Kategorie
Rzeczy dla dzieci

Kupujemy biurko do nauki – na co zwrócić uwagę?

Biurko szkolne stanowi ważny mebel w pokoju dziecka. To przy nim będzie się uczyć, odrabiać lekcje, czytać czy pisać. Dobre biurko do nauki to takie, które jest zarówno komfortowe, jak i bezpieczne dla zdrowia twojego dziecka. Na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

Wady postawy stały się plagą obecnych czasów. Zbyt ciężkie tornistry, niewygodne krzesła czy niedopasowane do wzrostu uczniów ławki, przyczyniają się do przybierania przez dzieci niewłaściwej postawy. Efektem tego może być nie tylko garbienie się, ale także bóle kręgosłupa czy osłabiona koncentracja. Zdrowie i wygoda powinny iść w parze. Wiedzą o tym dobrze rodzice, którzy chcą, aby ich pociechy czerpały radość z poznawania świata, a także chętnie spędzały czas na nauce. Ty również możesz zapewnić swojemu dziecku zdrowie i dogodne warunki do rozwoju, wybierając odpowiednie, nowoczesne biurko dziecięce. Jak to zrobić? W niniejszym artykule podpowiemy, jak wybrać biurko do nauki dla dziecka.

Uwaga! Reklama do czytania

Jak zrozumieć małe dziecko

Poradnik pomagający w codziennej opiece Twojego dziecka

Zobacz w księgarni Natuli.pl

Uwaga! Reklama do czytania

Wild child, czyli naturalny rozwój dziecka

Książka o rozwoju dziecka 2-5 lat. Praktyczne rozwiązania na najczęstsze rodzicielskie wyzwania.

CHCESZ? KLIKNIJ!

Nowoczesne biurko dla dzieci i młodzieży – jak wybrać?

Głównym parametrem, na który należy zwrócić uwagę jest wysokość mebla. Dla dzieci w wieku 6-7 lat, które mierzą średnio do 130 cm wzrostu, odpowiednie będzie małe biurko o wysokości około 55-70 cm. Warto jednak pamiętać, że takie biurko dobrze jest wymienić, gdy tylko pociecha z niego „wyrośnie”.

Dla rodziców, którzy nie chcą wymieniać mebla co 1-2 lata, dobrym rozwiązaniem może okazać się biurko rosnące wraz z dzieckiem. Co to oznacza? To biurko regulowane dla dzieci, które można swobodnie podwyższać i dopasowywać do potrzeb dorastającego malucha.

Dobrym wyborem są również biurka wiszące, które nadają pokojowi eleganckiego charakteru, co pozwala poczuć się nastolatkom doroślej. Zaletą takiego biurka młodzieżowego jest również to, że można je zamontować na dowolnej wysokości i tym samym dopasować do wzrostu nastolatka.

Biurko dziecięce a blat roboczy

Biurka młodzieżowe mają najczęściej rozmiary biurek dla dorosłych. Ich szerokość powinna oscylować w granicach 80-90 cm, a długość 130-160 cm. Dzieciom rozpoczynającym naukę wystarczają mniejsze blaty, przy czym należy tu uwzględnić odległość monitora od twarzy pociechy. Optymalną odległością będzie 50 cm, dlatego blat powinien mieć co najmniej taką głębokość.

Uwaga! Reklama do czytania

Uwaga! Złość

Są sposoby radzenia sobie ze złością (swoją i bliskich), które nie ranią i nie krzywdzą. Książka pomaga zrozumieć i stosować te metody. 

CHCESZ? KLIKNIJ!

Jeśli twoje dziecko pracuje na komputerze stacjonarnym, dobrze, jeśli monitor znajdzie się powyżej wysokości klawiatury. Taki efekt uzyskasz za sprawą wysuwanego blatu spod biurka. Dzięki temu dziecko będzie przyjmowało naturalną pozycję ciała, a jego dłonie będą swobodnie układać się na klawiaturze.

Duet doskonały – krzesło i biurko do nauki dla dziecka

Biurka nowoczesne, dostosowane do potrzeb i wzrostu pociech, chronią je przed potencjalnymi wadami postawy. Warto jednak wiedzieć, że równie ważny jest też wybór ergonomicznego krzesła, które zapewni optymalne podparcie dla kręgosłupa dziecka. Dopiero tak skomponowany duet zapewni komfort siedzenia oraz efektywną naukę.

Biurka na wymiar – kiedy warto?

Biurka na wymiar sprawdzają się w przypadku niestandardowych lub małych wnętrz, a także wtedy, gdy w pokoju chcesz stworzyć strefę do nauki dla więcej niż jednego dziecka.  W praktyce jednak, szeroka oferta sklepów pozwala wybrać idealny „gotowy” model do niemal każdego wnętrza.

W niestandardowych wnętrzach często sprawdzają się biurka narożne młodzieżowe i dziecięce. Dzięki jednemu z takich mebli w praktyczny sposób zagospodarujesz róg pokoju. Ta część wnętrza ma też tę zaletę, że można przymocować nad biurkiem głębsze półki, na których znajdą się ważne przybory szkolne i książki.

Jak ustawić biurko w pokoju dziecka?

Idealnym miejscem do nauki jest strefa przy oknie, w której dziecko może korzystać z naturalnego oświetlenia. Warto jednak nie ustawiać go na wprost, a bokiem. Dzięki temu, dziecko nadal będzie mogło liczyć na dużą ilość światła dziennego, a jednocześnie zyska ścianę, do której możesz przykleić tablicę korkową. To udogodnienie sprawi, że twoja pociecha będzie mogła zapisywać ważne notatki, słówka do nauki czy plan zajęć.

Jak zrozumieć małe dziecko

Podręcznik świadomego rodzicielstwa

Rozwój seksualny dzieci

Zadbaj o zdrową seksualność swojego dziecka

Tylko dobre książki dla dzieci i rodziców | Księgarnia Natuli

Avatar photo

Autor/ka: Marlena Jakubik

Tekst pochodzi od redakcji dziecisawazne.pl lub od partnera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.