Kategorie
Polecamy

Jakie pieluchy wybrać?

Wybór odpowiednich pieluch dla dziecka to decyzja, która nie powinna być podejmowana bez przemyślenia. Do wyboru jest kilka rodzajów pieluszek, zarówno jednorazowych, jak i wielorazowych. Mimo ogromnej popularności zwyczajowo nazywanych pampersami jednorazowych pieluch, do łask wracają ostatnio pieluchy wielorazowe. Dlaczego warto wybrać takie pieluchy i jakie spośród wszystkich będą najlepsze do potrzeb dziecka – odpowiadamy poniżej.

Zalety pieluch wielorazowych

Pieluszki bambusowe czy pieluszki tetrowe to jedne z  popularniejszych wyborów rodziców.  Te rozwiązanie chociaż z pozoru mniej praktyczne w rezultacie ma wiele korzyści. Przede wszystkim takie pieluszki wielorazowe są o wiele bardziej bezpieczne dla skóry malucha niż pieluszki jednorazowe. Dzięki temu, że wykonane są z przewiewnego materiały nie odparzają i nie przegrzewają skóry tak jak plastikowe pampersy. Co ważne kupując pieluszki bambusowe lub pieluszki tetrowe dbamy o środowisko i nie produkujemy tony śmieci. Jest to też rozwiązanie o wiele bardziej ekonomiczne, gdyż jest to jednorazowa inwestycja w kilka par pieluszek, która bardzo szybko się zwraca. Specjaliści potwierdzają także, że używanie pieluszek wielorazowych ułatwia poznanie fizjologii noworodka i kontrolowanie regularnego wypróżniania i zmieniania pieluch. Sprzyja to zwłaszcza w momencie, kiedy niezbędne jest odpieluchowanie dziecka. Dodatkowym atutem są wzory i kolorystyka pieluszek – obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych wariantów pieluszek, które są łatwe w użytkowaniu i praniu. Najważniejszą zaletą pieluszek bambusowych oraz pieluszek tetrowych jest to, że są wygodne i miękkie dla pupy niemowlaka.

Tylko dobre książki dla dzieci i rodziców | Księgarnia Natuli

Wady pieluch wielorazowych

Pieluszki bambusowe i pieluszki tetrowe to pieluszki wielorazowe, które sprawdzą się dla osób prowadzących mniej aktywny tryb życia. Ekologiczne pieluch wymagają częstej wymiany – po każdym załatwieniu potrzeb fizjologicznych przez dziecko.

Dużym minusem dla wielu rodziców może być regularne i częste pranie pieluszek wielorazowych, a także ich suszenia i pozostałe czynności związane z praniem. Dodatkowo obie te czynności powinny się odbywać w odpowiednich warunkach. Zawsze przydadzą się w zapasie dodatkowe czyste pieluchy. Pieluchy wielorazowe nie mogą być używane na basenie lub w kontakcie z wodą, gdyż nasiąkają wodą. 

Nowa dyscyplina. Ciepłe, spokojne i pewne wychowanie od małego dziecka do nastolatka

Jak być przewodnikiem dziecka i odpowiedzialnie orientować je w tym chaotycznym świecie. 
Autor mówi: rodzice, nie warto wdawać się w negocjacje, ciągle prosić, stawiać tylu pytań. Mamy inne rozwiązania, znacznie skuteczniejsze i korzystniejsze dla naszych relacji z dziećmi. Stoi za nimi nowa dyscyplina. I wcale nie trzeba być przy tym surowym.

CHCESZ? KLIKNIJ!

Pieluszki bambusowe

Pieluszki bambusowe to bardzo wygodne i ekologiczne rozwiązanie dla rodziców. Wykonane są z naturalnych włókien bambusowych – czyli wiskozy. Bambus słynie ze swoich antybakteryjnych i pochłaniających zapach właściwości. Dzięki temu świetnie się sprawdza w pieluszkach. Jest łatwy do używania, przewiewny i przyjemny skórze. Nie ma także problemu z wypraniem pieluszek. Warto zaznaczyć także po wypraniu i wysuszeniu pieluszki bambusowe powinny być przeprasowanie żelazkiem w celu usunięcia bakterii.

Pieluszki tetrowe

Pieluszki tetrowe są znane wielu rodzicom z własnego doświadczenia. Tetra jako materiał do pieluszek była w Polsce bardzo popularna przez długi czas. W tym momencie ponownie wraca do łask. To zdecydowanie najtańsza opcja dla dzieci. Sprawdzi się świetnie w codziennych, domowych warunkach. Zwłaszcza jeśli nie zależy tak bardzo na ochronie ubrań przed przemoczeniem. To także bardzo dobre rozwiązanie na zimę. Pieluszki tetrowe należy także odpowiednio prać i suszyć. Są bardzo praktyczne, przez co mogą być używane też jako osłona przed słońcem na wózku lub do okrycia malucha, kiedy są upały.

Uwaga! Reklama do czytania

Cud rodzicielstwa

Piękna i mądra książka o istocie życia – rodzicielstwie.

Odwiedź księgarnię Natuli.pl

Mądry rodzic, bo czyta…

Sprawdź, co dobrego wydaliśmy ostatnio w Natuli.

Czytamy 1000 książek rocznie, by wybrać dla ciebie te najlepsze…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.