Kategorie
Produkty Rzeczy dla dzieci

Horror! Dlaczego dzieci lubią się bać? – seria książek „Nelly Rapp”

Przyspieszone bicie serca przed wejściem do ciemnej piwnicy, dziwne dźwięki dochodzące ze strychu, wyobrażanie sobie, co może siedzieć pod łóżkiem, zabawa w wywoływanie duchów albo opowiadanie historii o wampirach na obozie… Strach to nieodłączny element dzieciństwa. Teraz dzieci mogą sobie horrory po prostu poczytać. I do tego nieźle się pośmiać.

Martin Widmark

To ten pisarz, który „rozczytuje” dzieci. Wystarczy, że jakaś jego książka wpadnie w ręce mniej więcej sześcio- czy siedmiolatka, który rozpoczyna przygodę z samodzielnym czytaniem, a przeistacza się on w mola książkowego. To właśnie Widmark jest autorem niezwykle popularnej serii o parze detektywów – Tajemnic Lassego i Mai.

nelly_raf_fb_2

Jak zrozumieć małe dziecko

Poradnik pomagający w codziennej opiece nad Twoim dzieckiem

Zobacz w księgarni Natuli.pl

Dla tych, którzy już przeczytali wszystkie tomy Tajemnic, mamy dobrą wiadomość! Po kryminałach dla dzieci czas na horrory! Całkiem niedawno pojawiła się nowa seria autorstwa Martina Widmarka: Nelly Rapp. Wydawnictwo Mamania opublikowało najpierw dwa pierwsze tomy: Nelly Rapp i Upiorna Akademia oraz Nelly Rapp i frankensteiniak, a teraz ukazały się dwa kolejne: Nelly Rapp i wilkołaki oraz Nelly Rapp i nawiedzony sklep. Druga dobra wiadomość jest taka, że seria w Szwecji liczy sobie w tej chwili piętnaście tomów, więc na jakiś czas Mamania ma zapełniony kalendarz wydawniczy, a dzieci – zapewnioną lekturę.

index

Nelly Rapp

Główna bohaterka to dziesięcioletnia zwyczajna dziewczynka, której nawet nie wierzy w duchy. Wszystko ulega jednak zmianie podczas przyjęcia urodzinowego wujka Hannibala. Nelly, szukając łazienki, odnajduje w domu wujka Upiorną Akademię. Zostaje upiorną agentką, której zadanie polega na tropieniu i unieszkodliwianiu różnych upiorów. Zawsze towarzyszy jej wierny pies Londyn.

Nelly

Strach ma wielkie oczy

W nowej serii Martina Widmarka poza dziesięcioletnią dziewczynką czytelnicy spotkają wampiry, upiory i inne straszydła. Czy taka książka nadaje się dla dzieci? Niektórzy rodzice mogą mieć wątpliwości. Wszystko zależy od konkretnego dziecka, ale generalnie – seria jest bardzo zabawna i raczej nie przestraszy nikogo na serio. Jeśli myślicie, że lepiej nie wywoływać wilka z lasu i nie dawać dzieciom takiej lektury, nic bardziej mylnego! Dzieci w tym wieku mają niezwykle bujną wyobraźnię i każde z nich i tak ma świat swoich strachów, mniej lub bardziej upostaciowionych. Lektura książek o Nelly Rapp pozwoli oswoić się z potwornościami. Co więcej, autor tak przedstawia wszystkie straszne postaci, że po prostu je ośmiesza, przez co czytelnik może po prostu przestać się bać.

Warto pamiętać o tym, że strach jest jedną z podstawowych emocji. Dzieci same szukają potencjalnych powodów do odczuwania strachu, od zawsze opowiadają sobie historie o duchach i straszą się nawzajem. Jest to pewna forma treningu emocjonalnego, bo strach jest potrzebny i trzeba nauczyć się z nim radzić. Poza tym zastrzyk adrenaliny wywołany przez tę emocję może być po prostu przyjemny. Nelly Rapp z całą pewnością dostarcza dawki strachu i adrenaliny odpowiedniej dla młodego czytelnika. W dodatku w towarzystwie dużej dawki śmiechu.

Gdzie kupić książki? W Natuli.pl oczywiście…

nelly_rapp1

Nelly Rapp i Upiorna Akademia

24,90 PLN 19,99 PLN

nelly_rapp2

Nelly Rapp i frankensteiniak

24,90 PLN 19,99 PLN

Uwaga! Dwie nowe części w serii!

nelly-rapp-i-wilkolaki

Nelly Rapp i wilkołaki

24,90 PLN 19,90 PLN

Uwaga! Reklama do czytania

Smok

Czy zawsze trzeba się dzielić? NIE!

Błoto

Czy dziewczynkom nie wolno tego co chłopcom? NIE!

Tylko dobre książki dla dzieci i rodziców | Księgarnia Natuli

Nelly-Rapp-i-nawiedzony-sklep

Nelly Rapp i nawiedzony sklep

24,90 PLN 19,90 PLN

Avatar photo

Autor/ka: Joanna Adamska

Polonistka i pedagog. Tylko chwilowo na emigracji. Książki dla dzieci kupuje sobie, ale chętnie pożycza je swoim dwóm córkom. Pani (nie tylko) od książek w Natuli.pl.