Kategorie
rzeczy dla dzieci

Czym różni się wisiadło od nosidła ergonomicznego {LennyLamb}

Wszyscy doskonale wiemy, że warto nosić dzieci. Wiemy też coraz lepiej, w czym nosić, choć na ulicach europejskich miast wciąż można spotkać dorosłych z dziećmi w tzw. wisiadłach. Przeczytajcie, dlaczego nosidła ergonomiczne są nieporównywalnie lepsze do noszenia dzieci niż wspomniane wisiadełka, na przykładzie nosideł polskiej marki LennyLamb.

LennyLamb od lat promuje noszenie dzieci – w chustach, nosidłach, czyli tym, co wspiera naturalny, fizjologiczny rozwój dziecka. To marka, której wielu z was nie trzeba przedstawiać, bo cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem rodziców. Tak to jest z biznesami, które rodzą się z prawdziwej pasji i energii do wprowadzania zmian. LennyLamb to firma rodzinna, którą łączy wspólna energia i miłość do noszenia dzieci!

lennylamb15

Seria Rodzicielska

Jak zrozumieć małe dziecko

#StopTrenowaniu – przeczytaj książkę, która wprowadzi i rozwinie Twoje świadome rodzicielstwo. Rodzicielstwo bez „instrukcji obsługi” i szkodliwych rad.

Na czym polegają różnice między wisiadłem a ergonomicznym nosidłem LennyLamb?

1. Nóżki w pozycji “żabki”

Niedojrzałe stawy biodrowe malucha mają optymalną pozycję do rozwoju wtedy, gdy są ugięte i lekko odwiedzione. W nosidle ergonomicznym dziecko siedzi w pozycji “na żabkę”. W wisiadle natomiast – zwisa, obijając się bezwładnie o ciało noszącego. Za kwestię tę odpowiada przede wszystkim materiał podtrzymujący krocze dziecka, który w nosidle ergonomicznym jest szeroki. Na tyle, że nóżki dziecka same się podkurczają. W wisiadle nóżki zwisają, a cały ciężar ciała opera się na kroczu. To niewygodne, ale też bardzo niezdrowe dla kręgosłupa i stawów biodrowych dziecka. A dodatkowo – obciąża plecy rodzica.

Nosidła ergonomiczne LennyLamb zapewniają prawidłowe ułożenie kości udowej względem panewki, co zapobiega dysplazji stawów biodrowych u niemowląt i może wspierać końcową fazę jej leczenia. Noszenie dziecka w wisiadle może natomiast być przyczyną wielu problemów w późniejszym życiu: zniekształceń, chorób stawów, dysplazji.

lennylamb13

2. Kręgosłup w naturalnym zaokrągleniu

Materiał w nosidle LennyLamb jest na tyle miękki, że zapewnia dziecku fizjologiczne, lekkie zaokrąglenie pleców. W wisiadle ta naturalna pozycja nie jest zachowana, a zamiast miękkiej konstrukcji umożliwiającej utrzymanie naturalnej krzywizny, mamy usztywniane boki, co obciąża kręgosłup na całej linii. To prosta droga do problemów z kręgosłupem w przyszłości – na przykład wad postawy.

Nosidła LennyLamb mają bardzo wygodny system regulacji, dzięki któremu dziecko nie odstaje od noszącego. W wisiadle maluch praktycznie nie ma szansy wtulić się w rodzica, a co za tym idzie – kręgosłup osoby noszącej nie zachowuje prawidłowej postawy, gdyż środek ciężkości jest przesunięty.

lennylamb10

3. Nie da się nosić dziecka przodem do świata

Nosidła ergonomiczne skonstruowane są w taki sposób, że nie da się w nich umieścić dziecka w pozycji “przodem do świata”. W przypadku wisiadeł taką pozycję spotyka się dość często. Tymczasem nie zapewnia ona właściwej, fizjologicznej pozycji. Zamiast zaokrąglonych pleców, kręgosłup dziecka jest nienaturalnie prostowany i wyginany. Dodatkowo odpowiedniego podparcia pozbawiona jest główka malucha, która “kiwa się” na wszystkie strony. Może to mieć poważne konsekwencje zdrowotne (już 9 na 10 dzieci rozpoczynających naukę w szkole boryka się z wadami postawy, które mogą być wynikiem nieodpowiedniej pielęgnacji w wieku niemowlęcym, np. stosowania poduszek, podpierania samodzielnie niesiedzących dzieci…). Pozycja “przodem do świata” nie jest także zalecana przez psychologów, jako nadmiernie stymulująca. Dziecko nie jest w stanie ograniczać otaczających je bodźców, co może powodować problemy natury emocjonalnej. W nosidle ergonomicznym, maluch przytulony jest do mamy. Jego pole widzenia jest pełne, przy jednoczesnej możliwości odcięcia się od świata zewnętrznego.

lennylamb4

4. Bardzo długa eksploatacja

LennyLamb to nosidła, w których można nosić samodzielnie siadające i trzymające główkę niemowlęta, ale też kilkuletnie dzieci (specjalnie z myślą o nich zaprojektowano serię barwnych nosideł Toddler). Wisiadła nie nadają się zarówno dla niemowląt, jak i samodzielnie chodzących dzieci. Wisiadła w ogóle nie powinny być dopuszczone do sprzedaży.

5. Jakość użytych materiałów

Ergonomiczne nosidła Lenny Lamb tworzone są z materiałów najwyższej jakości. Zarówno przędze jak i barwniki użyte do koloryzacji posiadają certyfikat Oeko-Tex. Dzięki temu dzieci, spędzające w nich czas, są bezpieczne (to szczególnie ważne w przypadku małych alergików!). Wisiadła najczęściej produkowane są w Chinach. Przy produkcji materiałów, z których są szyte na masową skalę, używa się wielu szkodliwych substancji, w tym pestycydów i metali ciężkich.

lennylamb1

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *