fbpx
Bestseller "Rozwój seksualny dzieci" - dziś 30% RABATU
| 3 książki bez słów – nieograniczone możliwości dla wyobraźni

3 książki bez słów – nieograniczone możliwości dla wyobraźni

Czy można zostać czytelnikiem, nie znając w ogóle literek? Ależ tak! Wydawnictwo Zakamarki wydało trzy pozycje dla najmłodszych (i nie tylko), przy których znajomość alfabetu zupełnie nie ma znaczenia.

Piękne ilustracje to podstawa serii Historia Bez Słów i uniwersalny sposób przekazu treści w dowolnym języku. Każdorazowo sięgając po książkę można odkrywać nowe historie, szukać intrygujących wątków, puszczać wodze fantazji i dziecięcej kreatywności, kształtować bogaty język i rozwijać spostrzegawczość. Wydane z dbałością o szczegóły, w twardej oprawie, elegancko i praktycznie zapakowane w tekturowe pudełko książeczki to doskonałe wyposażenie dziecięcej biblioteczki.

Pociągiem

Kto nie pamięta “Lokomotywy” Tuwima… Tam słowa grały główną rolę. Zakamarkowa książeczka pod tytułem “Pociągiem” opowiada historię obrazami Vincenta Bourgeau.

Tytułowy pociąg to lokomotywa z jednym wagonem. Prowadzi go pan motorniczy, z wąsem i kapeluszem. Wiezie pasażerów: słonia, który swoją postacią wypełnia całe okno wagonu, żółtego psa z balonikiem i dziewczynkę. Do wesołej gromadki na najbliższej stacji dołącza zebra, to bardzo ważny moment całej historii. Nasi bohaterowie przejeżdżają przez wioski i miasta. Mijają przejazd kolejowy, gdzie samochody czekają za szlabanem, a na nową kartkę przejeżdżają tunelem. Leci dym z komina, powiewa balonik… Prostymi obrazami i niewielką liczbą kolorów można odmalować prawdziwie bajkową opowieść.

Przenosiny

“Przenosiny” autorstwa Arthura Geiserta to coś dla miłośników botaniki i geografii. Oto wyspa, na której nocą ląduje ogromne nasiono. O poranku mieszkańcy podejmują decyzję, wydawałoby się naturalną, o jego zakopaniu – miejsce ziarna jest w ziemi. Wspólnymi siłami bohaterowie opowieści sadzą i podlewają wielkiego przybysza, troszczą się o niego i pielęgnują – aż wreszcie wyrasta z niego bujna, ogromna roślina. Niestety w międzyczasie wulkan, u podnóża którego stoją domki naszych mieszkańców, budzi się ze snu i strzela ogniem i gorącą lawą. Robi się niebezpiecznie! Co zrobić z wielkim żywiołem? Ogromna roślina przychodzi z pomocą, może odwdzięczyć się swoim troskliwym opiekunom.

Złodziej kury

Lis w bajkach zazwyczaj nie ma zbyt dobrej renomy. Czy tak będzie i tym razem? W sielskiej atmosferze wiejskiego krajobrazu spotykamy mieszkańców krytego strzechą domku: niedźwiedzia, królika, koguta i stadko kur. W zielonej gęstwinie czai się rudy lis, który nagle wpada na podwórko i łapie białą kwokę. Porywacz ucieka przez las, a po piętach depcze mu pościg. Czy uda się uratować kurę? Czy dogonią lisa? Co będzie dalej? Czytelnik, a może „oglądacz” “Złodzieja kury” przenosi się w leśny świat zwierząt za sprawą pięknych rysunków Béatrice Rodriguez. Kolejny wieczór z książką i kolejne interpretacje, nowe przykuwające wzrok szczegóły pozwalają opowiedzieć historię w całkiem inny sposób.

Zakamarkowa seria Historia bez słów to propozycje dla czytelników 3+. Wspólne opowiadanie historii bohaterów z obrazkowych opowieści to nie tylko rozbudzanie miłości do książek, to również budowanie wzajemnej relacji, kształtowanie wyobraźni i rozwój kreatywności. To książki, do których wraca się wielokrotnie, za każdym razem odkrywając coś nowego.


Dzieci są ważne

Redakcja serwisu dziecisawazne.pl.
Odwiedź stronę autorki/autora: https://dziecisawazne.pl/


Czytaj na dziecisawazne.pl

natuli.pl
Uważność – najlepsze książki dla dzieci i dorosłych

rodzina
Tato, jesteś ważny! O konsekwencjach braku ojca

edukacja alternatywna
W pułapce szkolnych ocen

ciąża i poród
12 sposobów, które mogą pomóc dziecku obrócić się głową w dół przed porodem

odżywianie naturalne
Wegańska Wielkanoc smakuje dokładnie tak, jak tradycyjna! 6 świątecznych przepisów

niemowlę
7 ważnych informacji o masażu wcześniaka

zdrowie
Hałas szkodzi zdrowiu! Jak zadbać o mózg dziecka w pełnym hałasu świecie

rodzina
Zacznijmy traktować ojców poważnie!

rodzina
8 kreatywnych pomysłów do dziecięcego pokoju

olini
Zakwas z buraków – naturalny sposób na niedobory żelaza

wychowanie
10 prostych zabaw rozwijających koncentrację uwagi