Audiobooki dla dzieci – najlepsze propozycje
| Audiobooki dla dzieci – najlepsze propozycje

Audiobooki dla dzieci – najlepsze propozycje

Już od najmłodszych lat dziecka warto rozbudzać w nim kreatywne myślenie. Przy czym nie musi się to odbywać wyłącznie przy pomocy zabawek, filmów czy gier. Czemu by do tego grona nie włączyć audiobooków, które posiadają ogromny wachlarz zalet?

Są one zarazem świetną metodą na kreowanie dziecięcej wyobraźni, jak i po prostu świetną rozrywką. Ponadto z racji mobilności (tak naprawdę wystarczą słuchawki i telefon) można cieszyć się nimi wszędzie – w trakcie podróży czy w zaciszu własnego domu, traktując audiobooki jako doskonałą formę odpoczynku i relaksu. W tym zestawieniu zostaną przedstawione najlepsze propozycje audiobooków dla dzieci. Wszystkie można odnaleźć na platformie Storytel, która w ramach miesięcznej opłaty abonamentowej oferuje nieograniczony dostęp do bazy utworów literackich.

„Dzieci z Bullerbyn” – Astrid Lindgren

Mimo że Bullerbyn jest naprawdę małą wioską, nie przeszkadza to grupce mieszkających tam przyjaciół w beztroskiej zabawie. Dla nich każdy dzień jest pretekstem do przeżywania wspólnych, fantastycznych przygód. Zawsze przecież można udać się nad rzekę, aby złowić parę raków, położyć się na sianie w celu odbycia drzemki, ruszyć w poszukiwaniu skarbów czy otworzyć „Wiśniową Spółdzielnię”. Kultowa książka dla dzieci autorstwa Astrid Lindgren jest dziełem, które wychowało wiele pokoleń dzieci i nic nie zapowiada, aby ten stan rzeczy miał się zmienić.

„Świetlik w ciemności” – Jakub Ćwiek

Jakub Ćwiek zyskał miano jednego z najpopularniejszych polskich pisarzy fantasy. Nie oznacza to w żadnym razie, że w jego dorobku nie znajdują się pozycje przeznaczone dla najmłodszych. „Świetlik w ciemności” jest historią inspirowaną kultowym serialem Jossa Whedona pt. „Firefly”, opowiadającą o grupie świetlików stojących przed wyzwaniem zmierzenia się z ciemnością i czyhającymi tam zagrożeniami. Emocje gwarantowane!

„Noc między Tam i Tu” – Marta Krajewska

Opowiedzenie historii o rywalizującym między sobą rodzeństwem, nie popadając przy tym w patetyczne tony, wydaje się rzeczą bardzo trudną. Tym większy podziw budzi to, że „Noc między Tam i Tu” napisane jest w sposób lekki i przyjemny. Siedmioletni Bratnił postanawia w pojedynkę udać się do lasu w nadziei, że odnajdzie on siostrę Paprotkę. Postacie, będące tak naprawdę istotami wywodzącymi się ze słowiańskiej mitologii, umożliwią Bratniłowi osiągnięcie celu, a przy tym pozwolą mu odkryć samego siebie. To wspaniała pozycja dla wszystkich dzieci!

„Pax” – Sara Pennypecker

Niedługo po śmierci swojej mamy, mały chłopiec Peter w trakcie leśnego spaceru spotyka samotnego lisa. Przygarnia go do domu i z miejsca stają się najlepszymi przyjaciółmi. Wszystko jednak przerywa wojna, przez co ojciec Petera wysyła syna do dziadka, lis z kolei nie ma wyjścia i musi wrócić do lasu. Nie tak łatwo jest jednak porzucić swojego kompana, dlatego już w trakcie pierwszej nocy poza domem Peter wymyka się, aby go odnaleźć.

„Mirabelka” – Cezary Harasimowicz

Na ulicy Nalewka w Warszawie rośnie Mirabelka. Przy tym nie jest to zwykłe drzewo – potrafi czuć, widzieć, słyszeć oraz rozmawiać z dziećmi. Jest jednocześnie obserwatorką życia, jak i narratorką historii. Tęskni za swoją mamą, ale pozostaje silna. Wie bowiem, że rzeczy mogą się zniszczyć, zgubić, ale wspomnienia i pamięć pozostają wieczne. Cezary Harasimowicz stworzył lekturę, która usatysfakcjonuje zarówno dzieci, jak i dorosłych.

„W 80 dni dookoła świata” – Juliusz Verne

Fileas Fogg stwierdził, że zagra swoim kolegom na nosie. Chce on udowodnić, że odbycie podróży po całej planecie w 80 dni jest jak najbardziej możliwe. W trakcie tej szalonej przygody przyda się jednak odpowiednie towarzystwo, dlatego zabiera ze sobą swojego wiernego lokaja – Obieżyświata. Klasyczna pozycja Juliusza Verne’a, którą zna nie jedno pokolenie, pełna jest trzymającej w napięciu akcji oraz przygód, przy których nie sposób nie nudzić. Każdy rodzić chętnie wróci do tej pozycji, a każde dziecko z wypiekami na twarzy będzie jej słuchało pierwszy raz.

Zakończenie

Przekrój gatunków i tematyk reprezentowanych przez powyższe pozycje udowadnia, że oferta audiobooków w aplikacji Storytel zaspokoi gust każdego młodego człowieka. Wystarczy spróbować, żeby wsiąknąć na dłużej!


Marlena Jakubik

Tekst pochodzi od redakcji dziecisawazne.pl lub od partnera
Odwiedź stronę autorki/autora:


Przeczytaj więcej:

natuli.pl
8 książek o Porozumieniu bez Przemocy (NVC)

zdrowie
Naturalne etapy w rozwoju seksualnym dziecka

wychowanie
Miłość sprawia, że ​​mózg dziecka rośnie

rodzina
Kupowanie, pieniądze, rzeczy…, czyli jak się nie dać konsumpcjonizmowi w wychowaniu

olini
11 niesamowitych właściwości oleju z czarnuszki

wychowanie
Zachowanie nastolatków a zmiany w ich mózgu

wychowanie
Poranki – co zrobić, żeby nie były przepełnione stresem i nerwami?