Kategorie
Produkty Rzeczy dla dzieci

Kukurydza zamiast plastiku – naczynia i sztućce dla dzieci

Jesteśmy nie tylko tym, co jemy, ale także tym, w czym jemy.

Popularne naczynia z plastiku dla dzieci to jedna wielka niewiadoma. Określenie “plastik” jest bardzo pojemne i mieści w sobie różne rodzaje tworzyw sztucznych zawierających wiele niebezpiecznych substancji. BPA, czyli bisfenol A, o którego istnieniu jeszcze całkiem niedawno nie mieliśmy pojęcia, w wielu produktach został wyeliminowany, kiedy wiedza o jego szkodliwości stała się ogólnodostępna. Wcześniej powszechnie znajdował się nawet w butelkach dla niemowląt. Ftalany i inne świństwa, którymi nas raczą producenci, przenikają do spożywanej żywności i odkładają się w organizmie, działając na niego toksycznie. Wprawdzie pojawiają się plastikowe naczynia pozbawione bisfenolu A, ale trudno nie zastanawiać się, czym został zastąpiony i czy nie kolejną trującą substancją… Poza tym niekwestionowaną wadą plastiku jest to, że rozkłada się około 500 lat, a jedynie jego niewielka część trafia do recyklingu. Oznacza to góry śmieci…

O wiele zdrowsze od plastiku jest szkło, ale także ono ma swoje minusy, szczególnie w przypadku dzieci. 

Uwaga! Reklama do czytania

PREMIERA
Piękne, bliskościowe wierszyki na dobranoc

Odwiedź księgarnię Natuli.pl

3fc0df1
293f236e-594f-101b-1cda-249f0456bb0b-11083 (1)

W czym więc serwować posiłki dzieciom?

PLA, czyli polilaktyd to biodegradowalne (w ciąg sześciu miesięcy rozkłada się na  dwutlenek węgla, wodę i tak zwany humus) i kompostowalne tworzywo powstałe z surowca odnawialnego, jakim jest skrobia kukurydziana. Firma Mother’s corn produkuje z niego naczynia dla dzieci, które nie zawierają przenikających do żywności hormonów i innych niebezpiecznych substancji. Co ważne, powstają one z kukurydzy niemodyfikowanej genetycznie (certyfikat tutaj). Naczynia Mother’s corn mają trwałość plastiku.

Dostępne są dwie linie produktów dla dzieci:

Mother’s corn baby (klasa premium)

Naczyń z tej linii można używać w kuchenkach mikrofalowych (warunki: podgrzewanie do 3 minut, bez gotowania, nie wolno podgrzewać sztućców ani pokrywek), ale nie należy ich myć w zmywarkach, bo może to znacznie skrócić trwałość produktu. W skład linii wchodzą:

motherscornbaby_img

Mother’s corn kids (klasa ekonomiczna)

Naczyń z tej linii nie należy używać w kuchenkach mikrofalowych i myć w zmywarkach. W skład linii wchodzą:

motherscorn_img

Podoba nam się słoneczny i pozytywny żółty kolor i kształty naczyń, szczególnie wieloprzegródkowych talerzy, które świetnie nadają się do BLW. Ale najważniejsze jest to, że są bezpieczne dla ludzi i środowiska.

Produkty marki Mother’s corn można kupić w Natuli.pl

Autor/ka: Joanna Adamska

Polonistka i pedagog. Tylko chwilowo na emigracji. Książki dla dzieci kupuje sobie, ale chętnie pożycza je swoim dwóm córkom. Pani (nie tylko) od książek w Natuli.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.