w Natuli.pl

Więcej dobrych artykułów? Kliknij lajk

Joanna Adamska

Polonistka i pedagog. Tylko chwilowo na emigracji. Książki dla dzieci kupuje sobie, ale chętnie pożycza je swoim dwóm córkom. Pani (nie tylko) od książek w Natuli.pl.
Odwiedź stronę autorki/autora: http://natuli.pl
Książeczki Pucio – zabawy logopedyczne dla najmłodszych

Książki wspierające wszechstronny rozwój najmłodszych dzieci od wydawnictwa Tekturka

Naprawdę przeciwsłoneczne okulary dla dzieci (Real Kids Shades)

Dlaczego nuda jest potrzebna?

Naturalne czy stylizowane? Jakie zdjęcia warto zrobić noworodkowi

Kiedy dziecko ciągle mówi “nie”. Rozmowa Moniki Szczepanik i Eweliny Adamczyk

Przejdz do: