Kategorie
Ekowiadomości

Dzień Dziecka!

Wszystkim dzieciom życzymy cudownego dnia, cudownego miesiąca, roku… i tego, co po tym roku:)

Wszystkim dzieciom życzymy cudownego dnia, cudownego miesiąca, roku… i tego, co po tym roku:)

Dzień Dziecka na świecie

Dzień Dziecka na świecie obchodzony jest w różnych terminach. W Polsce, Czechach, Rosji oraz na Słowacji święto dzieci celebrowane jest 1 czerwca, we Włoszech i Francji 6 stycznia, w Paragwaju 16 sierpnia, w Turcji 23 kwietnia a w Japonii to 3 marca dla dziewczynek i 5 maja dla chłopców. W większości państw jednak 20 listopada jest dniem, w którym obchodzi się Dzień Dziecka, na pamiątkę uchwalenia w 1959 roku Deklaracji Praw Dziecka.

Ze względu na różnorodność kulturową Dzień Dziecka niemal w każdym kraju obchodzony jest inaczej. Zawsze jednak jest to dzień wyjątkowy a w centrum uwagi pozostają najmłodsi!

  • w Polsce dzieci zazwyczaj otrzymują od swoich rodziców upominki (zabawki, słodycze), w szkołach dyrektorzy skracają lekcję, organizują zawody, wycieczki lub konkursy
  • we Włoszech i Francji maluchy dostają ciasteczka z wróżbą oraz koronę, ze względu na to, że ich święto połączone jest ze Świętem Trzech Króli
  • w Japonii rodzice tworzą papierowe lub płócienne proporce w kształcie ryby, która symbolizuje siłę, wytrwałość oraz walkę z przeciwnościami. Rodzice chcą bowiem, żeby ich dzieci były tak odważne jak legendarny karp, który przepłynął pod prąd Żółtą Rzekę.
Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.