Kategorie
Artykuł sponsorowany rzeczy dla dzieci

Kolonie, obozy, wyprawy. Turystyka dziecięca XXI wieku

Wszyscy jeździliśmy na kolonie – “pracownicze” – z zakładu pracy taty, “oświatowe” – organizowane przez szkołę, czy “z miasta”. Pamiętamy te czasy.

Dzisiejsze kolonie czy obozy dla dzieci, to wyjazdy nowej generacji. To doświadczenie, które buduje pewność siebie, pozwala nawiązać relacje, lepiej się komunikować z rówieśnikami i przede wszystkim… w bezpieczny sposób uczyć się niezależności.
Ok, a jakie powinny być kolonie z punktu widzenia dziecka?

kompas7

Współczesne dzieci są wymagające. Mają wbudowany detektor, który bardzo szybko podpowie im… czy warto. Oczekiwania dzieci spełnimy zapewniając im 100% jakości, 100% zabawy, 100% przygody. Oto wybrane kolonie i obozy, na które dzieci CHCĄ JECHAĆ!
Wszystkie wyjazdy, kolonie i obozy możecie znaleźć na stronie Kompas.pl.

O granicach
Jak zrozumieć się w rodzinie
Kiedy Twoja złość krzywdzi dziecko

Interkampy, czyli nauka, zabawa i rozwijanie pasji

To propozycja, która gwarantuje możliwość rozwijania zainteresowań. Interkamp to nowoczesne kolonie, będące połączeniem kreatywnej nauki, wypoczynku i tworzenia, wykorzystujące naturalny pęd dzieci do zdobywania nowych umiejętności.

Możecie znaleźć tu m.in.

  • obóz produkcji muzycznej
  • obóz gry & roboty & komputery
  • obóz aktorski
  • cyber camp
  • obóz plastyka & fotografia
  • obóz teatr & taniec & muzyka
  • obóz designerski

Propozycja dla wszystkich dzieci, które nie boją się wyzwań, lubią zadawać pytania i do spełnienia swoich ambicji potrzebują tylko… sprzyjającego, kreatywnego otoczenia.

Interkamp z Kompasem
Zobacz wyszukiwarkę obozów i kolonii dla grup wiekowych 7-12, 12-19 lat: kompas.pl
kompas2

Klub Urwisa

… czyli kreatywne i aktywne wakacje dla dzieci w wieku 7–12 lat. W Klubie Urwisa uczestnicy uczą się samodzielności, zaradności życiowej, zdobywają informacje o otaczającym świecie i przeżywają masę przygód, wcielając się w różne postaci: piratów, rycerzy Jedi, detektywów, przyrodników, kucharzy czy czarodziei. Opiekunowie dbają o ich zrównoważony rozwój – zarówno fizyczny, jak też poznawczy i emocjonalny. Dzieci uczą się nawiązywania i utrwalania więzi międzyludzkich, ale też wypracowują proekologiczne postawy. W sam raz, by po obozie zyskać w domu dodatkowego pomocnika do sprzątania za pomocą sody, octu i cytryny.

Klub Urwisa z Kompasem
Zobacz wyszukiwarkę obozów i kolonii dla dzieci w wieku 7-12 lat: kompas.pl

Obozy rodzinne i maluszkowe

Na obóz można wysłać już 5-letniego malucha. Oczywiście, jeśli będzie gotowy na rozstanie z rodzicami i wykaże zainteresowanie taką formą spędzania wolnego czasu. Na obozach maluszkowych (np. z cyklu „Moje Pierwsze Kolonie”) dzieciom gwarantuje się masę zabaw i aktywności, a także profesjonalną opiekę wykwalifikowanej kadry. Można też skorzystać z opcji obozów rodzinnych, które oferują atrakcje dla dużych i małych uczestników – wspólne wycieczki, zabawy i inne aktywności.

Obozy rodzinne i maluszkowe z Kompasem
Zobacz wyszukiwarkę obozów i kolonii dla dzieci w wieku 5-9 lat: kompas.pl
kompas4

Obozy fabularne

Czyli marzenie każdego fana RPG. Klasyczną grę fabularną można porównać do teatru improwizacji, w którym mistrz gry, czyli osoba prowadząca, jest autorem scenariusza, reżyserem i narratorem. Gracze biorą aktywny udział w tej improwizacji jako aktorzy pierwszoplanowi. Rozgrywka toczy się praktycznie wyłącznie w oparciu o słowne opisy, ale przeżycia dorównują tym rzeczywistym. RPG to świetna, integrująca przygoda dla wszystkich fanów fantasy.
Pewną odmianą obozów fabularnych są obozy gier karcianych „Magic”, obóz japońskiej przygody z mangą, Korean Pop Style, Cosplay Camp oraz obóz dla fanów Odległych Galaktyk. Obcobrzmiące nazwy? Warto się dokształcić, zanim w domu wyrośnie prawdziwy zapaleniec całkowicie oddany równoległej rzeczywistości. Ale spokojnie – to znacznie bezpieczniejsze i dużo bardziej kreatywne niż zwykłe gry komputerowe polegające na strzelaniu do kaczek.

