3 książki bez słów – nieograniczone możliwości dla wyobraźni
| 3 książki bez słów – nieograniczone możliwości dla wyobraźni

3 książki bez słów – nieograniczone możliwości dla wyobraźni

Czy można zostać czytelnikiem, nie znając w ogóle literek? Ależ tak! Wydawnictwo Zakamarki wydało trzy pozycje dla najmłodszych (i nie tylko), przy których znajomość alfabetu zupełnie nie ma znaczenia.

Piękne ilustracje to podstawa serii Historia Bez Słów i uniwersalny sposób przekazu treści w dowolnym języku. Każdorazowo sięgając po książkę można odkrywać nowe historie, szukać intrygujących wątków, puszczać wodze fantazji i dziecięcej kreatywności, kształtować bogaty język i rozwijać spostrzegawczość. Wydane z dbałością o szczegóły, w twardej oprawie, elegancko i praktycznie zapakowane w tekturowe pudełko książeczki to doskonałe wyposażenie dziecięcej biblioteczki.

Pociągiem

Kto nie pamięta “Lokomotywy” Tuwima… Tam słowa grały główną rolę. Zakamarkowa książeczka pod tytułem “Pociągiem” opowiada historię obrazami Vincenta Bourgeau.

Tytułowy pociąg to lokomotywa z jednym wagonem. Prowadzi go pan motorniczy, z wąsem i kapeluszem. Wiezie pasażerów: słonia, który swoją postacią wypełnia całe okno wagonu, żółtego psa z balonikiem i dziewczynkę. Do wesołej gromadki na najbliższej stacji dołącza zebra, to bardzo ważny moment całej historii. Nasi bohaterowie przejeżdżają przez wioski i miasta. Mijają przejazd kolejowy, gdzie samochody czekają za szlabanem, a na nową kartkę przejeżdżają tunelem. Leci dym z komina, powiewa balonik… Prostymi obrazami i niewielką liczbą kolorów można odmalować prawdziwie bajkową opowieść.

Przenosiny

“Przenosiny” autorstwa Arthura Geiserta to coś dla miłośników botaniki i geografii. Oto wyspa, na której nocą ląduje ogromne nasiono. O poranku mieszkańcy podejmują decyzję, wydawałoby się naturalną, o jego zakopaniu – miejsce ziarna jest w ziemi. Wspólnymi siłami bohaterowie opowieści sadzą i podlewają wielkiego przybysza, troszczą się o niego i pielęgnują – aż wreszcie wyrasta z niego bujna, ogromna roślina. Niestety w międzyczasie wulkan, u podnóża którego stoją domki naszych mieszkańców, budzi się ze snu i strzela ogniem i gorącą lawą. Robi się niebezpiecznie! Co zrobić z wielkim żywiołem? Ogromna roślina przychodzi z pomocą, może odwdzięczyć się swoim troskliwym opiekunom.

Złodziej kury

Lis w bajkach zazwyczaj nie ma zbyt dobrej renomy. Czy tak będzie i tym razem? W sielskiej atmosferze wiejskiego krajobrazu spotykamy mieszkańców krytego strzechą domku: niedźwiedzia, królika, koguta i stadko kur. W zielonej gęstwinie czai się rudy lis, który nagle wpada na podwórko i łapie białą kwokę. Porywacz ucieka przez las, a po piętach depcze mu pościg. Czy uda się uratować kurę? Czy dogonią lisa? Co będzie dalej? Czytelnik, a może „oglądacz” “Złodzieja kury” przenosi się w leśny świat zwierząt za sprawą pięknych rysunków Béatrice Rodriguez. Kolejny wieczór z książką i kolejne interpretacje, nowe przykuwające wzrok szczegóły pozwalają opowiedzieć historię w całkiem inny sposób.

Zakamarkowa seria Historia bez słów to propozycje dla czytelników 3+. Wspólne opowiadanie historii bohaterów z obrazkowych opowieści to nie tylko rozbudzanie miłości do książek, to również budowanie wzajemnej relacji, kształtowanie wyobraźni i rozwój kreatywności. To książki, do których wraca się wielokrotnie, za każdym razem odkrywając coś nowego.


Dzieci są ważne

Redakcja serwisu dziecisawazne.pl.
Odwiedź stronę autorki/autora: https://dziecisawazne.pl/


Przeczytaj więcej:

natuli.pl
8 książek o Porozumieniu bez Przemocy (NVC)

wychowanie
Dziadkowie i dziecko – pozwól im się porozumieć po swojemu

olini
Prosta rzecz, która poprawi dietę twojego dziecka

wychowanie
Jak praktykować rodzicielstwo bliskości z dzieckiem w wieku szkolnym?

wychowanie
“Instrukcja obsługi” dziecka nie istnieje! Szukając jej, możesz stracić to, co najcenniejsze

wychowanie
Uprościć rodzicielstwo! „Wiele dzisiejszych problemów z zachowaniem obserwuje się u dzieci, które mają zbyt wiele rzeczy oraz żyją zbyt szybko”

POLECAMY
“Nic tak nie tworzy przyszłości, jak marzenia”. O czym marzą polskie dzieci?

niemowlę
Świąteczny czas może być trudny dla niemowląt

rodzina
“Zjedz uszka, bo babci będzie przykro”, czyli jak radzić sobie z presją przy świątecznym stole?

wychowanie
Mózg dziecka na świątecznych zakupach

wychowanie
17 ważnych pytań o rodzicielstwo