Kategorie
Rzeczy dla dzieci

Ile kosztują ferie w Zakopanem w 2024 roku? Sprawdźmy!

Zakopane od dekad dzierży tytuł zimowej stolicy Polski. I nic w tym dziwnego. Jeśli planujesz wyjazd jeszcze w tym sezonie zimowym, koniecznie zacznij szukać zakwaterowania. Sprawdzamy, ile kosztują ferie w Zakopanem i jak na nich zaoszczędzić.

Ferie zimowe w Zakopanem coraz bardziej popularne

Wyjazd w Tatry to bez wątpienia jeden ze sprawdzonych sposobów na spędzenie urlopu. Przekonuje się o tym coraz więcej turystów. Według danych Tatrzańskiego Parku Narodowego w 2022 roku odwiedziło go niemal 4,8 mln osób. W przeciwieństwie do wielu innych miejscowości w stolicy polskich Tatr sezon trwa cały rok. Latem przyciąga fanów górskich wędrówek, zimą również narciarzy czy snowboardzistów, a o każdej porze roku miłośników przyrody i majestatu gór. Nie może więc dziwić, że tak dużą popularnością cieszą się ferie zimowe w Zakopanem. Choć chętnych na przyjazd jest naprawdę wielu turystów, dostępna infrastruktura jest gotowa na ich przyjęcie. A dzięki internetowi wiele formalności związanych z rezerwacjami można załatwić także online. 

Jak zaoszczędzić na feriach w Zakopanem?

Planujesz ferie w Zakopanem? Cennik obiektów turystycznych potrafi być bardzo zróżnicowany. Choć co jakiś czas w mediach pokazywane są „paragony grozy”, w rzeczywistości organizacja nieco bardziej budżetowego wyjazdu wcale nie jest niemożliwa. I nie musi to oznaczać pójścia na kompromis w kwestii jakości czy rezygnacji z części atrakcji. Jak zaoszczędzić? Oto kilka najważniejszych punktów.

Apartamenty lub domki zamiast hotelu

To zwykle zakwaterowanie wiąże się z największymi kosztami. Jeżeli zdecydujesz się na spędzenie urlopu w hotelu, zapewne sporo zapłacisz. Jednak planując swoje ferie w Zakopanem z Renters, możesz wybrać apartament dostosowany do Twoich oczekiwań i zaoszczędzić. Jeśli podróżujesz w większej grupie lub np. wybierasz się na ferie w Zakopanem z dziećmi albo w gronie znajomych, rozważ wynajęcie prywatnego apartamentu lub niezależnego domku. 

Niestety nie istnieje uniwersalny „cennik ferii w Zakopanem”. To, ile zapłacisz, zależy m.in. od wielkości obiektu, udogodnień, liczby noclegów czy lokalizacji i standardu. Oczywiście za większe apartamenty trzeba zapłacić więcej, ale koszt zazwyczaj jest dzielony na kilka osób.

Ile zapłacisz za jedzenie?

Sporym kosztem na każdym wyjeździe jest również wyżywienie, zwłaszcza jeżeli wybierasz się na ferie w Zakopanem z dziećmi albo w większej grupie. Oszczędności może zapewnić np. dostęp do kuchni. W ramach prywatnych apartamentów czy domków w pakiecie otrzymujesz wszystko, czego potrzebujesz, aby przygotować pełnowartościowy posiłek. Ferie w Zakopanem z własnym wyżywieniem generują zdecydowanie mniej kosztów. Samodzielnie przyrządzone śniadania czy kolacje, biorąc pod uwagę cały okres wyjazdu, mogą oznaczać setki, a nawet tysiące złotych oszczędności. 

Ile kosztują atrakcje w Zakopanem?

Oczywiście wyjazd na upragnione ferie nie powinien kojarzyć się z wyrzeczeniami. Zaoszczędzone pieniądze możesz spożytkować, korzystając z licznych atrakcji, jakie czekają w Zakopanem i w okolicy. 

Jeśli chcesz szusować po tatrzańskich stokach, rozważ zakup skipassu Tatry Super Ski. Jeśli zrobisz to online z wyprzedzeniem, za 5–7 dni zapłacisz mniej niż sumarycznie za pojedyncze wejściówki kupowanie na miejscu. Po dniu pełnym sportowych emocji przyda Ci się odpoczynek w termach. Polecamy zakup biletu typu open, który daje możliwość korzystania ze strefy relaksu, saunarium i strefy zabawy aż przez 3,5 h. Dzięki takim atrakcjom Twoje ferie w Zakopanem bez wątpienia będą udane!

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.