Kategorie
produkty rzeczy dla dzieci

Horror! Dlaczego dzieci lubią się bać? – seria książek “Nelly Rapp”

Przyspieszone bicie serca przed wejściem do ciemnej piwnicy, dziwne dźwięki dochodzące ze strychu, wyobrażanie sobie, co może siedzieć pod łóżkiem, zabawa w wywoływanie duchów albo opowiadanie historii o wampirach na obozie… Strach to nieodłączny element dzieciństwa. Teraz dzieci mogą sobie horrory po prostu poczytać. I do tego nieźle się pośmiać.

Świetne książki dla rodziców i dzieci... zobacz naszą KSIĘGARNIĘ NATULI

Martin Widmark

To ten pisarz, który „rozczytuje” dzieci. Wystarczy, że jakaś jego książka wpadnie w ręce mniej więcej sześcio- czy siedmiolatka, który rozpoczyna przygodę z samodzielnym czytaniem, a przeistacza się on w mola książkowego. To właśnie Widmark jest autorem niezwykle popularnej serii o parze detektywów – Tajemnic Lassego i Mai.

nelly_raf_fb_2

JAK DOBRZE, ŻE TO REKLAMA KSIĄŻEK

seria rodzicielska

Jak zrozumieć małe dziecko

35 PLN

Książka, dzięki której poznasz zagadnienia związane z jedzeniem, snem, zabawą, odpieluchowaniem, bezpieczną relacją oraz adaptacją w przedszkolu małego dziecka.

Kompleksowy poradnik, który musisz przeczytać!

Dla tych, którzy już przeczytali wszystkie tomy Tajemnic, mamy dobrą wiadomość! Po kryminałach dla dzieci czas na horrory! Całkiem niedawno pojawiła się nowa seria autorstwa Martina Widmarka: Nelly Rapp. Wydawnictwo Mamania opublikowało najpierw dwa pierwsze tomy: Nelly Rapp i Upiorna Akademia oraz Nelly Rapp i frankensteiniak, a teraz ukazały się dwa kolejne: Nelly Rapp i wilkołaki oraz Nelly Rapp i nawiedzony sklep. Druga dobra wiadomość jest taka, że seria w Szwecji liczy sobie w tej chwili piętnaście tomów, więc na jakiś czas Mamania ma zapełniony kalendarz wydawniczy, a dzieci – zapewnioną lekturę.

index
Czytasz artykuł … i bardzo dobrze

Piszemy i wydajemy książki, tworzymy magazyn dla rodziców, prowadzimy super księgarnię. Jeśli nas nie znasz… kliknij i

Nelly Rapp

Główna bohaterka to dziesięcioletnia zwyczajna dziewczynka, której nawet nie wierzy w duchy. Wszystko ulega jednak zmianie podczas przyjęcia urodzinowego wujka Hannibala. Nelly, szukając łazienki, odnajduje w domu wujka Upiorną Akademię. Zostaje upiorną agentką, której zadanie polega na tropieniu i unieszkodliwianiu różnych upiorów. Zawsze towarzyszy jej wierny pies Londyn.

Nelly

Strach ma wielkie oczy

W nowej serii Martina Widmarka poza dziesięcioletnią dziewczynką czytelnicy spotkają wampiry, upiory i inne straszydła. Czy taka książka nadaje się dla dzieci? Niektórzy rodzice mogą mieć wątpliwości. Wszystko zależy od konkretnego dziecka, ale generalnie – seria jest bardzo zabawna i raczej nie przestraszy nikogo na serio. Jeśli myślicie, że lepiej nie wywoływać wilka z lasu i nie dawać dzieciom takiej lektury, nic bardziej mylnego! Dzieci w tym wieku mają niezwykle bujną wyobraźnię i każde z nich i tak ma świat swoich strachów, mniej lub bardziej upostaciowionych. Lektura książek o Nelly Rapp pozwoli oswoić się z potwornościami. Co więcej, autor tak przedstawia wszystkie straszne postaci, że po prostu je ośmiesza, przez co czytelnik może po prostu przestać się bać.

Warto pamiętać o tym, że strach jest jedną z podstawowych emocji. Dzieci same szukają potencjalnych powodów do odczuwania strachu, od zawsze opowiadają sobie historie o duchach i straszą się nawzajem. Jest to pewna forma treningu emocjonalnego, bo strach jest potrzebny i trzeba nauczyć się z nim radzić. Poza tym zastrzyk adrenaliny wywołany przez tę emocję może być po prostu przyjemny. Nelly Rapp z całą pewnością dostarcza dawki strachu i adrenaliny odpowiedniej dla młodego czytelnika. W dodatku w towarzystwie dużej dawki śmiechu.

Gdzie kupić książki? W Natuli.pl oczywiście…

nelly_rapp1

Nelly Rapp i Upiorna Akademia

24,90 PLN 19,99 PLN

nelly_rapp2

Nelly Rapp i frankensteiniak

24,90 PLN 19,99 PLN

Uwaga! Dwie nowe części w serii!

nelly-rapp-i-wilkolaki

Nelly Rapp i wilkołaki

24,90 PLN 19,90 PLN

JAK DOBRZE, ŻE TO REKLAMA KSIĄŻEK

Różowe środy
21,91 PLN
Rodzina i dziecko z chorobą przewlekłą
26,03 PLN

Wyspa mojej siostry
PROMOCJA 21,91 PLN

Nelly-Rapp-i-nawiedzony-sklep

Nelly Rapp i nawiedzony sklep

24,90 PLN 19,90 PLN

Autor/ka: Joanna Adamska

Polonistka i pedagog. Tylko chwilowo na emigracji. Książki dla dzieci kupuje sobie, ale chętnie pożycza je swoim dwóm córkom. Pani (nie tylko) od książek w Natuli.pl.