Kategorie
Ekowiadomości

5 czerwca – Światowy Dzień Środowiska

Główną misją Dnia Środowiska jest utrwalanie haseł dotyczących zgodności rozwoju cywilizacji z rozwojem ekologicznym otaczającego nas świata

Światowy Dzień Środowiska (ang. World Environment Day – WED) obchodzimy co roku 5 czerwca. Święto to zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ na Konferencji Sztokholmskiej w 1972 roku. Obecnie jest obchodzone w ponad 100 krajach. Główną misją Dnia Środowiska jest utrwalanie haseł dotyczących zgodności rozwoju cywilizacji z rozwojem ekologicznym otaczającego nas świata.

Wszystkie nasze działania, zarówno celowe, jak i przypadkowe, mają wpływ na otaczające nas środowisko. Jeśli nie są prowadzone w sposób przemyślany i odpowiedzialny, mogą, paradoksalnie, wiązać się z zanieczyszczeniem innych terenów.

W wielu przedszkolach i szkołach właśnie 5 czerwca są podejmowane rozmowy na temat zagrożeń dla natury związanych z niszczącą działalnością człowieka, takich jak efekt cieplarniany, wycinka drzew, zanieczyszczenia wody, zmniejszenie się warstwy ozonowej.

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.