Kategorie
produkty rzeczy dla dzieci

„Gorący ziemniak”– smakowita gra na długie wieczory

Jesień! Pora na spadające liście, ogniska, pieczone ziemniaki i… gry planszowe. Bo jak najlepiej spędzać wspólnie czas, gdy leje i wieje, jeśli nie w ciepłym domu, przy stole, z planszówką? „Gorący ziemniak” to pełna emocji gra dla całej rodziny. Kto potrafi najszybciej kojarzyć i odpowiadać na pytania pod presją czasu? Ziemniak parzy w ręce, więc na odpowiedź jest zaledwie kilka chwil. Im szybciej ona padnie, tym lepiej, ale uwaga: przerzucany między graczami ziemniak może wrócić. Myśl – kojarz – rzucaj. Czas start!

W pudełku znajduje się plansza z kilkunastoma polami, pionki, służący do odmierzania czasu bączek, karty z pytaniami i pluszowy – tytułowy „gorący ziemniak”.  Zasady gry są proste. Rozgrywkę rozpoczyna najniższy z graczy, biorąc do ręki ziemniak. Osoba siedząca po jego prawej stronie odczytuje na głos pytanie z karty, następnie energicznie kręci bączkiem. Ten, kto trzyma ziemniak, musi udzielić odpowiedzi i przekazać go dalej. Ziemniak przechodzi z rąk do rąk tak długo, jak długo kręci się bączek. Gracz, który jest w posiadaniu ziemniaka w momencie, gdy czas przeznaczony na odpowiedź upłynął, właśnie się sparzył i przesuwa swój pionek o jedno pole bliżej grilla. Przegrywa ten, kto pierwszy dotrze na pole oznaczone hasłem „spalony”. Do odmierzania czasu trwania rundy można użyć też darmowej aplikacji na smartfony. To dodatkowa atrakcja i znaczne ułatwienie, bo nie każdemu udaje się sprawnie zakręcić bączkiem.

Seria Rodzicielska

Jak zrozumieć małe dziecko

#StopTrenowaniu – przeczytaj książkę, która wprowadzi i rozwinie Twoje świadome rodzicielstwo. Rodzicielstwo bez „instrukcji obsługi” i szkodliwych rad.

1786_1_l

Kup w Natuli – 14,79 – 81,00

Pytania na kartach są na tyle różnorodne, że szansę wykazania się w grze mają i mali, i duzi. Oto przykłady:

 • Co jesz na deser?
 • Co warto zabrać w góry?
 • Jakie słowa kończą się na literę „m”?
 • Co obiecuje polityk?
 • Czego nie da się zrobić z zawiązanymi oczami?
 • Jakie znasz rzeki?
 • Co można złapać?

Proste? Niby tak, ale pod presją czasu i w sytuacji, gdy bączek nadal się kręci, a ziemniak po raz kolejny przeskakuje z rąk do rąk, podanie odpowiedzi, która jeszcze nie padła, stanowi nie lada wyzwanie. Pytań w podstawowej wersji gry jest aż 440, o nudzie nie może więc być mowy.

„Gorący ziemniak” to gra, w której liczą się:

 • refleks,
 • pomysłowość,
 • logiczne myślenie,
 • kreatywne i zaskakujące skojarzenia,
 • poczucie humoru.

„Gorący ziemniak” w wersji podstawowej jest grą dla 2–4 osób w wieku od ośmiu lat. Wersja „familijna” przewiduje do ośmiu graczy, a wersja „party” – aż dwunastu i znakomicie sprawdzi się na przykład na urodzinach nastolatka. Chcecie zagrać z młodszymi dziećmi? Pytania dostosowane do możliwości przedszkolaków znajdziecie w wersji „Junior”.  Dla tych, którzy chcą zabrać „Gorącego ziemniaka” na wakacje albo weekendowy wypad, przygotowano wersję „mini” – zajmuje mniej miejsca, ale daje tyle samo frajdy, co wersja pełnowymiarowa.

„Gorący ziemniak” wciąga wszystkich, bez względu na wiek. Pysznej zabawy!

Uwaga! Firma Alexander, wydawca gry, organizuje konkurs, w którym można zostać współtwórcą nowej wersji planszówki i oczywiście wygrać coś fajnego!

konkurs-ziemniak
Różowe środy
21,91 PLN
Rodzina i dziecko z chorobą przewlekłą
26,03 PLN

Wyspa mojej siostry
PROMOCJA 21,91 PLN

Wszystkie wersje gry można kupić w Natuli.pl

Autor/ka: Agnieszka Radziszowska

Pisze dla rodziców o dzieciach, dla miłośników zwierząt o psach i kotach, a dla wszystkich o miejscach, które warto zobaczyć i rzeczach, które warto zrobić. Mama montessoriańskiej córki, dziennikarka i teatrolog.


Bestsellery księgarni Natuli.pl

Pierwszy osadzony w polskich realiach przewodnik dla rodziców małych dzieci.

Ta prosta, rytmiczna książeczka to wspaniałe zaproszenie do zabawy i czułego, bliskiego kontaktu.

Jak się kochać?
Komunikacja, bliskość, intymność

Tematy, którymi się zajmujemy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *