Kategorie
Artykuł sponsorowany Rzeczy dla dzieci

Czy drewniana, ręcznie malowana zabawka ma rację bytu w cyfrowym świecie? Studio Hoho

W niemal każdym dziecięcym pokoju znajduje się cała masa zabawek. Z czasem większość rodziców zabiera te, którymi dziecko już się nie bawi, „wyrosło” z nich lub nigdy nie było nimi zainteresowane, i oddaje znajomym lub po prostu wyrzuca. Po większości zabawek nie pozostaje więc żaden ślad, nawet w pamięci dziecka. Dlatego warto szukać takich zabawek, które pozostają z dzieckiem na lata. Takich, których nie chce się oddać.

W niemal każdym dziecięcym pokoju znajduje się cała masa zabawek. Z czasem większość rodziców zabiera te, którymi dziecko już się nie bawi, „wyrosło” z nich lub nigdy nie było nimi zainteresowane, i oddaje znajomym lub po prostu wyrzuca. Po większości zabawek nie pozostaje więc żaden ślad, nawet w pamięci dziecka. Dlatego warto szukać takich zabawek, które pozostają z dzieckiem na lata. Takich, których nie chce się oddać.

2

Zabawki ręcznie wykonane

W ręcznie wykonane przedmioty, na każdym etapie powstawania – od wycięcia klocka po ozdobienie – wpisane jest życie, cząsteczka osoby, która je wykonała. Ręczne malowanie zabawki gwarantują unikatowość i oryginalność. Mamy też pewność, że nikt nie posiada przedmiotu takiego samego jak my. Artysta, malując nawet ten sam obrazek raz jeszcze, zawsze maluje go inaczej.
Trwałość i niemal „niezniszczalność” drewnianych zabawek sprawia, że mogą funkcjonować w rodzinie bardzo długo. Być przekazywane kolejnym pokoleniom jako rodzinna pamiątka, z która łączą się wspomnienia, i nadal pełnić funkcje zabawki. Historia takich przedmiotów rozpoczyna się tam, gdzie je wykonano i toczy się dalej poprzez użytkowanie.

4

Gra memory, domino czy układanki-łamigłówki o różnym stopniu trudności, miarki wzrostu „rosną” razem z dziećmi. Początkowo dziecko ogląda, poznaje postaci namalowane na klockach, nazywa je, aż w końcu gra w ponadczasowe łamigłówki. Gry te zapraszają do wspólnej zabawy małych i dużych. Ten wspólnie spędzony czas, miłe chwile, łączą się z zabawką i pozostają na długo w pamięci.

3

Ręcznie wykonane drewniane zabawki dostępne są na Studio Hoho.

Pozdrawiamy,
Studio HoHo. Rzeczy, które cieszą!

5

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

2 odpowiedzi na “Czy drewniana, ręcznie malowana zabawka ma rację bytu w cyfrowym świecie? Studio Hoho”

Witam! Zabawki z drewna to bardzo dobra alternatywa dla innych zabawek. Czasem nadchodzi czas aby odnowić takie zabawki. Do tego procesu rekomenduję zastosowanie Lakieru Akrylowego Vidaron, który jest niezwykle trwały i odporny na ścieranie, zarysowania, uszkodzenia mechaniczne oraz działanie wody i środków myjących, co w przypadku zabawek jest szczególnie ważne. Jest również wygodny w stosowaniu i nie wymaga dużego doświadczenia – charakteryzuje się doskonałą rozlewnością oraz dużą przyczepnością do podłoża. Dobrym wyborem będzie również zastosowanie Lakierobejcy Super Wydajnej, która dzięki żelowej formule jest łatwa w aplikacji. Produkt ten również jest zgodny z europejską normą „Bezpieczeństwo Zabawek”.

Pozdrawiam,
Andrzej Opolski
____________________
Online Ekspert marki Vidaron

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.