Kategorie
Polecamy

Wszystko, co musisz wiedzieć zanim wybierzesz wózek dla swojej pociechy!

Tak, nadszedł czas na podjęcie tej trudnej decyzji! Zakup wózka to spory wydatek, a od naszego wyboru przez dłuższy czas zależeć będzie komfort zarówno naszego malucha, jak i nas samych. Na rynku pojawiają się coraz nowsze i doskonalsze rozwiązania, powiększa się także grono producentów wózków dla dzieci. Nic więc dziwnego, że stając w obliczu tak szerokiego wyboru marek i modeli mamy mętlik w głowie.

Na szczęście do tych ważnych zakupów można się przygotować. W tym artykule podpowiemy Ci, na co zwrócić uwagę przy wyborze wózka i podzielimy się praktycznymi wskazówkami. Ponadto z myślą o nowoupieczonych rodzicach szczegółowo opisaliśmy dostępne na rynku rodzaje wózków. Zapraszamy do lektury!

1. Jak wybrać spacerówkę?

Istnieją dwa typy wózków spacerowych. Pierwszy z nich to klasyczna składana spacerówka, której największą zaletą jest lekkość i poręczność; drugi typ to wózek o nieco większych rozmiarach i masywniejszej konstrukcji, jednak mniejszy i lżejszy od standardowego wózka.

Spacarówki są najlepszym wyborem na podróż, przede wszystkim dzięki temu, że łatwo się składają, są lekkie i zajmują mało miejsca.

Przyjrzyjmy się ich pozostałym zaletom i istotnym parametrom:

 • Podstawową zaletą spacerówki jest jej lekkość. Cecha ta będzie nabierać znaczenia w miarę jak nasze dziecko będzie rosnąć i przybierać na wadze.
 • Jest niezwykle praktyczna jeśli chodzi o transport ze względu na łatwość i wygodę składania i rozkładania. Wybierając spacerówkę, zwróć szczególną uwagę na to, jak działa ten mechanizm w konkretnym modelu.
 • Dzięki małej wadze, możesz z łatwością prowadzić ją jedną ręką lub nieść złożoną pod pachą.
 • Koniecznie zwróć uwagę na zadaszenie. Większość spacerówek jest wyposażona w daszek, jednak nie wszystkie mają właściwości filtrujące promienie UV. Najlepiej, aby osłona wózka chroniła przed promieniowaniem nie tylko od góry, ale również z boku.
 • Niektóre modele pozwalają na zamontowanie bujaczka bądź fotelika samochodowego, co może okazać się przydatne w pierwszym roku życia dziecka.
 • Mała waga spacerówki jest niewątpliwą zaletą tego typu wózka, jednak powinna iść w parze z wytrzymałością. Wybierając lekki wózek, kieruj się również solidnością konstrukcji.

Uwaga! Reklama do czytania

Uwaga! Złość

Są sposoby radzenia sobie ze złością (swoją i bliskich), które nie ranią i nie krzywdzą. Książka pomaga zrozumieć i stosować te metody. 

CHCESZ? KLIKNIJ!

2. Jak wybrać wózek trzykołowy?

Dla aktywnych rodziców idealnym rozwiązaniem będzie wózek trzykołowy.

Trzykołówka sprawdzi się na wyboistych i żwirowych drogach, świetnie poradzi sobie nawet w błocie.

 • Konstrukcja wózka oparta na trzykołowym podwoziu pozwala nie tylko na sprawne prowadzenie go w utrudnionych warunkach terenowych, ale nawet na uprawianie joggingu.
 • Specyficzna budowa wózka trzykołowego jest dużym ułatwieniem dla prowadzącej go osoby. Mając jednak na uwadze komfort dziecka należy również zadbać o solidne siedzisko, które zapewni dziecku stabilność w trakcie przejażdżki. Podobnie jak w przypadku innych wózków, powinniśmy upewnić się, że wózek jest zwrotny i posiada dobrze działające hamulce.
 • Niewątpliwym atutem trzykołówki jest również jej stosunkowo nieduża waga oraz rozmiar.
 • Niestety wózki trzykołowe nie należą do najtańszych, dlatego przed dokonaniem zakupu zapoznaj się z ofertami różnych sklepów. Szeroki wybór wózków dziecięcych w rozsądnych cenach oferuje Smyk. Możesz również skorzystać ze specjalnych kodów rabatowych na stronie Once Coupon A Time. [ sprawdź:  https://oncecouponatime.com/pl/kod-rabatowy/smyk ]

3. Jak wybrać wózek dla bliźniaków?

Najlepszą opcją dla bliźniaków są niewątpliwie podwójne wózki, które pozwalają rodzeństwu siedzieć obok siebie lub tyłem do siebie. Choć ich spore rozmiary mogą okazać się problematyczne w niektórych sytuacjach, dwumiejscowy wózek to praktyczne rozwiązanie w przypadku dwójki małych dzieci. Oczywiście decydując się na wózek dla bliźniaków należy wziąć pod uwagę choćby taki aspekt, jak rozmiar bagażnika w naszym samochodzie.

4. Jak wybrać wózek z funkcją travel system?

Wózki podróżne, które łączą w sobie funkcje wózka dziecięcego i bujaczka cieszą się dużą popularnością.

Jeśli zależy Ci na tym, aby Twój maluszek wygodnie podróżował, wózek typu travel to znakomity wybór.

 • Wózki z funkcją travel system odznaczają się ponadprzeciętną wygodą użytkowania zarówno z puntu widzenia dziecka, jak i opiekuna. Pozwalają na dostosowanie kąta nachylenia oparcia w zależności od potrzeby.
 • W zestawie wózka typu travel znajdują się zarówno gondola, jak i bujaczek, których możemy używać od pierwszych dni po narodzeniu dziecka. Takie wózki są jednak znacznie droższe w porównaniu ze zwykłymi spacerówkami. Zakup wózka podróżnego to spory wydatek, który może nadszarpnąć nasz budżet.
 • Wózki te są również duże i dość ciężkie. Mogą okazać się problematyczne dla osób, które nie powinny się nadwyrężać. Zarazem wybierając taki wózek musimy mieć na uwadze wielkość naszego bagażnika.
 • Duże kółka i resory umożliwiają dość swobodne prowadzenie wózka po nierównych powierzchniach. Przed zakupem wózka z pewnością warto sprawdzić zwrotność kółek, mechanizm amortyzujący oraz hamulce.

Niegrzeczne książeczki

Seria Niegrzeczne Książeczki to opowieści dla małych i dużych, które rozprawiają się z mitami dotyczącymi dzieciństwa. Czy dziecko zawsze powinno być posłuszne, zjadać wszystko z talerza i dzielić się swoimi rzeczami? Książeczki bez jasnego morału, dające przestrzeń na rozmowę i zrozumienie potrzeb, pisane w duchu Porozumienia bez Przemocy.

Odwiedź księgarnię Natuli.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.