Kategorie
Polecamy

Jak wybrać pierwszy rower dla dziecka, na jakie marki zwrócić uwagę

Sezon rowerowy mamy już za pasem, co powoduje, że coraz więcej rodziców zaczyna się rozglądać za rowerkiem dla swoich pociech. Szukamy modelu idealnego, który pomoże maluchowi pokochać jednoślady tak bardzo, jak my je kochamy. Sprawdźmy więc, jak wybrać pierwszy rower dla dziecka, by zaszczepić w nim bakcyl kolarskiej pasji i zapewnić mu doskonałą zabawę.

Kiedy i jak wybrać pierwszy rower dla dziecka?

Zależnie od tego, w jakim czasie zauważymy, że pociecha jest gotowa do nauki jazdy na jednośladzie i kiedy zechcemy ją wprowadzić w świat kolarstwa, mamy do wyboru różne konstrukcje rowerków dziecięcych. Pierwsze z nich będą modele biegowe, które sprawdzają się już od pierwszego roku życia (w przypadku najprostszych jeździków do domu) do około pięciu-sześciu lat. Warto w życiu dziecka wprowadzić przynajmniej jeden rowerek biegowy, gdyż taka konstrukcja znacznie ułatwia późniejszą jazdę na modelu z pedałami, a także wspiera prawidłowy rozwój mózgu malucha.

Jak zrozumieć się w rodzinie
Nowa Szkoła
Kiedy szkoła jest problemem

Następne w kolejności będą rowery dziecięce, które najczęściej stosuje się między szóstym a dziesiątym rokiem życia. Takie dwukołowce będą już wyposażone w pedały, klasyczne hamulce typu V, jak i bezpieczne dla dzieci i łatwe w użyciu hamulce Torpedo działające przy przekręceniu pedałów do tyłu. W tych konstrukcjach znajdziemy pompowane kółka mieszczące się w rozmiarach między 12 a 18 cali. Często spotkamy w nich dodatkowe wyposażenie, jak dzwonek, koszyk, czy bagażnik, dzięki którym dziecko lepiej poznaje konstrukcję jednośladu i łatwiej jest mu zaprzyjaźnić się z taką aktywnością.

Gdy pociecha przestaje być maluchem, a zaczyna nastolatkiem, nadchodzi czas na rower juniorski. Ta klasa przepełniona jest konstrukcjami bliźniaczo podobnymi do modeli dla dorosłych, dzięki czemu młodzi kolarze lepiej czują się na swoich „prawie dorosłych” rowerach i buduje się w nich pasja kolarska. W tych modelach komponenty są już bardzo zbliżone do tych znanych nam z naszych własnych jednośladów. Spotkamy się tu z przerzutkami, hamulcami tarczowymi, jak i amortyzacją. Wiele modeli wyróżnia się bardziej sportową charakterystyką, co pozwala dziecku rozwijać swoje umiejętności i jeździć odważniej.

Źródło: Sklep i Serwis rowerowy BikeSalon.pl

Na jakie marki zwrócić uwagę?

Wielu rodziców zadaje sobie pytanie: jak wybrać pierwszy rower dla dziecka, by był on dla niego maksymalnie bezpieczny, ale i dawał mu frajdę? Stojąc przed tym dylematem warto znać polecanych producentów, którzy stawiają na wysoką jakość swoich produktów, przystępne ceny i dbałość o zadowolenie zarówno użytkowników ich pojazdów, jak i ich rodziców. Wybierając więc rower dla najmłodszych szczególną uwagę warto zwrócić na markę Puky, która od lat specjalizuje się w tworzeniu rowerków biegowych i dziecięcych zapewniających pociechom na całym świecie maksymalne bezpieczeństwo, komfort jazdy i świetną zabawę. Konstrukcje tego producenta nie są przypadkowe – tworzy je we współpracy z pediatrami, placówkami oświatowymi oraz terapeutami ruchowymi, korzystając przy tym ze swojego wieloletniego doświadczenia. Nieco starsze dzieci mogą korzystać z dobrodziejstw konstrukcji tworzonych wyłącznie dla nich przez należącą do Puky markę Eightshot. O doskonałą zabawę i zaawansowane konstrukcje rowerów juniorskich dbają także marki takie jak Scott, Trek czy Kellys. Wybór każdej z nich z pewnością będzie dobrym trafem i zaowocuje dobrą zabawą i zadowoleniem dziecka.

Jeśli wciąż zastanawiasz się jak wybrać pierwszy rower dla dziecka odwiedź sklep BikeSalon. Doświadczeni doradcy chętnie pomogą w wyborze i doradzą jaki model najlepiej sprawdzi się u Twojej pociechy. 

Zainteresowany zakupem? Kup online na -> BikeSalon.pl lub odwiedź jeden z naszych punktów stacjonarnych:

  • Warszawa, ul. Wrocławska 25
  • Warszawa, ul. Ostrobramska 38b
  • Gdańsk, aleja Grunwaldzka 211

Źródło: Sklep i Serwis rowerowy BikeSalon.pl

Niegrzeczne Książeczki

Łobuz

35 PLN

Opowieść o tym, że każdy (i dziecko, i dorosły) ma prawo decydować o swoim ciele. Antek nie lubi całowania się i przytulania do osób, których nie zna. Czy to znaczy, że jest niegrzeczny?


Bestsellery księgarni Natuli.pl

Pierwszy osadzony w polskich realiach przewodnik dla rodziców małych dzieci.

Ta prosta, rytmiczna książeczka to wspaniałe zaproszenie do zabawy i czułego, bliskiego kontaktu.

Jak się kochać?
Komunikacja, bliskość, intymność

Tematy, którymi się zajmujemy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *