Kategorie
Recenzje

Dzwonek relaksacyjny Zaphir

Zaphir kojarzy się z nazwą wiatru, powietrzem, wolnością. Zaphir to także nazwa instrumentu muzycznego – dzwonków. Powstają one u podnóża Pirenejów, ręcznie tworzone. Każdy dzwonek stanowi rezultat cierpliwej pracy rzemieślnika, jest jedyny w swoim rodzaju. Sklep PraPełnia przysłał do redakcji dzwonki Zaphir. Instrument od razu podbił nasze serca, a szczególnie przypadł do gustu naszym dzieciom. zephir1

Jak zrozumieć małe dziecko

Poradnik pomagający w codziennej opiece nad Twoim dzieckiem

Zobacz w księgarni Natuli.pl

Trochę historii

Pierwowzorem dla dzwonków Zaphir (oraz innego typu dzwonków – Koshi) były produkowane przez blisko 20 lat dzwonki Shanti. I tak – Koshi zostały zaprojektowane i są sprzedawane przez tę samą osobę, która stworzyła Shanti. Dzwonki Zaphir zachowały natomiast wygląd i brzmienia Shanti (choć czasem nieco zmodyfikowane, zmieniono też nazwy).

Jak wyglądają dzwonki?

Konstrukcję stanowi osiem metalowych pręcików w dzwonku, przymocowanych do obręczy u podstawy tuby rezonującej. Dzięki precyzyjnemu dostrojeniu każdego pręcika otrzymujemy grę czystych tonów. W dzwonkach Zaphir  tuba rezonująca jest wykonana ze specjalnego, bardzo trwałego tworzywa. Dzwonki Zaphir są dostępne w pięciu brzmieniach: Blue Moon, Crystalide, Sufi, Sunray oraz Twiligh oraz w aż dwudziestu kolorach. zephir2

Nowa dyscyplina. Ciepłe, spokojne i pewne wychowanie od małego dziecka do nastolatka

Jak być przewodnikiem dziecka i odpowiedzialnie orientować je w tym chaotycznym świecie. 
Autor mówi: rodzice, nie warto wdawać się w negocjacje, ciągle prosić, stawiać tylu pytań. Mamy inne rozwiązania, znacznie skuteczniejsze i korzystniejsze dla naszych relacji z dziećmi. Stoi za nimi nowa dyscyplina. I wcale nie trzeba być przy tym surowym.

CHCESZ? KLIKNIJ!

Gramy na dzwonkach

Nie trzeba wcale być muzykiem, by grać na dzwonkach. Łatwo można samemu tworzyć relaksujące dźwięki delikatnie poruszając instrumentem. Dzięki temu piękne melodie może wygrywać także dziecko.

Posłuchajcie melodii dzwonków.

Postanowiliśmy zorientować się, jak dzwonki sprawdzą się na zajęciach muzycznych. Zosia, która ma 9 lat i chodzi do drugiej klasy, zabrała dzwonki Zaphir do szkoły. Dzieci były zachwycone. Po raz pierwszy widziały tak „egzotyczny” instrument. Każde dziecko dokładnie obejrzało dzwonki, niektóre porównywały instrument z dzwonkami, które mają zawieszone na balkonach czy przed drzwiami wejściowymi. Ich skojarzenie było bardzo trafne, ponieważ również Zaphir można powiesić na balkonie. Dzięki temu możemy zachwycać się przypadkowymi melodiami wygrywanymi przez wiatr. Na dzwonkach nie sposób zagrać brzydko. Ich spokojne, łagodne tony brzmią cudownie bez względu na wygrywaną melodię. Oczywiście, kiedy gra na nich profesjonalista, muzyka staje się poezją.

W redakcji spróbowaliśmy czegoś innego – dźwięk dzwonków Zaphir usypiał do snu dwumiesięcznego chłopca. Kazio był zachwycony, wyraźnie zauważyliśmy, że muzyka go interesuje, uspokaja, wycisza i usypia!

Zaphir i muzykoterapia

Dzwonki można z powodzeniem wykorzystywać w muzykoterapii zarówno aktywnej (np. śpiew, gra na instrumentach, ruch przy muzyce, improwizacja), jak i receptywnej (słuchanie muzyki, relaksacja i wizualizacja). Muzyka ma wpływ na nasze samopoczucie, wpływa na układ krążenia, działa na układ pokarmowy i oddechowy, łagodzi ból. Muzykoterapia służy rozluźnieniu, rozwojowi, zabawie, poznaniu siebie i innych, wytworzeniu za pośrednictwem muzyki równowagi pomiędzy sferą przeżyć emocjonalnych a procesami fizjologicznymi. Dzwonki Zaphir pomagają osiągnąć te cele zarówno dorosłym, jak i dzieciom, także tym najmłodszym.

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.