Kategorie
Rzeczy dla dzieci

Dzień Dziecka – sprawdź pomysły na kreatywne zabawy z wykorzystaniem artykułów domowych!

Jako rodzic chcesz dawać swojemu dziecku to, co najlepsze. Dzieci starsze i młodsze z pewnością uwielbiają kreatywne zabawy z różnymi akcesoriami domowymi, które pozwalają rozwijać umysł i uczyć się nowych rzeczy. Na Dzień Dziecka zaskocz swoją pociechę wyjątkowymi zabawami z zastosowaniem artykułów domowych! Sprawdź już teraz, jakie propozycje dla was przygotowaliśmy.

Twórcze malowanie na talerzach jednorazowych

Pierwsza propozycja to twórcze malowanie na talerzykach jednorazowych. W tym celu posłużą Tobie i dziecku talerze jednorazowe od viGO!, stające się wyjątkowym płótnem do malowania. Możesz użyć przykładowo farb wodnych, które łatwo się zmywają i pozwalają dzieciom tworzyć prawdziwe dzieła sztuki! Oczywiście doskonale sprawdzą się także zwykłe pisaki i mazaki, w zależności od tego, czym dziecko najbardziej lubi malować. Razem stwórzcie obrazy przedstawiające ulubione zwierzątka, postaci z bajek, czy też bardziej rozbudowane kompozycje (domy, podwodny świat, kosmos, samochody) – ogranicza was jedynie wyobraźnia. 

Domowy teatr z talerzami jednorazowymi

W jaki jeszcze sposób możesz wykorzystać talerze jednorazowe viGO! we wspólnej zabawie na Dzień Dziecka? Nie od dziś wiadomo, że dzieci uwielbiają wcielać się w różnorodne postacie i tworzyć scenki, które potem oglądają ich rodzice. Wykorzystaj talerzyki jednorazowe do stworzenia wyjątkowych rekwizytów i masek dla domowego teatru. Dziecko może przyozdobić takie akcesoria brokatem, piórkami, kolorowymi pisakami, tworząc jedyne w swoim rodzaju postacie do swojego przedstawienia!

Maska lwa, słonia, psa, czy też ulubionej postaci z bajki? Spełnij marzenie swojej pociechy i pomóż jej stworzyć unikalne rekwizyty do przedstawienia w domowym teatrze. Pozwól dziecku się wykazać i rozbudzić kreatywność we wspólnej zabawie. 

Wyścigi z przeszkodami z kubkami i talerzami

Energiczne dzieci docenią tor przeszkód w swoim domu, który stworzysz dzięki produktom od viGO! W tej sytuacji nieocenione są kubki jednorazowe i talerzyki – ustaw je jako punkty, które dziecko powinno ominąć podczas pokonywania toru przeszkód. Poza tym z kubków można zbudować wieżę do omijania i przeskakiwania. Taka forma zabawy z pewnością pozwoli dziecku wyładować energię i czerpać wiele radości ze wspólnie spędzanego czasu. Nie ma bowiem nic lepszego niż zapewnienie dziecku swojej uwagi na co dzień. 

Łowienie rybek z kubków jednorazowych

Kolejny ciekawy pomysł to łowienie rybek z pomocą kubków jednorazowych. Zorganizuj grę z użyciem kubków od viGO!, dzięki której dzieci poznają bliżej tajniki łowienia i oddadzą się wspaniałej zabawie z najbliższymi. Pamiętaj o tym, że dziecko może używać kubeczka jako siatki do łowienia plastikowych rybek w większym naczyniu z wodą lub jako łódeczki. Możliwości jest całe mnóstwo, a miłośnicy atrakcji wodnych bardzo szybko pokochają takie aktywności! Wbrew pozorom stworzenie zabawy z użyciem akcesoriów domowych nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Dopinguj swoje dziecko w trakcie łowienia rybek i daj się ponieść wyobraźni na Dzień Dziecka. W tym dniu także dorosłe osoby mogą chociaż na chwilę poczuć się jak dzieci, dla których najważniejsza jest wspólna zabawa z rodzicami i rodzeństwem. 

Poszukiwacze skarbów z mapą z papieru do pieczenia

Jeśli masz w domu papier do pieczenia viGO!, możesz stworzyć wyjątkową mapę skarbów. Ukryj w ogrodzie lub domu niewielkie skarby, które potem dzieci będą szukać z wypiekami na twarzy. Tymi skarbami mogą być przykładowo słodycze lub małe zabawki. Oczywiście w całej zabawie ogromne znaczenie ma stworzona mapa skarbów na papierze do pieczenia, dzięki której zabawa stanie się jeszcze bardziej atrakcyjna. 

Jak widzisz, wskazane zabawy zapewniają nie tylko fantastyczną rozrywkę dla całej rodziny, lecz także kreatywne wykorzystanie jednorazowych produktów. To z kolei uczy dzieci wartości recyklingu i dbałości o środowisko naturalne. Kubki i talerzyki jednorazowe viGO! można z powodzeniem wykorzystać na wiele sposobów, w tym także we wspólnej zabawie z dzieckiem!

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne


Mądry rodzic, bo czyta…

Sprawdź, co dobrego wydaliśmy ostatnio w Natuli.

Czytamy 1000 książek rocznie, by wybrać dla ciebie te najlepsze…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.