Kategorie
Ekowiadomości

Energia ze słońca, wiatru i wody…

Niedługo odnawialne źródła energii mogą być wykorzystywane do zaspokajania naszych potrzeb energetycznych aż w 80%

Międzyrządowy Panel ds. Zmian Klimatu (skupiający 194 kraje i prowadzący badania na temat globalnego ocieplenia) przedstawił raport, z którego wynika, że odnawialne źródła energii mogą być w niedalekiej przyszłości wykorzystywane do zaspokajania naszych potrzeb energetycznych aż w 80% – informuje Gazeta Wyborcza.

Jak zrozumieć małe dziecko

Poradnik pomagający w codziennej opiece nad Twoim dzieckiem

Zobacz w księgarni Natuli.pl

Odnawialne źródła energii to takie, które są niewyczerpane, czyste, ekologiczne i szybko się odbudowują: słońce, wiatr, woda, ciepło z wnętrza Ziemi…

Obecnie głównym źródłem energii dla człowieka są paliwa kopalne. W 85% potrzeb wykorzystujemy: węgiel, ropę oraz gaz. Ich spalanie powoduje emitowanie do naszego otoczenia wielu groźnych substancji dla zdrowia oraz zmiany klimatyczne  (między innymi: gwałtowne zjawiska pogodowe, topnienie lodowców, podnoszenie się poziomu mórz). Z energii atomowej korzysta się w 2%, a z odnawialnych źródeł energii tylko w 13%.

Uwaga! Reklama do czytania

Uwaga! Złość

Są sposoby radzenia sobie ze złością (swoją i bliskich), które nie ranią i nie krzywdzą. Książka pomaga zrozumieć i stosować te metody. 

CHCESZ? KLIKNIJ!

Aby przewidywania Międzyrządowego Panelu ds. Zmian Klimatu się sprawdziły, należy przeznaczyć duże środki finanasowe na badania naukowe oraz na budowę m.in.: hydroelektrowni, wiatraków, ciepłowni geotermalnych i na biomasę. Na świecie inwestuje się dużej mierze w elektrownie, których odnawialnym źródłem energii jest słońce. Najprężniej rozwijającym się rynkiem odnawialnych źródeł energii są Chiny.

Źródło: Gazeta Wyborcza
Foto

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.