Kategorie
Recenzje

Kulodrom Varis

Kulodrom to połączenie klocków i zabawy kulkami. Z drewnianych elementów dziecko buduje trasę zjazdową dla kulek – efektem jest świetna zabawa, angażująca wszystkich członków rodziny. Uwaga: budowanie naprawdę wciąga!

kulodrom1

Kulodrom Varis, zestaw podstawowy, przesłał nam sklep z ekologicznymi zabawkami ecomi.pl.

To zabawka ponadczasowa

Sądzę, że tak o kulodromie będą mówić dzisiejsze dzieci. To coś więcej niż klocki, bo drewniane elementy mają rowki i otwory, i są też kulki.  Z zestawu podstawowego dzieci mogą zbudować labirynt, w którym trzy kule będą się ze sobą ścigać. Można stale powiększać budowle, dokupując rozszerzenia. Możliwości zabawy jest cała masa!

kulodrom2

Zabawa dla całej rodziny

Budowanie wciąga dzieci i dorosłych! Na opakowaniu jest podanych kilka gotowych schematów (tras), które wcale nie jest prosto wykonać. Jednak największą radość daje dzieciom możliwość tworzenia własnego labiryntu. Powstają niesamowite budowle, nie zawsze z oczywistym początkiem i końcem, stale modyfikowane, by kulki miały trudniej.

Dla kogo jest kulodrom? Zaryzykuję stwierdzenie, że już dla dwulatków, choć producent rekomenduje wiek 3+. Pod opieką dorosłych, a ci na pewno będą chętni, gdy tylko wyczują nosem wspaniałą zabawę, już dwuletnie dzieci będą tworzyć własne budowle – niekoniecznie trasy, raczej wieże i mosty. Do klocków z otworami będą wkładać kulki, będą je także turlać i podrzucać. Tu kontrola rodzica jest obowiązkowa! Już trzyletnie dzieci zauważą zależność między klockami i trasą z nich zbudowaną i tym, że kulki mogą nią podążać. Dzieci w wieku przedszkolnym i starsze są w pełni zaangażowane w projektowanie, budowanie i testowanie skomplikowanych tras.

kulodrom3

Kulodrom Varis:

  • jest dostępny w kilku wariantach: jako zestaw podstawowy, podstawowy + rozszerzenie oraz kilka zestawów samych rozszerzeń, w każdym różne elementy,
  • w testowanym przez nas zestawie podstawowowym są 33 elementy i 3 kolorowe kulki,
  • jest wykonany z najwyższej jakości twardego drewna brzozy z lasów objętych programem odpowiedzialnego zarządzania, certyfikowanego FSC,
  • jest wykonany jest z dbałością o każdy detal, zapewniając komfort i bezpieczeństwo dziecka,
  • to świetny pomysł na prezent dla przedszkolaka i starszaka,
  • ceny: zestaw podstawowy 159 zł, rozszerzenia od 49 zł.

kulodrom4

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.