Kategorie
Pielęgnacja dziecka Pielęgnacja naturalna

Kolagen naturalny: bezpieczna pielęgnacja dla maluszka i mamy

Kolagen to budujące skórę człowieka białko, które odpowiada nie tylko za jej elastyczność, ale również nawilżenie i szybką odbudowę przy podrażnieniach i urazach. Z tego względu kosmetyki, w których skład wchodzi kolagen naturalny są idealnym wyborem w codziennej pielęgnacji skóry mamy i dziecka. Kosmetyki kolagenowe sprawdzą się znakomicie w profilaktyce powstawania rozstępów, poprawie jędrności skóry czy przy odparzeniach lub stłuczeniach u maluszka.

Jak działa kolagen w żelu? Uniwersalny kosmetyk dla młodej mamy i maluszka

Nasz organizm produkuje kolagen samodzielnie. Taka sama ilość białka, którego ubywa naszej skórze produkowana jest na bieżąco. Proces ten zachodzi jednak tylko do 25. roku życia. Po tym czasie jest on wytwarzany nie tylko w mniejszej ilości, ale też w gorszej jakości. Możemy jednak pobudzić naszą skórę do produkcji kolagenu poprzez aplikowanie kosmetyków go zawierających, Jest to niebywale użyteczne i pomocne w pielęgnacji zarówno skóry dojrzałej, jak i wymagającej skóry dzieci. Należy jednak wziąć pod uwagę, że aby kolagen mógł skutecznie pokonać barierę zrogowaciałej warstwy naskórka, czyli mieć rzeczywisty wpływ na naszą cerę, musi mieć postać peptydową oraz być kompatybilny z naszą skórą. Najlepszą przyswajalnością charakteryzuje się naturalny kolagen rybi, który znajdziemy w składzie wielu kosmetyków, jak na przykład Kolagen Souvre.

Uwaga! Reklama do czytania

Ciąża i poród – poradniki

Książki, które wspierają w ciąży, porodzie i przy karmieniu piersią.

Zobacz w księgarni Natuli.pl

Kolagen naturalny na rozstępy w czasie ciąży i karmienia

Naukowcy z firmy 23andme pod kierownictwem dra J. Tung’a udowodnili, że powstawanie rozstępów wiąże się z mutacjami w genie ELN, który to odpowiada m. in. za włókna kolagenowe w skórze. Pojawienie się rozstępów można więc zahamować lub zredukować rozpoczynając odpowiednią pielęgnację skóry już na początku ciąży. Rozpad włókien kolagenowych sterowany jest bowiem hormonami i rozpoczyna się już w pierwszych miesiącach po zapłodnieniu.

Nowa dyscyplina. Ciepłe, spokojne i pewne wychowanie od małego dziecka do nastolatka

Jak być przewodnikiem dziecka i odpowiedzialnie orientować je w tym chaotycznym świecie. 
Autor mówi: rodzice, nie warto wdawać się w negocjacje, ciągle prosić, stawiać tylu pytań. Mamy inne rozwiązania, znacznie skuteczniejsze i korzystniejsze dla naszych relacji z dziećmi. Stoi za nimi nowa dyscyplina. I wcale nie trzeba być przy tym surowym.

CHCESZ? KLIKNIJ!

Stosowanie naturalnego kolagenu w żelu powoduje, że skóra produkuje więcej tego białka, przez co jest bardziej odporna na rozciąganie oraz wykazuje dużą elastyczność. Z jednej strony więc, kolagen stosowany już od początku ciąży może być profilaktyką pojawiania się rozstępów. Z drugiej jednak, białko to może również wpływać na wygładzenie i rozświetlenie miejsc, w których rozstępy zdążyły już powstać. Pamiętaj jednak, że aby zabiegi te były skuteczne, żel z kolagenem musi być aktywny biologicznie oraz mieć dobrą przenikalność do skóry. Warto również zwrócić uwagę, by dodatki w kosmetyku były naturalne i nie zaszkodziły Ci w czasie ciąży. Aby dokonać najlepszego wyboru polecamy odwiedzenie strony Wybieramy Kolagen, gdzie znajdziesz fachową pomoc w wyborze odpowiedniego produktu.

Regeneracyjna moc kolagenu – Kolagen naturalny na odparzenia i ukąszenia u maluszka

Stosowanie kolagenu naturalnego podwyższa zdolności regeneracyjne skóry i pozwala na szybsze gojenie się ran i łatwy powrót do jej optymalnego stanu. Kosmetyki zawierające to białko znakomicie sprawdzają się przy odparzeniach u maluszków – koją skórę i pozwalają na jej szybszą odbudowę. Ze względu na ich antybakteryjne działania nie dopuszczają do wystąpienia infekcji w przypadku ran czy ukąszeń. Wpływają również uśmierzająco na podrażnioną i zaognioną skórę. Kolagen naturalny jest całkowicie bezpieczny do użycia u najmłodszych ze względu na jego hipoalergiczną naturę oraz brak działania drażniącego. Więcej informacji na temat mechanizmu działania tego białka znajdziesz na pełnym rzetelnej wiedzy blogu, gdzie Magdalena Jaglarz – chemiczka i kosmetolożka dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem na temat kolagenów stosowanych na twarz.

Uwaga! Reklama do czytania

Cud rodzicielstwa

Piękna i mądra książka o istocie życia – rodzicielstwie.

Odwiedź księgarnię Natuli.pl
Avatar photo

Autor/ka: Marlena Jakubik

Tekst pochodzi od redakcji dziecisawazne.pl lub od partnera


Mądry rodzic, bo czyta…

Sprawdź, co dobrego wydaliśmy ostatnio w Natuli.

Czytamy 1000 książek rocznie, by wybrać dla ciebie te najlepsze…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.