Kategorie
Recenzje

Ekologiczne tabletki do zmywarek Ecozone 5 w 1

Ekologiczne tabletki do zmywarek Ecozone 5 w 1 ze sklepu aberro.pl to nowoczesne tabletki wysokiej jakości, które świetnie zmywają i są wieloskładnikowe, chronią szkło, mają rozpuszczalną powłokę i przyjemny (bezpieczny) zapach

Zmywarka pozwala oszczędzać wodę, czas i energię. Zmywarka to jednak nie wszystko. Potrzebny jest także środek, który umyje naczynia.

Środki do mycia naczyń w zmywarkach mają zupełnie inny skład niż płyny do mycia naczyń. Inaczej działają – w zmywaniu ręcznym decydującą rolę odgrywają czynniki mechaniczne, w zmywarkach – chemiczne. Istotne są w tym przypadku również czas mycia i temperatura.

ecozone4

Uwaga! Reklama do czytania

Jak zrozumieć małe dziecko

Poradnik świadomego rodzicielstwa

Cud rodzicielstwa

Wsłuchaj się naprawdę w głos swojego dziecka

Tylko dobre książki dla dzieci i rodziców | Księgarnia Natuli

W skład popularnych tabletek do zmywania naczyń wchodzą:

  • >30% fosforanów,
  • 5-15% związki wybielające na bazie tlenu,
  • 5-15% polikarboksylany,
  • < 5% niejonowe środki powierzchniowo czynne,
  • < 5% fosfoniany, enzymy (amylaza, proteaza, lipaza),
  • kompozycja zapachowa.

Substancje te są uznawane za bezpieczne dla człowieka. Jednak alergicy muszą zachować ostrożność, niektóre substancje mogą wywoływać podrażnienia. A i ich intensywny zapach nie jest korzystny. Nie bez znaczenia jest fakt, że na naczyniach pozostają niewielkie ilości detergentów. Środki chemiczne trafiają do wód, powodując ich zanieczyszczenia, zwłaszcza szkodliwe dla morskich stworzeń a nawet człowieka są fosforany.

W takim razie czego używać do mycia naczyń w zmywarce? Z tabletek czy proszku nie można zrezygnować, ponieważ nie ma go czym zastąpić. Owszem, można dodać ocet czy sodę do mycia, jednak efekt nie będzie zadowalający, przynajmniej jeśli chodzi o zmywarkę pełną naczyń – do czyszczenia pustej zmywarki sprawdzą się za to świetnie.

Zdrowa alternatywa

Uwaga! Reklama do czytania

Uwaga! Złość

Są sposoby radzenia sobie ze złością (swoją i bliskich), które nie ranią i nie krzywdzą. Książka pomaga zrozumieć i stosować te metody. 

CHCESZ? KLIKNIJ!

Ekologiczne tabletki do zmywarek Ecozone 5 w 1 ze sklepu aberro.pl to nowoczesne tabletki wysokiej jakości, które świetnie zmywają i są wieloskładnikowe, chronią szkło, mają rozpuszczalną powłokę i przyjemny (bezpieczny) zapach.

ecozone1

Od tabletek dostępnych w supermarketach czy drogeriach różnią się tym, że nie zawierają szkodliwych substancji chemicznych i nie zanieczyszczają wód, są wolne od fosforanów i bezpieczne dla szamb.

Ekologiczne tabletki do zmywarek Ecozone 5 w 1:

  • mają bezpieczny skład, potwierdzony oznakowaniem ekologicznym EU Ecolabel, który oznacza, że produkt jest zgodny z najwyższymi standardami środowiskowymi, zapewniając jednocześnie wysoką skuteczność,
  • nie są testowane na zwierzętach, są odpowiednie dla wegan oraz osób ze skłonnością do alergii,
  • działają dobrze w niskich temperaturach (maks. 55 st. C) – to ważne, że wybierając niską temperaturę w zmywarce, stosując pełny załadunek i nie przekraczając zalecanego dozowania, minimalizuje się zużytą energię i wodę oraz ogranicza zanieczyszczenie wód,
  • to produkt cenionego na świecie produceta ekologicznych środków czystości – Ecozone, który stawia sobie za cel zdrowsze i wolne od toksyn życie, oferując szeroką gamę produktów funkcjonalnych i zarazem przyjaznych środowisku.
ecozone2

Wrażenia z użytkowania

Dlaczego 5 w 1? Tabletki zawierają: sól, nabłyszczacz, chronią szkło, rozpuszczalną osłonę (możemy umieszczać tabletkę w dozowniku zmywarki wraz z opakowaniem), gwarantują czystość. I są skuteczne, dobrze wypłukują większe zabrudzenia, naczynia wyjmowane ze zmywarki są czyste i lśniące.

Czy pachną? Nie powiedziałabym, ale według mnie to jest zaleta. Co prawda, producent deklaruje, że tabletki mają delikatny cytrynowy zapach, ale jest on bardzo delikatny, słabo wyczuwalny i ulotny. Nie bez znaczenia jest dla mnie to, że są bezpieczne dla środowiska, że spływają do szamba, nie szkodząc innym.

Duży plus za wygodne w przechowywaniu opakowanie nadające się do recyklingu. Cena jednej tabletki jest podobna do ceny produktów popularnych na rynku. Z produktem Ecozone dostaję gwarancję bezpieczeństwa składu potwierdzoną oznakowaniem ekologicznym.

Dystrybutorem produktów Ecozone w Polsce jest aberro.pl, które zaprasza do współpracy sklepy, przedszkola, kluby mam oraz wszystkich zainteresowanych produktami przyjaznymi ludziom i środowisku.

Foto

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.