Jak zorganizować dziecku urodziny "przy stole"?
| Jak zorganizować dziecku urodziny “przy stole”?

Jak zorganizować dziecku urodziny “przy stole”?

Kulkoland, plac zabaw, a może kino? Czy tylko tutaj możemy zorganizować dziecku urodziny? Dziecko będzie miało znacznie większą frajdę z imprezy, gdy – jako rodzice – wykażemy się kreatywnością i zrealizujemy jeden z wielu własnych pomysłów.

Jednym z nich jest zorganizowanie dziecku urodzin w domu, przy stole. Nie mówimy tutaj o spotkaniu, podczas którego wyłącznie się je przygotowane jedzenie, ale o twórczym spędzeniu czasu z zaproszonymi gośćmi.

Co potrzebujemy do takich urodzin? Naprawdę niewiele!

Powinniśmy przygotować się kilka dni wcześniej. Pamiętajmy o tym, co nasze dziecko lubi robić najbardziej oraz co obecnie je pasjonuje i zbierzmy potrzebne materiały. Jeżeli nasza pociecha uczy się grać na jakimś instrumencie, możemy przygotować rzeczy potrzebne do zrobienia małej orkiestry (puszki, pudełka, groszek, kasze, papier i pisaki do ozdabiania instrumentów). Jeśli dziecko oraz zaproszeni goście lubią bawić się lalkami, doskonałym pomysłem będzie zrobienie małego zakładu krawieckiego czy pokazu mody. Przydadzą się do tego kawałki materiału (możemy użyć ścierek kuchennych), klej, nożyczki, nitka oraz kilka rodzajów włóczki.

Pamiętajmy, że urodziny przy stole powinny być przygotowane tak, aby dzieci chciały spędzić ten czas właśnie przy stole. Należy zatem przygotować scenariusz zabaw i pamiętać o przerywaniu ich na czas poczęstunku, dmuchania świeczek na torcie oraz otwierania prezentów.

Prosty scenariusz urodzin przy stole dla dziewczynek:

  • modne puzzle – dzieci mają za zadanie ułożyć w całość pocięte części układanki (potrzebne będą kartki z nadrukami, np. przedstawiające królewny i ich stroje, nożyczki, klej)
  • projektantki – dziewczynki tworzą własne kreacje dla lalek, np. na bal, na spacer, na rower – (potrzebne będą ołówki, czyste kartki papieru)
  • kolorowe korale – dzieci nawlekają na sznurek makaron i malują korale (potrzebne będą nici, różne rodzaje makaronu, farby)
  • studio mody – dzieci przygotowują sukienki dla lalek i przyklejają je na kartce papieru (potrzebne będą kawałki materiału, klej, nożyczki, nitka oraz kilka rodzajów włóczki)

Podane przykłady mogą być inspiracją do innych, twórczych zabaw dla naszych dzieci. By zorganizować dziecku najpiękniejsze urodziny, naprawdę nie trzeba wiele – wystarczy poszukać motywu przewodniego imprezy i zebrać proste materiały.

Foto


Andrzej Szczerba

Aktor, wokalista, konferansjer, kabareciarz, animator, scenarzysta, po prostu twórczy gość. Od 2000 r. pracuje z dziećmi. Jeden z dwóch filarów projektu „Zygzaki” który rozwija i angażuje społecznie. Tworzy koncepcje, buduje projekty, realizuje zlecenia agencji i bezpośrednich klientów, prowadzi szkolenia, koordynuje projekty własne i na zlecenia.
Odwiedź stronę autorki/autora: http://www.zygzaki.com.pl/


Przeczytaj więcej:

natuli.pl
8 książek o Porozumieniu bez Przemocy (NVC)

wychowanie
5 problemów wynikających z odwrócenia uwagi dziecka w trudnych sytuacjach

wychowanie
“Przybij piątkę a nie chowaj się za mamą”. Jak nie zachęcać nieśmiałego dziecka do kontaktu na siłę

zdrowie
Naturalne etapy w rozwoju seksualnym dziecka

wychowanie
Miłość sprawia, że ​​mózg dziecka rośnie

rodzina
Kupowanie, pieniądze, rzeczy…, czyli jak się nie dać konsumpcjonizmowi w wychowaniu

olini
11 niesamowitych właściwości oleju z czarnuszki