Kategorie
Produkty Rzeczy dla dzieci

Dawne czasy dla dzieci – dwie książki obrazkowe od Zuzu Toys

Nieważne czy myślisz, że żyjemy na najlepszym z możliwych światów, czy uważasz, że życie jest jak papier toaletowy – pokaż dziecku, że świat nie ogranicza się do tu i teraz, poszerz jego horyzonty. Wyprawa w przeszłość to fascynująca przygoda!

Wydawnictwo Zuzu Toys przygotowało dwie książki, które pozwolą przenieść się w dawne czasy. Zostały zaprojektowane tak, żeby mogły korzystać z nich nawet maluchy (3+), ale górna granica wieku nie jest wyznaczona. To zabawa dla każdego!

Jak sprawić, żeby dziecko lubiło i chciało się uczyć? Przez zabawę!

Jeśli już teraz zaprzyjaźnisz swoje dziecko z królami, faraonami i innymi bohaterami z przeszłości, historia na zawsze pozostanie dla niego fascynującą opowieścią, a nie dramatycznie nudną porcją pamięciówki do wkucia na blachę. Żeby było jasne – nie chodzi o promowanie podejścia nadambitnych rodziców, którzy chcą, żeby ich dzieci wyprzedzały rówieśników co najmniej o jeden rocznik. Po prostu warto dać dzieciom przekonanie, że fajnie jest wiedzieć i umieć. Najlepiej ZANIM pójdzie do szkoły…

Krótka historia Polski

krotka_historia_polski
Książka obrazkowa (czy może raczej atlas) zawierająca osiem map pokazujących Polskę w najstępujących okresach dziejowych: czasy Piastów, czasy Jagiellonów, złoty wiek XVI, zabory, rewolucja przemysłowa, XX-lecie międzywojenne, odbudowa kraju oraz czasy współczesne. Każda mapa zawiera mnóstwo rysunków przybliżających dany okres – ówczesne godło, portrety władców i innych ważnych osób, stroje z epoki, budowle, wynalazki i inne ciekawostki.
zuzu1

historia_polska_odbudowa

Krótka historia starożytnych cywilizacji

historia_cywilizacji2

To również tak zwany picture book. Każda z ośmiu starożytnych cywilizacji (mezopotamska, egipska, minojska i mykeńska, grecka, rzymska, celtycka, chińska, Majów) została przedstawiona na jednej rozkładówce. Na każdej z nich postaci, budowle, roślinność, zwierzęta i inne elementy charakterystyczne dla danej kultury.

historia_cywil_egipt2

Instrukcja obsługi

Używać jak każdą książkę obrazkową. Rozłożyć na dywanie (się i ksiażkę) i oglądać, zadawać zagadki, pokazywać palcem, odpowiadać na pytania. Ponadto koniecznie skorzystać z dwóch następujących pomocy dydaktycznych przygotowanych przez Zuzu Toys:

  • Krótka historia Polski – kreatywna książeczka z mnóstwem naprawdę ciekawych i niesztampowych zadań oraz tym, co dzieci lubią najbardziej, czyli naklejkami.
  • Przewodnik rodzica – krótka historia starożytnych cywilizacji z wyjaśnieniami do ilustracji, charakterystyką ośmiu cywilizacji i informacjami, z czego słynęły oraz wieloma ciekawostkami.

Dobrej zabawy!

Książki wydawnictwa Zuzu Toys możecie kupić w sklepie natuli.pl:

Krótka historia Polski 

Krótka historia starożytnych cywilizacji

Przypominamy, że książki – niezależnie od ilości – Natuli.pl wysyła za jedyne 5 PLN!

Autor/ka: Joanna Adamska

Polonistka i pedagog. Tylko chwilowo na emigracji. Książki dla dzieci kupuje sobie, ale chętnie pożycza je swoim dwóm córkom. Pani (nie tylko) od książek w Natuli.pl.


Mądry rodzic, bo czyta…

Sprawdź, co dobrego wydaliśmy ostatnio w Natuli.

Czytamy 1000 książek rocznie, by wybrać dla ciebie te najlepsze…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.