Kategorie
Artykuł sponsorowany Rzeczy dla dzieci

Bawełna od kuchni, czyli co tak naprawdę w niej siedzi (produkty marki Eotton)

Przykładamy coraz większą wagę do tego, co ląduje na naszych talerzach, zapominając często, że ekologia to coś więcej niż tylko jedzenie. To zbiór świadomych decyzji, nawet tych wydawałoby się niepozornych, które powodują, że świat wokół nas staje się lepszy.

Nie inaczej jest z ubraniami Eotton szytymi z organicznej bawełny, wyjątkowo przyjaznej dla wrażliwej skóry małych dzieci.

eotton10
Niewielu z nas zdaje sobie sprawę z tego, jak poszczególne tkaniny różnią się od siebie (i że akryl to jednak nie wełna, choć jest bardzo do niej podobny), tym bardziej niewielu przykłada wagę do tego, czy dane ubrania są ekologiczne. I choć w przypadku sztucznych tkanin ekologiczność nie ma znaczenia (bo trudno mówić o niej w stosunku do czegoś, co i tak stworzone zostało z PCV i pochodnych ropy naftowej), wśród materiałów naturalnych taki podział jest dość istotny.

100% cotton, czyli co w bawełnie siedzi

Każdy z nas słyszał, że dzieciom najbardziej służy bawełna – jest przewiewna, zdrowa, niealergizująca, wytrzymała. Wielu rodziców spogląda więc na metki ubranek w poszukiwaniu jednej informacji: „100% cotton”. Ta zazwyczaj uspokaja, bo niewielu konsumentów ma świadomość tego, jak faktycznie wygląda uprawa konwencjonalnej bawełny i że, choć jest to włókno naturalne, z pewnością znajduje się w nim sporo pozostałości po pestycydach i środkach ochrony roślin.

W rzeczywistości uprawa konwencjonalnej bawełny to dziś potężny przemysł. Wiąże się to nie tylko ze stosowaniem ogromnej ilości nie tylko środków chemii rolnej, ale również wody, co prowadzi do wyjałowienia gleby w okolicy upraw i utraty bioróżnorodności danego regionu. Międzynarodowa organizacja proekologiczna Greenpeace przebadała próbki dziecięcych ubrań i obuwia z oferty wiodących marek odzieżowych, poszukując odpowiedzi na pytanie, co dzieje się z pestycydami i środkami ochrony roślin, których tony zużywane są w procesie uprawy bawełny. Odpowiedź jest prosta – każda koszulka opatrzona metką „100% cotton” zawierała niebezpieczne chemikalia. Takie, które mogą mieć wpływ na system immunologiczny, reprodukcyjny i hormonalny człowieka. W grupie najbardziej zagrożonych osób znalazły się dzieci.

Nic dziwnego, bowiem skóra małych dzieci jest wielokrotnie cieńsza i bardziej delikatna od skóry dorosłej osoby. Szkodliwe substancje mogą więc w nią z łatwością wnikać, co nierzadko prowadzi do powstawania alergii czy problemów skórnych. Całe szczęście nie jesteśmy skazani na to, by biernie przyjmować to, co proponuje nam rynek. Istnieje też całkiem dobrze prosperująca alternatywa tworząca dziecięce ubranka z bawełny organicznej, czyli takiej, przy uprawie której nie stosowano żadnych środków ochrony roślin i pestycydów. To nie tylko świetne ubranka dla alergików, ale też produkt wyjątkowo wytrzymały, bo liczne badania nad jakością materiałów pokazują, że ta organiczna jest trwalsza niż konwencjonalna.

Eotton – kanadyjski ekostyl dla najmłodszych

Produkty marki Eotton w całości bazują na certyfikowanej bawełnie organicznej. Jest to zdrowa, bezpieczna alternatywa dla ubranek z sieciówek, do tego jakościowo przewyższająca konwencjonalny produkt. Bawełna organiczna, z której tworzone są ubranka Eotton, rośnie w jednym z najczystszych regionów Azji – u podnóża gór Tianshan. Jest bardzo miękka, a do tego wyjątkowo trwała. Przeczytaj o tym, jak powstają ubranka Eotton.
Ekoubranka Eotton świetnie nadają się na prezent dla niemowlaka bądź mamy, która kompletuje wyprawkę dla noworodka. Przygotowaliśmy dla was kilka propozycji odzieżowych tej marki.

eotton

Pidżamka z żyrafką

eotton1
Pidżamka z długim rękawem w naturalnych, beżowych barwach. Ozdobiona rysunkiem żyrafy i napisem „I am grown…”. Łatwa do zdejmowania i zakładania, wyposażona w zakładki na ramionach i wygodne, wywijane mankiety przy rękawkach (mogą one pełnić funkcję rękawiczek, zasłaniając rączki dziecka). Cała kolekcja dostępna na stronie: eotton.pl.

Zobacz: Piżamka z żyrafką

Komplet dziewczęcy – sukienka i majteczki z bawełny organicznej

eotton3
Wykonane z certyfikowanej, naturalnie kolorowej bawełny organicznej. Niezwykle przyjemne w dotyku, oddychające i wygodne. Pastelowa kolorystyka świetnie wpisuje się w kanadyjski ekostyl marki Eotton. Sukienka z falbankami, z tyłu zapinana na guzik. Majtki zasłaniają pieluszkę.

Zobacz: Komplet dziewczęcy

Body dziewczęce z kołnierzykiem

eotton4
Body zapinane na zatrzaski pod kołnierzykiem. Wygodne i eleganckie, utrzymane w naturalnych barwach, wyposażone dodatkowo w zatrzaski w kroczu. Miękkie, przyjemne w dotyku i bezpieczne dla skóry maluszka.

Zobacz: Body dziewczęce

Śpiworek Jungle

eotton5
Zapinany na suwak wygodny śpiworek niemowlęcy, w którym przyjemnie usypiać. Uszyty z dwóch warstw materiału, pod szyją wyposażony w zakończenie zabezpieczające brodę dziecka i wywijane mankiety, które mogą pełnić funkcję rękawiczek zasłaniających ręce malucha.

Zobacz: Śpiworek

Spodenki niemowlęce

eotton8

Wszystkie utrzymane w naturalnej, beżowej tonacji, z certyfikowanej, organicznej bawełny. Modele zarówno bardziej przewiewne, cieńsze, jak też grubsze, idealne w chłodniejszych porach roku.

Zobacz: Spodenki

Ubrania, które co dzień na siebie wkładamy, są nie mniej ważne niż żywność, którą spożywamy. Racjonalne podejście do ekologii łączy się z tym, że podejmujemy świadome konsumenckie decyzje w efekcie przynoszące zyski całej planecie i nam samym. Mamy tym samym pewność, że obcujemy z produktami bezpiecznymi, które na całym etapie produkcji tworzone były z szacunkiem do wszystkich żywnych istot. To duża wartość!

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne


Mądry rodzic, bo czyta…

Sprawdź, co dobrego wydaliśmy ostatnio w Natuli.

Czytamy 1000 książek rocznie, by wybrać dla ciebie te najlepsze…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.