Kategorie
Artykuł sponsorowany Rzeczy dla dzieci

Prezent „szyty na miarę”

Grudzień to czas przygotowań do świąt i czas obdarowywania najbliższych prezentami. By były trafione, na ich wyszukanie potrafimy poświęcić sporo czasu. Zależy nam na tym, by konkretny prezent pasował do konkretnej osoby. Z pomocą przychodzą prezenty personalizowane – tradycja, która po latach zapomnienia, znów wraca do łask.

Personalizacja

Kocyki z ręcznie haftowanym imieniem i datą urodzenia malucha od lat tradycyjnie wręcza się nowo narodzonemu dziecku w Stanach Zjednoczonych. U nas przed laty bliskim, np. z okazji ślubu, wręczało się grawerowane sztućce. Taka personalizacja zaczyna nabierać na znaczeniu, a my coraz chętniej wręczamy najbliższym prezenty, które spośród całej masy podobnych produktów wyróżnia indywidualny charakter. To dlatego personalizacja stała się popularna również wśród wielkich marek. Klient może mieć wpływ na to, jak dany produkt będzie finalnie wyglądał, sam może dobrać elementy, które będą mu odpowiadać i stworzyć coś niepowtarzalnego. W efekcie personalizacja staje się swoistym antidotum na otaczającą nas masowość. Gdy personalizujemy prezent, pokazujemy że nasze starania były duże, a sam podarunek ma większą, symboliczną wartość.

martello10

Wybór personalizowanych prezentów jest przeogromny:

Przybory kuchenne

W sieci możemy znaleźć sporo pomysłów na personalizowane przybory kuchenne – puszki na kawę z dedykacją dla właściciela, wałki do ciasta z nadrukiem, personalizowane deski do krojenia i fartuchy kuchenne. Takie przybory to praktyczny, a jednocześnie wyjątkowy, charakterystyczny i zaskakujący prezent dla każdego, kto lubi gotować i dobrze odnajduje się w kuchni. Mniej trafionym pomysłem byłoby podarowanie fartucha z nadrukiem mamie, która całe życie powtarza, że nie znosi gotować. Dlatego sama personalizacja oczywiście nie wystarczy – musimy wiedzieć, komu tak naprawdę chcemy wręczyć dany prezent i dlaczego.

Rzeczy, których używamy na co dzień – notatniki, kalendarze a nawet książki z przepisami

Personalizowany notatnik czy kalendarz to doskonały pomysł na prezent dla osoby, która ma sporo spraw na głowie – czyli praktycznie dla każdego! Personalizowany kalendarz będzie przypominał o darczyńcy przez cały rok. No i zgubić go – np. w biurze, jest nieco trudniej, niż ten anonimowy. Wreszcie – każdy lubi rzeczy unikalne. To dlatego personalizowana książka na ulubione przepisy nie będzie taka sama w żadnym innym domu. Celebrowanie takiej indywidualności jest całkiem przyjemne.

[reklama id=”42919″]

Odzież

W Polsce funkcjonuje już kilka firm, które oferują uszycie garderoby w sposób, w jaki sobie tego zażyczy klient. Spora część z nich funkcjonuje również online, dzięki czemu omijają nas żmudne przymiarki. W ten sposób działa na przykład marka, która oferuje możliwość samodzielnego zaprojektowania obuwia – można wybrać fason, a następnie zmodyfikować go wedle uznania. Wiele z autorek hand-madowych ciuchów wykonuje ręczne nadruki pod indywidualne potrzeby zainteresowanych. Ale moda na personalizację trafia też do wielkich sieci. Jedna z dużych marek umożliwia personalizację skórzanych naszywek nad tylnymi kieszeniami spodni. Na naszywce może pojawić się ulubione hasło, imię właściciela bądź nasza dedykacja. Cokolwiek, co przyjdzie nam do głowy.

Zabawki

Coraz popularniejsze jest szycie lalek/przytulanek na zamówienie. Można kupić taką, która wygląda jak postać z rysunku dziecka lub samo dziecko. Gwarancja niepowtarzalności jest dodana w gratisie!

Biżuteria

Personalizowana biżuteria traktowana jest w naszej kulturze jako forma osobistego amuletu – możemy na niej wygrawerować imię dziecka, partnera bądź ulubioną sentencję, którą możemy nosić zawsze przy sobie (na szyi, nadgarstku, palcu). Pomysłów na personalizację biżuterii jest cała masa – niektórzy rodzice obdarowują się odciśniętym w srebrze paluszkiem dziecka, brelokami z numerem PESEL, obrączkami z inicjałem męża bądź żony, zawieszkami ze zdjęciami najbliższych…

Czekoladki

W przypadku słodkości, do wyboru mamy kilka wariantów personalizacji. Mogą to być czekoladki ze zdjęciem na opakowaniu lub schowane w pięknych, drewnianych, ręcznie zdobionych szkatułkach z dowolnym, wygrawerowanym tekstem…

martello11

Dziecięce kocyki

Doskonałym pomysłem na indywidualny prezent dla mamy i malucha, może być kocyk z imieniem dziecka, datą jego urodzenia oraz godziną urodzin, wagą i wzrostem. To prezent na całe życie, który przechowuje się po latach pieczołowicie na strychu i chowa dla przyszłych wnuków. To wreszcie przedmiot, który umożliwia rodzicom (i dziecku – gdy już trochę podrośnie) sentymentalną podróż w czasie. Te wszystkie liczby, daty – znaczą dla nas wiele. I przypominają, ile emocji było w nas w tym konkretnym dniu, kiedy nasz świat wywrócił się do góry nogami.

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.