Wakacje z dziećmi, wakacje bez dzieci, wakacje bez rodziców? > zobacz
| Ekonomia w pieluszce. 7 powodów, dla których używanie wielorazówek się opłaca

Ekonomia w pieluszce. 7 powodów, dla których używanie wielorazówek się opłaca

Częstym argumentem przemawiającym za stosowaniem pieluszek wielorazowych jest ten ekonomiczny. Obok ekologii i zdrowia dziecka (zobacz: Zalety pieluszek wielorazowych) aspekt finansowy jest najczęstszym z wymienianych przez rodziców powodów używania wielorazówek.

Czy słusznie? Zobaczcie sami…

7 powodów, dla których używanie wielorazówek się opłaca

  1. Na pieluszki jednorazowe dla swego pierworodnego wydacie nawet 4 tys. złotych (w ciągu 2,5 roku pieluchowania dziecka). Koszt ten musicie ponieść za każdym razem – zatem z każdym dzieckiem wydatki się mnożą.
  2. Za wywóz odpadów też trzeba zapłacić. W ciągu dwóch i pół roku przewiniecie swoje dziecko około 6000 razy, lub nawet więcej… w każdym razie – liczba jest imponująca. Imponująca jest również dwutonowa góra śmieci, która wyląduje na wysypisku. Koszt wywozu odpadów – niestety również z waszej kieszeni.
  3. Pieluszki wielorazowe kosztują o połowę mniej niż jednorazówki. Chcąc zaopatrzyć się w naprawdę komfortową wyprawkę dla swojego dziecka musicie liczyć się z wydatkiem rzędu 1 900 zł.  – 0czywiście możecie zrobić to dużo bardziej ekonomicznie. To niecała połowa tego, co wydalibyście na jednorazówki! W sumie 36 pieluszek i 4 dowolne otulacze pozwolą pieluszkować od urodzenia do momentu nauki korzystania z toalety.
  4. Wydatek na jedną pieluszkę wielorazową zwraca się po 10 dniach! Innymi słowy – w ciągu 10 dni zużyjecie tyle jednorazówek, że z powodzeniem możecie kupić za tę kwotę pieluszkę wielorazową.
  5. Na pranie pieluszek wydacie niecałe 20 złotych miesięcznie. Uwzględniając koszt prądu, wody, proszku oraz dodatku sanityzującego – to naprawdę niewielki koszt. Wstawienie i rozwieszenie prania zajmuje mniej więcej tyle czasu, co wypad do sklepu po jednorazówki.
  6. Więcej dzieci, te same pieluszki. Za pieluszki wielorazowe płaci się tylko raz, a może z niego korzystać drugie i trzecie dziecko. Stosik pieluszkowy nie do zdarcia!
  7. Tarty i Zakopane, Alpy i Szwajcaria, czyli… z oszczędności na wakacje. Korzystając z pieluszek wielorazowych, przy jednym dziecku oszczędzacie blisko 2000 złotych, dwoje dzieci – to już 5000 złotych, troje – ponad 8000 złotych. Za taką kwotę można wybrać się na fajne, rodzinne wakacje!

*Cena pieluszki: wzięto pod uwagę ceny dla średniego opakowania w rozmiarze 3 dla marek: Huggies Classic, Pampers Active Baby, Pampers Premium Care, Bella Happy.
*Zużycie energii i wody: dla pralki Bosch Clasixx 5; pranie w 40st. bawełny kolorowej 0,5kWh energii i 50l wody, dane pochodzą ze strony producenta www.bosch-home.pl.
*Cena za 1 m3 wody dla gospodarstw domowych brutto – 4,06 zł, ścieki 3,87 zł . Źródło: http://www.cena-wody.pl
*Cena całodobowa energii w taryfie Klasycznej G11: 0,3432 zł + opłata przesyłowa 0,1455 zł brutto/1kWh, stan na dzień 13.07.2011r., źródło: http://dystrybucja.vattenfall.pl/dla-domu-ceny-dystrybucji-energii.htm oraz http://www.vattenfall.pl/pl/klasyczny-slask.htm.
*Cena proszku do prania: proszek dla dzieci Jelp Fresh, cena detaliczna za opakowanie 2,4kg około 30,00zł, ilość proszku na 1 pranie – 80g (1,00 zł).

Foto


Elżbieta Klimek

Z wykształcenia ekonomistka i bohemistka, z zamiłowania dzieciofilka, chustofilka i pieluchomianiaczka. Pełnoetatowa mama 3,5-letniego Antka i 2-letniej Hani noszonych w chustach od pierwszych tygodni życia, doradczyni drezdeńskiej Szkoły Noszenia ClauWi®, autorka projektu i producentka polskich pieluszek i myjek wielorazowych Baby Jungle
Odwiedź stronę autorki/autora: http://www.babyjungle.pl/
Książeczki Pucio – zabawy logopedyczne dla najmłodszych

Książki wspierające wszechstronny rozwój najmłodszych dzieci

Naprawdę przeciwsłoneczne okulary dla dzieci (Real Kids Shades)

Nie dajmy sobie wmówić, że ktoś inny wie lepiej, jak karmić piersią nasze dzieci! Rozmowa z Magdą Karpienią

Czy plastik jest naprawdę lepszy od szkła?

Juul na poniedziałek, cz. 91 – Odpowiedzialność matek za relacje dzieci z ojcem – to nikomu nie przynosi korzyści

Przejdz do: