Kategorie
Niemowlę

Ekokąpiel zdrowa dla dziecka, czyli kąpiele w naparach ziołowych

Ziołowe napary dodawane do kąpieli malucha doskonale spełnią funkcję płynu do kąpieli. Są naturalne, delikatne dla skóry, mają działanie profilaktyczne i lecznicze

Ziołowe napary dodawane do kąpieli malucha doskonale spełnią funkcję płynu do kąpieli. Są naturalne, delikatne dla skóry, mają działanie profilaktyczne i lecznicze.

Jak zrozumieć małe dziecko

Poradnik pomagający w codziennej opiece nad Twoim dzieckiem

Zobacz w księgarni Natuli.pl

Przygotowanie naparu ziołowego do kąpieli

Wybieramy odpowiednie zioło lub ich mieszankę w ilości około 6 łyżek, zalewamy wrzątkiem i zostawiamy pod przykryciem na kilka godzin. Natępnie delikatnie podgrzewamy, przecedzamy i wlewamy do wanny.

Kąpiel rumiankowa

Łagodzi podrażnienia, ma działanie przeciwzapalne. Polecana przy pieluszkowym zapaleniu skóry niemowlęcia. Jeśli dziecko ma problemy z określoną częścią ciała, np. pupą, można przygotować woreczek z ziołami, moczyć go podczas kąpieli w wannie i wyciskać na podrażnione miejsce.

Nowa dyscyplina. Ciepłe, spokojne i pewne wychowanie od małego dziecka do nastolatka

Jak być przewodnikiem dziecka i odpowiedzialnie orientować je w tym chaotycznym świecie. 
Autor mówi: rodzice, nie warto wdawać się w negocjacje, ciągle prosić, stawiać tylu pytań. Mamy inne rozwiązania, znacznie skuteczniejsze i korzystniejsze dla naszych relacji z dziećmi. Stoi za nimi nowa dyscyplina. I wcale nie trzeba być przy tym surowym.

CHCESZ? KLIKNIJ!

Kąpiel z otrębami pszennymi

Wygładza skórę i łagodzi podrażnienia. Do płóciennego woreczka wsypujemy od 50 dag do 1 kg otrąb pszennych i gotujemy od 30 do 60 minut w 3-5 litrach wody. Odwar wlewamy do wody przygotowanej do kąpieli i wyciskamy w niej woreczek z otrębami.

Kąpiel z odwaru kory dębowej

Hartuje i uodparnia naskórek. U dorosłych pomaga walczyć z potliwością. Zalecana dla dzieci ze skórą delikatną, łatwo ulegającą wyprzeniom i podrażnieniom. 50 dag drobno pokrojonej kory dębowej zalewamy pięcioma litrami wody i gotujemy przez dwie godziny. Uzyskany odwar dolewamy do kąpieli.

Kąpiel lipowa

Działa uspokajająco. Zalewamy 10-15 dag kwiatów lipy 2 l wrzątku. Odstawiamy na godzinę. Przecedzamy przez sitko i wlewamy do wanny. Kąpiel z naparem lipowym koi nerwy i wygładza skórę.

Kąpiel lawendowa

Działa dezynfekująco, jest łagodna dla skóry dziecka. Kąpiele z lawendą powinny być stosowane u dzieci, które często zapadają na przeziębienie. Doskonale wycisza dziecko przed snem. Trzy łyżki zioła zalewamy trzema szklankami wrzątku. Nakrywamy i po około 40 minutach przecedzamy i dolewamy do wody znajdującej się w wannie.

Foto

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne


Mądry rodzic, bo czyta…

Sprawdź, co dobrego wydaliśmy ostatnio w Natuli.

Czytamy 1000 książek rocznie, by wybrać dla ciebie te najlepsze…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.