Kategorie
Polecamy

Jakie akcesoria dla niemowląt przydadzą się najbardziej?

Przygotowując się do narodzin dziecka, trzeba skompletować wyprawkę. Na liście zakupów znajdują się ubranka, pieluszki, wózek, łóżeczko, smoczek i śpiworek. Nie może zabraknąć również akcesoriów, dzięki którym opieka nad niemowlęciem będzie łatwiejsza i bardziej bezpieczna.

Gdzie kupić akcesoria dla niemowląt?

Przed przystąpieniem do zakupów warto sporządzić listę wszystkich potrzebnych rzeczy. Często się zdarza, że przyszli rodzice otrzymują sporo akcesoriów z drugiej ręki lub zachowali je po poprzednim dziecku. Przygotowanie planu pozwala lepiej zagospodarować wydatki i kupić w pierwszej kolejności to, co jest naprawdę niezbędne.

Akcesoria dla niemowląt są dostępne w wielu miejscach. Istnieją sklepy dla przyszłych rodziców, w których można zaopatrzyć się w całą wyprawkę. Dobrym rozwiązaniem są także sklepy on-line (np. Sklep Medme). Dostępne w nich akcesoria zwykle mają korzystną cenę. Ponadto zakupy bez wychodzenia z domu są bardzo wygodne.

Uwaga! Reklama do czytania

Jak zrozumieć małe dziecko

Poradnik świadomego rodzicielstwa

Cud rodzicielstwa

Wsłuchaj się naprawdę w głos swojego dziecka

Tylko dobre książki dla dzieci i rodziców | Księgarnia Natuli

Jakie akcesoria dla niemowląt warto kupić?

W wyprawce dla niemowlaka nie może zabraknąć termometru do mierzenia temperatury ciała. Dzieci bardzo łatwo łapią różnego rodzaju infekcje, ponieważ ich układ odpornościowy nie jest jeszcze wykształcony. Często przebiegają one z gorączką. Dzięki pomiarom temperatury rodzice wiedzą, kiedy konieczne jest podanie leku przeciwgorączkowego. Najlepiej wybrać nowoczesny termometr, który działa na podczerwień – w ten sposób można szybko i łatwo wykonać badanie nawet u najbardziej niespokojnego dziecka.

Warto zaopatrzyć się również w aspirator do nosa. Niemowlęta nie potrafią jeszcze samodzielnie pozbywać się zalegającej wydzieliny w drogach oddechowych. Katar może utrudniać oddychanie i sprawiać, że dziecko nie będzie czuło się dobrze. Dzięki aspiratorowi w prosty sposób można przywrócić drożność noska.

Urządzeniem, które warto kupić, jest również sterylizator do butelek. Służy on do pozbycia się drobnoustrojów, które mogłyby przedostać się z butelki do układu pokarmowego dziecka, a tym samym wywołać nieprzyjemne dolegliwości (bóle brzucha, biegunki). Na rynku dostępne są modele elektryczne oraz takie, które działają wyłącznie w kuchence mikrofalowej.

Nowa dyscyplina. Ciepłe, spokojne i pewne wychowanie od małego dziecka do nastolatka

Jak być przewodnikiem dziecka i odpowiedzialnie orientować je w tym chaotycznym świecie. 
Autor mówi: rodzice, nie warto wdawać się w negocjacje, ciągle prosić, stawiać tylu pytań. Mamy inne rozwiązania, znacznie skuteczniejsze i korzystniejsze dla naszych relacji z dziećmi. Stoi za nimi nowa dyscyplina. I wcale nie trzeba być przy tym surowym.

CHCESZ? KLIKNIJ!

Kiedy zacząć kompletować wyprawkę dla niemowlaka?

Wielu rodziców zastanawia się, kiedy jest odpowiedni moment na rozpoczęcie kompletowania wyprawki dla niemowlaka. Nie ma jednej, dobrej odpowiedzi na to pytanie. Każda para powinna podejść do tego tematu indywidualnie, biorąc pod uwagę swoje możliwości finansowe. Zakup wszystkich niezbędnych akcesoriów wiąże się z dużymi wydatkami, dlatego dobrym pomysłem jest rozłożenie ich w czasie i kupowanie po kilka przedmiotów w każdym miesiącu.

Wielu przyszłych rodziców zaczyna kompletować wyprawkę w III trymestrze ciąży. Warto pamiętać, że nie można zostawiać zakupów na ostatnią chwilę, ponieważ może zdarzyć się coś nieoczekiwanego (np. wcześniejszy poród). Zgromadzenie wszystkich niezbędnych akcesoriów wcześniej pozwala uniknąć dodatkowego stresu.

Uwaga! Reklama do czytania

Poród naturalny

Świadome przygotowanie się do cudu narodzin.

Karmienie piersią

Twoje mleko to cudowny dar. Naucz się nim dzielić.

Tylko dobre książki dla dzieci i rodziców | Księgarnia Natuli

Avatar photo

Autor/ka: Marlena Jakubik

Tekst pochodzi od redakcji dziecisawazne.pl lub od partnera


Mądry rodzic, bo czyta…

Sprawdź, co dobrego wydaliśmy ostatnio w Natuli.

Czytamy 1000 książek rocznie, by wybrać dla ciebie te najlepsze…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.