Kategorie
Rodzina

Dziadkowie są ważni! (Prezent z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka)

21 i 22 stycznia przypada Dzień Babci i Dzień Dziadka. Święto ważne nie tylko dla tych, którym jest zadedykowane, ale także dla naszych dzieci. Życie i doświadczenie dziadków jest istotnym elementem budującym tożsamość całej rodziny. Gdy na świecie pojawiają się wnuki, ten przekaz nabiera dodatkowego znaczenia.

Przygotowaliśmy grafiki, które wydrukowane i oprawione mogą być pięknym podarunkiem dla Dziadków naszych dzieci

Po co nam dziadkowie?

Dziadkowie przekazując ciągłość pokoleniową naszym dzieciom. Możemy ich doceniać za życiową mądrość, ale też bezgraniczną miłość, troskliwość i bezinteresowną chęć niesienia pomocy. Ta ostatnia wciąż często wynika z faktu, że znajdują się oni na marginesie aktywnego życia zawodowego czy społecznego, dlatego sami potrzebują kontaktu z młodym pokoleniem. Wnuk może być dla nich powiewem świeżego powietrza. Dzięki niemu – czują się potrzebni. Ale niewątpliwie potrzebujemy ich także my – rodzice.

Życie seksualne rodziców

Zacznij świadomie budować swoją relację z partnerem

Jak zrozumieć się w rodzinie

Jak dostrzec potrzeby innych i być wysłuchanym

Tylko dobre książki dla dzieci i rodziców | Księgarnia Natuli

Bo dziadkowie pełnią rolę opiekuńczą – zajmują się dzieckiem, gdy idziemy do pracy (o ile jest taka możliwość). Odwiedzają nas, przejmują wnuki na weekend, wakacje, dają chwilę oddechu od codzienności. A jednak zdarza się, że dochodzi konfliktów. Te najczęściej dotyczą różnic w podejściu do dziecka czy tzw. „rozpieszczania”. O ile na część zachowań warto po prostu przymknąć oko i pogodzić się z tym, że mamy inne doświadczenie, inne przekonania, jesteśmy innymi ludźmi a ta różnorodność może działać na korzyść dla naszych dzieci, o tyle ustalenie zasadniczych granic jest ważne, by nie zatracić się w ciągłych pretensjach oraz by zbudować relację opartą na zaufaniu.

Pobierz grafikę “Dla Kochanej Babci” (13×18 cm)

Grunt to empatia

W budowaniu dobrych relacji nie tylko z dziadkami, ale ludźmi w ogóle, pomocna jest umiejętność empatycznego bycia z drugim człowiekiem. Zobaczenia, że owo „rozpieszczanie” może być strategią na zaspokojenie jakiejś własnej potrzeby – uwagi, bliskości, ale też kontroli po naszej stronie. Empatyczna rozmowa z dziadkami, z szacunkiem do ich potrzeb i usłyszeniem własnych, pozwoli zbudować rodzinny klimat, który umożliwi dzieciom dorastanie w szanującym się, uważnym na siebie nawzajem otoczeniu.

Pobierz grafikę “Dla Kochanego Dziadka” (13×18 cm)

Uwaga! Reklama do czytania

Wierszyki paluszkowe

Wesołe rymowanki do masażyków

Wierszyki bliskościowe

Przytulaj, głaszcz, obejmuj, bądź zawsze blisko.

Tylko dobre książki dla dzieci i rodziców | Księgarnia Natuli

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.