Obozy fabularne z Kompasem
Zobacz wyszukiwarkę obozów i kolonii dla grup wiekowych 12-15, 13-19, 14-20 lat: kompas.pl

Obozy wodne i żeglarskie

Czyli różnorodne propozycje dla “morskich” wilków. Obozy nastawione są na rozwój żeglarskich umiejętności i zgłębianie tajników mazurskich jezior. Doświadczeni wychowawcy, instruktorzy oraz niezapomniane wrażenia z wakacji nad wodą – gwarantowane.

Obozy wodne i żeglarskie z Kompasem
Zobacz wyszukiwarkę obozów i kolonii dla grup wiekowych 7-12, 13-18, 14-19 lat: kompas.pl
kompas1

Przygoda i sport

W tej pojemnej kategorii do wyboru jest aż kilkanaście tematycznych obozów skupionych wokół rozwoju fizycznych umiejętności. Jak przekonują organizatorzy – ile sportów, tyle specyficznych wymagań do ich uprawiania. Dlatego obozy sportowe Kompasu organizowane są wyłącznie w miejscach dysponujących odpowiednią bazą, a ich programy piszą nie tylko metodycy, ale też doświadczeni trenerzy. Wakacyjna przygoda dla wszystkich fanów piłki nożnej, koszykówki, siatkówki, tenisa, pływania, wspinaczki czy jazdy konnej.

Przygoda i sport z Kompasem
Zobacz wyszukiwarkę obozów i kolonii dla grup wiekowych 7-13, 10-16, 14-18 lat: kompas.pl

Survival i ASG

Militaria i survival, czyli pełna wrażeń przygoda nie tylko dla panów. Obozy militarne Kompasu mają charakter obozów wojskowych z „twardym” szkoleniem i zakwaterowaniem w namiotach. W ramach wyjazdu gwarantowany jest profesjonalny sprzęt militarny, ASG i pełne wyposażenie. Wymagania? Dobra kondycja fizyczna i odporność psychiczna. By każdy chłopiec miał szansę sprawdzić swoją odwagę i wytrwałość, a dziewczyna mogła wyjść poza stereotypowe wyobrażenie o delikatnej i subtelnej kobiecości.

Survival i ASG z Kompasem
Zobacz wyszukiwarkę obozów i kolonii dla grup wiekowych 13-18, 14-18 lat: kompas.pl
kompas5

Turystyka zagraniczna

Świat jest pełen fascynujących miejsc i kultur i tylko czeka, aż go odkryjemy. Na obozach zagranicznych dziecko będzie miało szansę przekonać się na własnej skórze, jak to jest być daleko od domu, i przy okazji podszkolić swój język lub nauczyć się całkiem nowego. A do tego – poznać przyjaciół z odległych zakątków świata!

Seria Edukacyjna

Kiedy szkoła jest problemem

Książka dla każdego rodzica dziecka w wieku szkolnym. Dowiesz się z niej, w jaki sposób uczy się dziecko, kiedy uczy się efektywnie oraz jak je wspierać, by czuło się zmotywowane a nauka przynosiła mu radość.

Turystyka zagraniczna z Kompasem
Zobacz wyszukiwarkę obozów i kolonii dla grup wiekowych 13-18, 15-19 lat: kompas.pl

Wyjazdy językowe i szkoleniowe

Znajomość języków obcych to w dzisiejszych czasach oczywista część wykształcenia każdego człowieka. Ale skuteczna nauka nie powinna ograniczać się do ławki i bezmyślnego wkuwania słówek. Nasz mózg najlepiej uczy się bowiem przez… doświadczenie. Dlatego właśnie wyjazdy językowe są najlepszym sposobem, by trwale i skutecznie opanować obcy język. Na obozach Kompasu dzieci uczą się go przez zabawę, teatr, przygodę, śpiew i… po prostu przez bycie w określonym środowisku językowym.

Wyjazdy językowe i szkoleniowe z Kompasem
Zobacz wyszukiwarkę obozów i kolonii dla grup wiekowych 7-12, 10-16, 13-18 lat: kompas.pl
kompas6

Obozy bezglutenowe

Dziecko cierpi z powodu celiakii? To tak jak około 400 tys. osób w całym kraju. Wystarczająco dużo, by zorganizować obóz, na którym nie będą się musiały przejmować tym, co wyląduje na ich talerzu. Propozycja zawiera kilka profili tematycznych do wyboru, a sam wyjazd objęty jest patronatem Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej.

Obóz bezglutenowy z Kompasem
Zobacz wyszukiwarkę obozów i kolonii dla grup wiekowych 12-18, 13-19, 14-18 lat: kompas.pl

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *