100+ prezentów na DZIEŃ DZIECKA > zobacz
| Czytanie i główkowanie w jednym – nowa seria wydawnictwa Egmont

Czytanie i główkowanie w jednym – nowa seria wydawnictwa Egmont

Co może być lepsze od czytania? Czytanie i... główkowanie! Nowa seria Egmontu łączy w sobie zalety książek aktywizujących i do nauki czytania.

I znowu mamy świetnych autorów, wspaniałych ilustratorów i naprawdę bardzo dobry pomysł na ciekawą serię dla dzieci 4+. Książki wspomagają naukę samodzielnego czytania, ale oprócz tego trenują logiczne i analityczne myślenie i zajmują małych czytelników na długo…

W każdej książce z serii Czytam i Główkuję znajdziecie:

 • fantastycznych bohaterów,
 • świetne historie,
 • łamigłówki,
 • trochę humoru,
 • zagadki,
 • naklejki.

Podobnie jak Czytam Sobie, także seria Czytam i Główkuję została podzielona na trzy poziomy, dzięki czemu można idealnie dopasować lekturę do poziomu czytelnika.

Król Gromoryk, czyli poziom pierwszy (4–5 lat)

Autorem książek o królu Gromoryku, który wiecznie wpada w tarapaty, jest Wojciech Widłak, twórca pana Kuleczki i Wesołego Ryjka. Ilustracje stworzyła Ewa Poklewska-Koziełło. Król Gromoryk i zagadkowy smok opowiada o smoku, który pojawił się pałacu, ale nikt oprócz króla nie wierzy w jego istnienie. W Królu Gromoryku i niezwykłej zbroi cenna zbroja, w której król oświadczył się królewnie Dobrochnie, rozsypuje się na kawałki. Czy da się ją uratować?

Kup w Natuli – 12,74

Fryderyk Epsilon Dwudziesty zwany Fredkiem, czyli poziom drugi (5–7 lat)

Tę nietuzinkową postać stworzyła i uczyniła bohaterem serii książek Zofia Stanecka, autorka słynnej Basi, a zilustrowała – Marta Szudyga. Fredek mieszka na Pedanterii. W książce Fredek i jeden do pary główny bohater ma dość swojej planety i przy pomocy swojego gwiezdnego ścigacza udaje się na na inną – najbardziej zabałaganioną – czyli Ziemię. Poznaje tam Jagodę i jej braci. W książce Fredek i koło fortuny przybysz z Pedanterii naprawia swój ścigacz z pomocą zaprzyjaźnionych Ziemian i nie przestaje dziwić się niezwykłej planecie.

Kup w Natuli – 12,74

Szczurki, czyli poziom trzeci (7–8 lat)

Tych wbrew pozorom sympatycznych bohaterów stworzył Rafał Witek, a narysował Daniel de Latour. Ząbek, Norman, Doktorek, siostry Szmelc, Trampek i Znajda mieszkają w kanałach i grzebią w śmieciach. Szczurki wyruszają na wakacje pełne przygód (Szczurki chwytają życie za ogon) i postanawiają założyć stację telewizyjną (Szczurki wchodzą na antenę).

Kup w Natuli – 12,74

Czytam i Główkuję wykorzystuje połączenie słowa, obrazu, zabawy i ćwiczeń, aby jak najintensywniej wspierać dzieci w rozwoju. Seria:

 • pobudza kreatywność,
 • wspiera logiczne myślenie,
 • uczy rozwiązywania problemów,
 • zachęca do samodzielności w myśleniu i wyciągania wniosków,
 • promuje czytelnictwo,
 • bawi,
 • rozwija umiejętności przydatne w codziennym życiu.

Książki z serii Czytam i Główkuję można kupić w Natuli.pl


Joanna Adamska

Polonistka i pedagog. Tylko chwilowo na emigracji. Książki dla dzieci kupuje sobie, ale chętnie pożycza je swoim dwóm córkom. Pani (nie tylko) od książek w Natuli.pl.
Odwiedź stronę autorki/autora: http://natuli.pl
Książeczki Pucio – zabawy logopedyczne dla najmłodszych

Książki wspierające wszechstronny rozwój najmłodszych dzieci od wydawnictwa Tekturka

Naprawdę przeciwsłoneczne okulary dla dzieci (Real Kids Shades)

8 sposobów, które pomogą ukoić płaczące niemowlę

Unia Europejska zdecydowała się ratować pszczoły!

Juul na poniedziałek, cz. 88 – “Naszymi codziennymi wyborami i działaniami decydujemy o tym, jak będzie wyglądała teraźniejszość i przyszłość naszych dzieci”

Przejdz do: