Kategorie
produkty rzeczy dla dzieci

10 książek Jespera Juula

Gdybym miała wskazać jednego autora, który potrafi potrząsnąć rodzicem i skutecznie wyrwać go z kręgu malkontenckiego, stereotypowego postrzegania swej roli, krzyknęłabym Juul! Macie ochotę dowiedzieć się, co kryje się na stronach jego poradników, które za granicami naszego kraju rozchodzą się jak ciepłe bułeczki, od wielu lat zajmując wysokie pozycje na listach rodzicielskich bestsellerów?

Świetne książki dla rodziców i dzieci... zobacz naszą KSIĘGARNIĘ NATULI

Wyłamanie się z reguł, w których sami byliśmy wychowywani, wymaga ogromnej pracy. Książki Jespra Juula pomagają nie tylko wykonać tę pracę, ale też odnaleźć drogę w zawiłych meandrach rodzicielskich dylematów i podążać nią w zgodzie ze sobą. Juul to pisarz inteligentny, czasem przewrotny i kontrowersyjny. W prostym zdaniu potrafi obnażyć mity, które do tej pory uważaliśmy za oczywiste prawdy. Nie ma w tej literaturze niepodważalnych tez i jedynej, słusznej idei. Jest za to duży szacunek do jednostki, również tej liczącej zaledwie kilkadziesiąt centymetrów wzrostu i  sporo przykładów z bogatej praktyki tego duńskiego pedagoga.

Juula powinniśmy czytać często, a przynajmniej wtedy gdy nasze rodzicielstwo staje w obliczu kolejnego życiowego dylematu. Juul nie rozwiąże twoich problemów, jednak dostarczy ci narzędzi i siły do samodzielnego i niezależnego rozwiązania.

JAK DOBRZE, ŻE TO REKLAMA KSIĄŻEK

książki dla rodziców

Pakiet książek Jespera Juula

59 PLN

Poznaj pozycje obowiązkowe dla każdego świadomego rodzica.

Oto zbiór inspirujących prac Juula wydanych przez Wydawnictwo Mind:

1. „Twoje kompetentne dziecko”

twoje kompetentne dzieko jasper juul dziecisawazne
Książka dostępna na natuli.pl: Twoje kompetentne dziecko (przesyłka 5 PLN)

To właśnie w tej książce Juul obala mit „grzecznego dziecka” i pokazuje, że całą odpowiedzialność za relacje między rodzicami a dziećmi ponoszą dorośli. To w niej mówi się dużo o najczęściej stosowanych, przemocowych metodach wychowawczych, które odbierają dzieciom kompetencje i poczucie własnej wartości. Dostrzec je – to pierwszy krok do zmiany nieskutecznych wzorców zachowania. Juul pokazuje, że zmiana jest możliwa i że przynosi dużo satysfakcji.

Czytasz artykuł … i bardzo dobrze

Piszemy i wydajemy książki, tworzymy magazyn dla rodziców, prowadzimy super księgarnię. Jeśli nas nie znasz… kliknij i

2. „Twoja kompetentna rodzina”

toja komptetentna rodzina jasper juul dziecisawazne
Książka dostępna na natuli.pl: Twoja kompetentna rodzina (przesyłka 5 PLN)

We wcześniejszej pozycji na tapecie było dziecko, w tej – cały system rodzinny. To z tego systemu dziecko wynosi wiedzę o tym, jak komunikować się ze światem, czym jest szacunek i jak go sobie okazywać, a także – jak rozwiązywać konflikty i jak budować relacje z bliskimi. Jak żyć w rodzinie, aby każdy czuł się w niej ważny, wzięty pod uwagę? Odpowiedzi szukaj na stronach tej książki.

3. „Być mężem i ojcem”

byc mezem i ojcem jasper juul dziecisawazne

JAK DOBRZE, ŻE TO REKLAMA KSIĄŻEK

Wychowanie w duchu prostoty
35,10 PLN
Jak zrozumieć małe dziecko
35 PLN
Rozwój seksualny dzieci
27 PLN 20%taniej

Książka dostępna na natuli.pl: Być mężem i ojcem (przesyłka 5 PLN)

Silny, męski punkt widzenia, traktując

Justyna Urbaniak

Autor/ka: Justyna Urbaniak

Piszę zawodowo, prywatnie jestem matką i kurą domową. Z wykształcenia - nauczycielką polonistką, z przekonania - antypedagogiem. Aktualnie, oprócz pisania, dokształcam się w zakresie edukacji alternatywnej, Porozumienia Bez Przemocy, gotowania. Ostatnio również bloguję: http://justynaurbaniak.natemat.pl/.