| Jak kupić prezenty świąteczne i nie zwariować – cz. 4: gry planszowe

Jak kupić prezenty świąteczne i nie zwariować – cz. 4: gry planszowe

Kupując grę, trzeba pamiętać tylko o jednej ważnej sprawie – obdarowanemu poza pudełkiem z zawartością warto dać trochę swojego czasu. Wtedy taki prezent na pewno będzie strzałem w dziesiątkę.

Dlaczego warto grać z dziećmi? Ponieważ gry:

  • integrują rodzinę,
  • bawią i uczą,
  • rozwijają zdolności i umiejętności matematyczne, językowe, spostrzegawczość, giętkość i płynność myślenia.

Oto nasze propozycje. Wszystkie prezentowane gry to wielokrotni laureaci wielu konkursów i rankingów, sprawdzone przez wszystkich krewnych i znajomych Królika. Na pewno nie będziecie żałować zakupu!

Tańczące jajeczka

Zupełnie niestandardowa gra zapakowana w wytłoczkę do jajek. Niesamowicie zabawna, wywołująca mnóstwo śmiechu i pozytywnych emocji. Rodzina biegająca dookoła stołu z jajkami powtykanymi w różne dziwne miejsca i umierająca ze śmiechu – to jest widok!

Wiek: 5+ (spokojnie już dla 4-latków)
Link do sklepu: Tańczące jajeczka
Cena: 69,95 zł

Rancho

To jedna z tych gier, która taką samą frajdę sprawi dzieciom i dorosłym. Jest to wariant Superfarmera, planszówki stworzonej podczas II wojny światowej przez wybitnego polskiego matematyka Karola Borsuka. Grę zilustrował świetny polski rysownik Piotr Socha. Rancho wykorzystuje niektóre idee Superfarmera, ale zawiera także zupełnie nowe elementy i oferuje graczom inne możliwości decyzyjne. Gra strategiczna i logiczna.

Wiek: 7+ (ale 5-latki też sobie świetnie radzą)
Link do sklepu: Rancho – gra planszowa
Cena: 89,95

Monopoly

Czy ktoś nie zna Monopoly? Jeśli tak, to zna przynajmniej Eurobusinnes, PRL-owską wersję tej gry. Gracze kupują miasta, stawiają w nich domy i hotele, pobierają opłaty za wjazd do miasta. Dzieciaki uwielbiają liczyć pieniądze. Gra logiczna, strategiczna, wymagająca planowania, podejmowania decyzji. Pomaga w nauce matematyki.

Wiek: 8+
Link do sklepu: Monopoly
Cena: 119,95 zł

Scrabble

Absolutna klasyka. Gra językowa polega na tworzeniu słów na przypominającej krzyżówkę planszy. Poszczególne klocki z literami mają różną liczbę punktów, więc im dłuższe i trudniejsze słowo, tym większa szansa na wygraną. Gra językowa i taktyczna.

Wiek: 10+ (wg nas nawet już od 8+)
Link do sklepu: Scrabble – edycja polska
Cena: 129,95 zł

Wsiąść do pociągu

Gracze zbierają karty przedstawiające wagony i używają ich do budowania dworców, pokonywania tuneli i zajmowania tras kolejowych na mapie Europy. Gra wielokrotnie nagradzana na całym świecie, występuje też w wersji z mapą Ameryki Północnej.

Wiek: 8+
Link do sklepu: Wsiąść do pociągu – gra planszowa
Cena: 159,95 zł

Pędzące jeże

To nowsza wersja gry Pędzące żółwie. Tym razem do mety podążają jeże. Celem gry jest doprowadzenie jednego z nich do jego ulubionej przekąski. Ponieważ żaden z graczy nie wie, na jaki kolor jeża stawiają w danej rundzie przeciwnicy, emocje trwają aż do rozstrzygnięcia! Gra taktyczna, logiczna, rozwija umiejętność planowania, a także… blefowania.

Wiek: 6+ (wg nas spokojnie od 5+)
Link do sklepu: Pędzące jeże
Cena: 65 zł

Zwierzak na zwierzaku

Zwierzęta chcą pokazać jak łatwo jest im zrobić piramidę z własnych ciał. Kto będzie w stanie postawić krokodyla na pingwinie, na nim węża, a na samym czubku tukana? Gra zręcznościowa, świetnie ćwiczy motorykę małą.

Wiek: 4+
Link do sklepu: Zwierzak na zwierzaku
Cena: 79,95

Katamino

Dynamiczna układanka logiczna. Bardzo starannie wykonana, z drewna. Gra ma w ten sposób skonstruowane zasady, że mogą w nią grać nawet trzylatki, ale jest interesująca także dla ośmiolatków.

Wiek: 3+
Link do sklepu: Katamino
Cena: 109,95 zł

Jenga

Gra w przebudowywanie drewnianej wieży jest bardzo wciągająca. Najpierw trzeba ustawić wieżę z drewnianych klocków, a następnie każdy z graczy usuwa po jednym klocku z dowolnego piętra tak, żeby wieża się nie zawaliła. Usunięte klocki należy położyć na górze. Trudność polega na tym, że można używać wyłącznie jednej ręki. Kto przewróci wieżę – przegrywa. Wieża potrafi zachować równowagę, nawet gdy jest dwa razy wyższa niż na starcie! Gra towarzyska, zręcznościowa.

Wiek: 6+ (4-latki też się świetnie bawią)
Link do sklepu: Jenga
Cena: 79,95 zł

Twister

Niestandardowa planszówka, bo planszę kładzie się na podłodze. Zadaniem graczy jest umieszczanie własnych stóp na polach w wyznaczonym kolorze i utrzymanie równowagi. Gra wymaga dużej gibkości, bo czasami trzeba przyjmować naprawdę przedziwne pozycje. Świetna na dziecięce imprezy. Na niedziecięce też…

Wiek: 5+ (dla młodszych też!)
Link do sklepu: Twister
Cena: 98,95 zł

Dobble

Mała, kompaktowa gra, bardzo prosta, emocjonująca. Na okrągłych kartach umieszczone są różne symbole. Gracze próbują dopasować obrazki ze swoich kart do tych, które znajdują się na stole. Gra towarzyska, ćwiczy refleks i spostrzegawczość.

Wiek: 6+
Link do sklepu: Dobble
Cena: 59,95 zł

Activity

To cała rodzina gier w różnych wersjach wiekowych i cenowych. Łączą w sobie zalety planszówki i kalamburów. Zapewniają długą zabawę, rozwijają słownictwo, ćwiczą spostrzegawczość.

Wiek: 3+ (wersja dla najmłodszych)
Link do sklepu: Activity
Cena: od 34,99 do 79,99 zł

Wszystkie zaprezentowane gry można kupić w Natuli.pl


Joanna Adamska

Polonistka i pedagog. Tylko chwilowo na emigracji. Książki dla dzieci kupuje sobie, ale chętnie pożycza je swoim dwóm córkom. Pani (nie tylko) od książek w Natuli.pl.
Odwiedź stronę autorki/autora: http://natuli.pl
Książeczki Pucio – zabawy logopedyczne dla najmłodszych

Książki wspierające wszechstronny rozwój najmłodszych dzieci od wydawnictwa Tekturka

Naprawdę przeciwsłoneczne okulary dla dzieci (Real Kids Shades)

Przy tej ilości stosowanych pestycydów w 2025 roku co drugie dziecko będzie miało autyzm

Pozwólmy dzieciom na swobodną zabawę w szkole!

3 niecodzienne sposoby na owoce w diecie dziecka

Przejdz do: