Kategorie
Recenzje

Drzewko rodzinne

Sklep z ręcznie robionymi zabawkami Baibin.pl przesłał nam piękny i oryginalny produkt – drzewko rodzinne marki Oskar & Ellen

Sklep z ręcznie robionymi zabawkami Baibin.pl przesłał nam piękny i oryginalny produkt – drzewko rodzinne marki Oskar & Ellen.

Naszym zdaniem takie drzewko to:

  • prosta, przystępna dla dziecka forma drzewa genealogicznego,
  • ciekawa i niebanalna ozdoba pokoju dziecięcego (i nie tylko),
  • ciekawy pomysł na poznawanie z naszym dzieckiem relacji rodzinnych, pokrewieństwa,
  • doskonały pomysł na prezent zarówno na chrzciny, jak i komunię lub urodziny.

Pierwsze co rzuca się w oczy, to żywe kolory i precyzja wykonania drzewka. W całości jest wykonane ręcznie, z niebywałą starannością. Całość zapakowana jest w estetyczny siatkowy woreczek z czerwoną kokardką.

Opis drzewka

Rodzinne drzewko jest wyszyte na białym prostokącie w delikatne kropeczki. Jego wymiary to 55cm x 40cm. Od spodu na górze drzewko jest usztywnione listewką, tak, by odpowiednio przylegało do powierzchni ściany. Zawieszamy je na ścianie dzięki bawełnianej wstążeczce. Pierzemy ręcznie.

Uwagę mojej córki zwróciły liczne szczegóły znajdujące się na drzewku: kolorowe listki i kwiatuszki, niebieskie ptaszki, grzybki, króliczki i jeż oraz piękny aniołek śpiący w koronie drzewa. Jednak najważniejsze jest to, że zdjęcia wszystkich członków rodziny możemy mieć w jednym miejscu. Okienka na zdjęcia są niewielkie, formatu zdjęć do dowodu czy paszportu. My wycięliśmy z dużych, standardowych zdjęć fragmenty z osobami dla nas ważnymi. Wyszło wspaniale! Okienek jest 11 – jest miejsce dla dziadków (jednych i drugich), rodziców i rodzeństwo.

Tak jak wspominałam, drzewko może być piękną ozdobą pokoju dziecięcego, jednak w naszym domu znalazło swoje miejsce w salonie. Staramy się tłumaczyć naszej trzylatce istotę więzów pokrewieństwa, wyjaśniamy relacje między poszczególnymi członkami rodziny. Dzięki fotografiom jest to o wiele łatwiejsze. Dodatkowy „plus” za możliwość zmiany zdjęć – po jakimś czasie, kiedy pogrzebiemy na strychu u dziadków, może zastąpimy obecne fotografie zdjęciami pradziadków, pokolenia z początku ubiegłego wieku. To doskonała lekcja historii dla dzieci w wieku szkolnym. Moja córka zaproponowała natomiast, żeby w okienka powkładać zdjęcia jej ulubionych koleżanek i kolegów. Myślę, że to świetny pomysł! Drzewko dostarczy nam interesujących zajęć na wiele miesięcy.

Producent drzewka – Oskar & Ellen to nieduża, rodzinna firma ze Szwecji. Miękkie, oryginalne materiałowe zabawki szyte są ręcznie na Filipinach, z poszanowaniem praw pracowników i z dbałością o środowisko.

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne


Mądry rodzic, bo czyta…

Sprawdź, co dobrego wydaliśmy ostatnio w Natuli.

Czytamy 1000 książek rocznie, by wybrać dla ciebie te najlepsze…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.