Kategorie
Ekowiadomości

Jakie sporty najbardziej narażają na kontuzje?

Osoby uprawiające dyscypliny sportów ekstremalnych albo tych zaliczanych do wyjątkowo narażających na kontuzje muszą liczyć się z tym, że często mogą potrzebować pomocy lekarza. Jak jednak dostać się natychmiast do dobrego chirurga czy ortopedy, jeśli terminy zapisów na wizyty wynoszą co najmniej kilka miesięcy?

8604851349_fb5bd07e6c_b

Jak zrozumieć małe dziecko

Poradnik pomagający w codziennej opiece nad Twoim dzieckiem

Zobacz w księgarni Natuli.pl

Na ostry dyżur

Jeśli w wyniku uprawiania sportu zwichniemy nogę, złamiemy rękę czy stłuczemy inną część ciała, możemy udać się do lekarza rodzinnego na bezpłatną wizytę i uzyskać pomoc medyczną. Niejednokrotnie jednak w takim przypadku będzie niezbędna konsultacja z lekarzem specjalistą – chirurgiem lub ortopedą. Często lekarze łączą obie specjalizacje, na czym zyskują sami pacjenci. Niemniej, aby zapisać się na taką wizytę finansowaną przez Narodowy Fundusz Zdrowia, trzeba czekać bardzo długo. Tymczasem, sportowiec wymaga natychmiastowej porady lekarskiej i rozpoczęcia leczenia, które pozwoli zapobiec powstaniu nieodwracalnych zmian w układzie kostnym, stawowym lub mięśniowym. W takiej sytuacji pacjent ma dwie drogi wyboru – albo udać się do lekarza prywatnego i zapłacić za wizytę, albo też pojechać do najbliższego szpitala, w którym jest ostry dyżur chirurgiczny i ortopedyczny. W szpitalu też będziemy musieli poczekać na swoją kolej, ale nie zapłacimy za wizytę. Z kolei komfort leczenia w takim trybie pozostawia wiele do życzenia, przynajmniej w większości polskich szpitali.

Uwaga! Reklama do czytania

Uwaga! Złość

Są sposoby radzenia sobie ze złością (swoją i bliskich), które nie ranią i nie krzywdzą. Książka pomaga zrozumieć i stosować te metody. 

CHCESZ? KLIKNIJ!

Czy jest jakaś alternatywa?

Jeśli często musimy odwiedzać specjalistę ortopedę lub chirurga albo poddawać się zabiegom ambulatoryjnym, być może uzasadnione byłoby wykupienie prywatnej polisy zdrowotnej. Na przykład, ubezpieczenie zdrowotne w Signal Iduna umożliwi nam prywatne leczenie w renomowanych placówkach medycznych Polmed. Osoby aktywne fizyczne powinny rozważyć możliwość opłacania składki na ubezpieczenie zdrowotne, ponieważ dzięki temu inwestują we własne zdrowie. Unikają kolejek w przychodniach i szpitalach, a na dodatek mogą bezpłatnie dokonywać zabiegów szpitalnych i pielęgniarskich bez zapisywania się na nie na kilka miesięcy wcześniej. Szybciej wracają do zdrowia i mogą znów uprawiać sport. Pozostają pod opieką wykwalifikowanych specjalistów, którzy drobiazgowo skonsultują pacjenta i w razie potrzeby dokonają badań laboratoryjnych oraz diagnostycznych.

Uwaga! Reklama do czytania

Smok

Czy zawsze trzeba się dzielić? NIE!

Błoto

Czy dziewczynkom nie wolno tego co chłopcom? NIE!

Tylko dobre książki dla dzieci i rodziców | Księgarnia Natuli

Foto

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.