Kategorie
Recenzje

Dodawanie i odejmowanie z zabawą w roli głównej (Karty Grabowskiego)

Dodawanie i odejmowanie to umiejętności, które najlepiej ćwiczyć, pracując na konkretach – np. pokazując dziecku, co stanie się ze zbiorem jabłek, gdy zabierzemy z niego jedną sztukę, a co, jeśli dorzucimy dwie nowe. W miarę dorastania można wprowadzać dzieci w świat liczb również za pomocą gier i zabaw. Bo grunt to bawić się nauką tak, by była przyjemnością.

Czerpanie przyjemności z nauki liczenia? A jakże

Nauka przez zabawę daje doskonałe efekty nie tylko w dziedzinie matematyki. Ale to na matematyce skupimy się dziś przede wszystkim. A to za sprawą kart Grabowskiego, czyli matematycznych kart wprowadzających dzieci w trudną sztukę dodawania i odejmowania, stworzonych przez doświadczonego nauczyciela, dla którego efektywność nauczania stała się sensem pracy, a nawet życia.

karty10

Karty Grabowskiego „Dodawanie i odejmowanie” to zestaw gier edukacyjnych stworzony ponad 15 lat temu i do tej pory cieszący się niezwykłą popularnością wśród dzieci, rodziców, nauczycieli i instytucji edukacyjnych. Wszystko za sprawą ich przystępności, atrakcyjności i możliwości korzystania z nich na wiele sposobów, co uatrakcyjnia naukę i zabawę (w sumie karty można wykorzystać w 19 grach o zróżnicowanym charakterze i stopniu trudności). Dzięki kartom istnieje również możliwość tworzenia różnego typu równań i nierówności. To solidna podstawa do tego, by jeszcze lepiej wdrożyć się w matematykę.

karty6

Same karty wyglądają dość niepozornie. Są proste, czytelne, oszczędne. W skład zestawu wchodzi 58 dużych i 9 dwustronnych, małych kart oraz szablon graf. Duże karty podzielone są na 5 kolorów i przedstawiają liczby od 0 do 10 (jest ich w sumie 44). Pozostałe 4 karty to dżokery prezentujące niewiadomą „x” oraz 10 kart purpurowych przedstawiających liczby od 11 do 20.

Uwaga! Reklama do czytania

Cud rodzicielstwa

Piękna i mądra książka o istocie życia – rodzicielstwie.

Odwiedź księgarnię Natuli.pl

Małe karty obrazują znaki działań, równości, nierówności oraz nawiasy. Szablon graf można natomiast wykorzystać do rozwiązywania równań.

karty8

Przygodę z kartami Grabowskiego najlepiej zacząć od początku – czyli najprostszych wariantów gier. Dzieci z łatwością w nie wchodzą, nie zauważając nawet, kiedy dobra zabawa zamienia się w naukę. Nim się obejrzymy, zaczynają liczyć w pamięci i ogarniają matmę lepiej niż niejeden dorosły. I o to właśnie chodzi. By z matematyką poczuć się swobodnie i doświadczyć tego, jak bardzo konkretna, życiowa i potrzebna to nauka. Królowa nauk. Taka, która wymaga cierpliwości, ale potrafi też dostarczyć ogromu zabawy.

Uwaga! Reklama do czytania

Połóg. Pierwszy rok życia rodzica

Oto długo wyczekiwany holistyczny przewodnik po połogu. Autorka z czułością i empatią przeprowadza czytelników przez szereg zagadnień związanych z tym przełomowym momentem.

Zobacz na natuli.pl

Jakiś czas temu mieliśmy okazję testować także Karty Grabowskiego „Tabliczka mnożenia”.

karty11

Jak grać kartami Grabowskiego?

W tym pomaga już sama książka „Gry karciane rozwijające u dzieci umiejętność dodawania i odejmowania liczb”. Jedna z takich gier, najprostsza z możliwych, polega na układaniu równań z dużych kart i pozostawieniu pustego pola po znaku równości. To miejsce, które może wypełnić samo dziecko. Ale są też bardziej fantazyjne warianty jak wymyślne pasjanse, zabawa w poławiaczy pereł czy w świętego Mikołaja.

karty9

Same karty zaskakują niemal nieograniczonymi możliwościami, jakie stawiają przed nami w nauce liczenia, w związku z czym mogą być wykorzystywane przez dzieci w różnym wieku, o różnym stopniu znajomości liczb i stanowić dla nich matematyczną przygodę na parę dłuższych chwil. Są estetyczne, proste, dostosowane do dziecięcej dłoni i wydają się trwałe. Cieszy nas niezmiernie to, że po takie nietypowe, karciane rozwiązania coraz częściej sięgają nie tylko rodzice, którym zależy na zainteresowaniu nauką własnych dzieci, ale też nauczyciele, którzy karty Grabowskiego proponują uczniom na zajęciach. To naprawdę dobra alternatywa dla stania przy tablicy i gorączkowego rozwiązywania równań zaproponowanych przez nauczyciela. Do tego integrująca, rozwijająca kompetencje społeczne i angażująca. Same plusy!

karty3

Karty Grabowskiego „Dodawanie i odejmowanie” możecie kupić TU.

Zajrzyjcie koniecznie na FB Kart Grabowskiego!

Uwaga! Reklama do czytania

Cud rodzicielstwa

Piękna i mądra książka o istocie życia – rodzicielstwie.

Odwiedź księgarnię Natuli.pl
Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.