Kategorie
Produkty Rzeczy dla dzieci

Fascynujące sekrety historii – seria książek dla dzieci wydawnictwa Literatura

W książkach z serii „A to historia”, znajdziemy wplecione w interesującą fabułę ważne wydarzenia i zapomniane tajemnice z historii Polski, a także fascynujących bohaterów z przeszłości.

Książki dotychczas wydane w serii:

Uwaga! Reklama do czytania

Cud rodzicielstwa

Wsłuchaj się naprawdę w głos swojego dziecka

Noszenie dzieci

Poradnik dla noszących rodziców

Tylko dobre książki dla dzieci i rodziców | Księgarnia Natuli

A to historia. Opowiadania z dziejów Polski, autorstwa Kazimierza Szymeczki. Jej bohaterami są mole książkowe – Historynek, Wierszynek i Militarek, spierające się o niejednoznaczne fakty z historii Polski. Celem tej książki nie jest nauczenie dzieci nazwisk i dat, ale pokazanie specyfiki historii Polski. Stała się ona inspiracją do stworzenia całej serii, w której tłem wydarzeń bądź głównym wątkiem są właśnie wydarzenia z dziejów Polski. Świetnie, że wydawnictwo postanowiło wznowić tom z logo serii.

Atohistoria-okladki

Jako druga ukazała się świetna książka Jagiełło pod prysznicem, Pawła Wakuły. Jest to napisane specjalnie dla młodych czytelników kompendium na temat historii Polski (od czasów powstania państwa polskiego), wplecione zręcznie we współczesne wydarzenia. Koleje losu naszego państwa opowiada pewien dziadek swojemu wnukowi, który ma kiepskie (nawet bardzo) oceny z historii.

Nowa dyscyplina. Ciepłe, spokojne i pewne wychowanie od małego dziecka do nastolatka

Jak być przewodnikiem dziecka i odpowiedzialnie orientować je w tym chaotycznym świecie. 
Autor mówi: rodzice, nie warto wdawać się w negocjacje, ciągle prosić, stawiać tylu pytań. Mamy inne rozwiązania, znacznie skuteczniejsze i korzystniejsze dla naszych relacji z dziećmi. Stoi za nimi nowa dyscyplina. I wcale nie trzeba być przy tym surowym.

CHCESZ? KLIKNIJ!

Detektywi z klasztornego wzgórza pióra Zuzanny Orlińskiej, to przygody dwojga młodych detektywów. W książce znajdziemy templariuszy, opactwo, prezydenta Ignacego Mościckiego i pisarza Kornela Makuszyńskiego. Cała akcja toczy się w 1930 roku, ale pewne sploty wydarzeń prowadzą czytelników do Czerwieńska 600 lat wcześniej. Naprawdę pasjonująca akcja, dużo emocji związanych z tak lubianą przez dzieci konwencją detektywistyczną, plus duża dawka wiedzy historycznej.

[youtube id=”LrnfWJ414jc”]

A u nas w domu. Opowieści dzieci fabrykanta Grażyny Bąkiewicz, to wciągająca historia pewnej rodziny. Tłem wydarzeń jest rozkwitająca Łódź w latach 60. XIX wieku, rozwój przemysłu włókienniczego, powstanie kolei w tym mieście. Świetne ilustracje Katarzyny Kołodziej, to klimatyczne kolaże starych fotografii miasta oraz współczesnych rysunków. Książka naprawdę pozwala poczuć klimat epoki! I lada moment będzie znowu w księgarniach.

Zapowiedzi:

Kolejne tomy planowane przez wydawnictwo, zapowiadają się naprawdę interesująco. Mówicie mi Bezprym ma opowiadać o sprawie tajemniczego pierworodnego syna Bolesława Chrobrego. Dlaczego królem został jego młodszy brat? Grażyna Bąkiewicz na podstawie średniowiecznych kronik odkryje tajemnice zapomnianego księcia. To może być naprawdę ciekawa podróż w czasie.

Literatura-zapowiedzi

Piastowskie Orły ukażą się w ramach cyklu Zdarzyło się w Polsce, będącego częścią serii A to historia. W cyklu kluczowe wydarzenia z historii Polski mają być ukazane z perspektywy zwykłych obywateli. W pierwszym tomie będzie można przeczytać – między innymi – o chrzcie Polski, bitwie pod Legnicą i codzienności królów. Pomysłodawca serii, Paweł Wakuła, poleca książkę (i serię) nie tylko wszystkim pasjonatom historii, lecz także tym, którzy za nią nie przepadają – jest duża szansa, że zmienią zdanie! Wydawnictwo Literatura zapowiada już kolejne tomy cyklu: Od morza do morza – 10 opowiadań z czasów Jagiellonów, Husarskie skrzydła – 10 opowiadań z czasów Rzeczypospolitej szlacheckiej, Walka o wolność – 10 opowiadań z czasów rozbiorów, Odzyskana niepodległość – 10 opowiadań z czasów XX wieku.

Wszystkie książki z serii są przeznaczone dla czytelników w wieku 9+.

Po książki z serii A to historia zapraszamy do Natuli.pl

Avatar photo

Autor/ka: Joanna Adamska

Polonistka i pedagog. Tylko chwilowo na emigracji. Książki dla dzieci kupuje sobie, ale chętnie pożycza je swoim dwóm córkom. Pani (nie tylko) od książek w Natuli.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.