Kategorie
Polecamy

Chcesz poprawić komfort snu? Zmień swój stary materac na komfortowy materac lateksowy Hilding Anders

Przy wyborze nowego warto rozważyć kupno modelu z pianką lateksową. Dlaczego?

Trudności z zasypianiem, bóle pleców, drętwienie kończyn i problemy z koncentracją mogą świadczyć o tym, że stary materac wymaga wymiany.

Sprężynowe, kieszeniowe, z pianki poliuretanowej, wysokoelastycznej, termoelastycznej lub lateksowej. Wybór rodzajów materaców jest naprawdę ogromny. Jak wśród nich wybrać ten, który w naszym przypadku okaże się najlepszy? Na to pytanie nie sposób udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od naszej masy ciała, tego, czy sypiamy sami czy z partnerem, naszych przyzwyczajeń i ewentualnie chorób. Wskazówki na ten temat dostępne są w poradniku „Jaki materac do łóżka warto kupić?”. Wśród wielu materiałów używanych do produkcji materaców, jednym z najbardziej wyróżniających się jest pianka lateksowa. Mimo stosunkowo niedługiej obecności w branży, zdobyła już spore uznanie wśród producentów i klientów. Dlaczego? Jakie właściwości są najważniejsze dla użytkowników? Zalety materaców lateksowych opisują dla nas specjaliści marki Hilding Anders.

Materace lateksowe. Co trzeba o nich wiedzieć?

Lateks to kolonoidalny roztwór naturalnego kauczuku. Z soku drzewa kauczukowego produkowany jest sok, który po ustabilizowaniu oraz zagęszczeniu może być poddany dalszej obróbce – na przykład spienieniu. Obecnie istnieją też technologie, dzięki którym możliwe jest wykonanie kauczuku syntetycznego. W swojej naturalnej postaci jest materiałem w przyjaznym środowisku i w stu procentach odnawialnym.

Materace lateksowe. Co trzeba o nich wiedzieć?

Materac lateksowy. Najważniejsze wady i zalety

Pianka lateksowa ma szereg właściwości czyniących z niej doskonały materiał do produkcji materaców. Tylko w ofercie Hilding Anders znajdziemy kilkanaście modeli, w których jest ona podstawowym lub dodatkowym budulcem. Do jej najważniejszych zalet należą na pewno:

  • doskonałą higienę snu – materace lateksowe są przewiewne, co oznacza, że wilgoć zostaje szybko odprowadzona. Ogromne znaczenie ma poza tym fakt, że pianka nie stwarza warunków do rozwoju pleśni, bakterii oraz roztoczy. Jest też materiałem przyjaznym alergikom;
  • wysoki stopień komfortu – pianka lateksowa cechuje się dużą sprężystością, dzięki czemu doskonale dopasowuje się do kształtu naszego ciała. Wybierając materac 140×200 centymetrów lub szerszy zyskamy też świetny materac dla par, dostosowujący się do ciała każdego z partnerów osobno;
  • wytrzymałość – wspomniana sprężystość przyczynia się również do zwiększenia wytrzymałości materaca. O ile tylko wybierzemy model o twardości dopasowanej do naszej masy ciała, możemy liczyć na długą i bezproblemową eksploatację. Najlepsze materace lateksowe mogą posłużyć nawet kilkanaście lat.

Niestety pianka lateksowa ma też pewne wady. Najbardziej zauważalna jest z całą pewnością cena, bo wykonane z niej materace bywają nawet kilkakrotnie droższe od tych ze zwykłej pianki poliuretanowej. Warto jednak pamiętać, że jest to zakup co najmniej na kilka lat oraz inwestycja w komfort i higienę snu. Niektórych użytkowników może ponadto razić ich specyficzny zapach. Ten na szczęście w trakcie eksploatacji szybko zanika, a po kilku miesiącach praktycznie nie ma po nim śladu. Szczegółowe informacje na temat materaców lateksowych znajdziemy w artykule „Czym jest materac lateksowy? Poznaj jego zalety i wady”. Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością I skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wiele innych.

Autor/ka: Marlena Jakubik

Tekst pochodzi od redakcji dziecisawazne.pl lub od partnera


Bestsellery księgarni Natuli.pl

Pierwszy osadzony w polskich realiach przewodnik dla rodziców małych dzieci.

Ta prosta, rytmiczna książeczka to wspaniałe zaproszenie do zabawy i czułego, bliskiego kontaktu.

Jak się kochać?
Komunikacja, bliskość, intymność

Tematy, którymi się zajmujemy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *