Kategorie
rzeczy dla dzieci

Kupujemy biurko do nauki – na co zwrócić uwagę?

Biurko szkolne stanowi ważny mebel w pokoju dziecka. To przy nim będzie się uczyć, odrabiać lekcje, czytać czy pisać. Dobre biurko do nauki to takie, które jest zarówno komfortowe, jak i bezpieczne dla zdrowia twojego dziecka. Na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

Świetne książki dla rodziców i dzieci... zobacz naszą KSIĘGARNIĘ NATULI

Wady postawy stały się plagą obecnych czasów. Zbyt ciężkie tornistry, niewygodne krzesła czy niedopasowane do wzrostu uczniów ławki, przyczyniają się do przybierania przez dzieci niewłaściwej postawy. Efektem tego może być nie tylko garbienie się, ale także bóle kręgosłupa czy osłabiona koncentracja. Zdrowie i wygoda powinny iść w parze. Wiedzą o tym dobrze rodzice, którzy chcą, aby ich pociechy czerpały radość z poznawania świata, a także chętnie spędzały czas na nauce. Ty również możesz zapewnić swojemu dziecku zdrowie i dogodne warunki do rozwoju, wybierając odpowiednie, nowoczesne biurko dziecięce. Jak to zrobić? W niniejszym artykule podpowiemy, jak wybrać biurko do nauki dla dziecka.

JAK DOBRZE, ŻE TO REKLAMA KSIĄŻEK

seria edukacyjna

Kiedy szkoła jest problemem

35 PLN

Książka dla każdego rodzica dziecka w wieku szkolnym. Dowiesz się z niej, w jaki sposób uczy się dziecko, kiedy uczy się efektywnie oraz jak je wspierać, by czuło się zmotywowane a nauka przynosiła mu radość.

Nowoczesne biurko dla dzieci i młodzieży – jak wybrać?

Głównym parametrem, na który należy zwrócić uwagę jest wysokość mebla. Dla dzieci w wieku 6-7 lat, które mierzą średnio do 130 cm wzrostu, odpowiednie będzie małe biurko o wysokości około 55-70 cm. Warto jednak pamiętać, że takie biurko dobrze jest wymienić, gdy tylko pociecha z niego „wyrośnie”.

Dla rodziców, którzy nie chcą wymieniać mebla co 1-2 lata, dobrym rozwiązaniem może okazać się biurko rosnące wraz z dzieckiem. Co to oznacza? To biurko regulowane dla dzieci, które można swobodnie podwyższać i dopasowywać do potrzeb dorastającego malucha.

Dobrym wyborem są również biurka wiszące, które nadają pokojowi eleganckiego charakteru, co pozwala poczuć się nastolatkom doroślej. Zaletą takiego biurka młodzieżowego jest również to, że można je zamontować na dowolnej wysokości i tym samym dopasować do wzrostu nastolatka.

Biurko dziecięce a blat roboczy

Biurka młodzieżowe mają najczęściej rozmiary biurek dla dorosłych. Ich szerokość powinna oscylować w granicach 80-90 cm, a długość 130-160 cm. Dzieciom rozpoczynającym naukę wystarczają mniejsze blaty, przy czym należy tu uwzględnić odległość monitora od twarzy pociechy. Optymalną odległością będzie 50 cm, dlatego blat powinien mieć co najmniej taką głębokość.

Czytasz artykuł … i bardzo dobrze

Piszemy i wydajemy książki, tworzymy magazyn dla rodziców, prowadzimy super księgarnię. Jeśli nas nie znasz… kliknij i

Jeśli twoje dziecko pracuje na komputerze stacjonarnym, dobrze, jeśli monitor znajdzie się powyżej wysokości klawiatury. Taki efekt uzyskasz za sprawą wysuwanego blatu spod biurka. Dzięki temu dziecko będzie przyjmowało naturalną pozycję ciała, a jego dłonie będą swobodnie układać się na klawiaturze.

Duet doskonały – krzesło i biurko do nauki dla dziecka

Biurka nowoczesne, dostosowane do potrzeb i wzrostu pociech, chronią je przed potencjalnymi wadami postawy. Warto jednak wiedzieć, że równie ważny jest też wybór ergonomicznego krzesła, które zapewni optymalne podparcie dla kręgosłupa dziecka. Dopiero tak skomponowany duet zapewni komfort siedzenia oraz efektywną naukę.

Biurka na wymiar – kiedy warto?

Biurka na wymiar sprawdzają się w przypadku niestandardowych lub małych wnętrz, a także wtedy, gdy w pokoju chcesz stworzyć strefę do nauki dla więcej niż jednego dziecka.  W praktyce jednak, szeroka oferta sklepów pozwala wybrać idealny „gotowy” model do niemal każdego wnętrza.

W niestandardowych wnętrzach często sprawdzają się biurka narożne młodzieżowe i dziecięce. Dzięki jednemu z takich mebli w praktyczny sposób zagospodarujesz róg pokoju. Ta część wnętrza ma też tę zaletę, że można przymocować nad biurkiem głębsze półki, na których znajdą się ważne przybory szkolne i książki.

Jak ustawić biurko w pokoju dziecka?

Idealnym miejscem do nauki jest strefa przy oknie, w której dziecko może korzystać z naturalnego oświetlenia. Warto jednak nie ustawiać go na wprost, a bokiem. Dzięki temu, dziecko nadal będzie mogło liczyć na dużą ilość światła dziennego, a jednocześnie zyska ścianę, do której możesz przykleić tablicę korkową. To udogodnienie sprawi, że twoja pociecha będzie mogła zapisywać ważne notatki, słówka do nauki czy plan zajęć.

JAK DOBRZE, ŻE TO REKLAMA KSIĄŻEK

Basia i przedszkole 
17,51 PLN
Jak zrozumieć małe dziecko
35 PLN
Uczucia Gucia. Gucio się boi 
11,35 PLN

Autor/ka: Marlena Jakubik

Tekst pochodzi od redakcji dziecisawazne.pl lub od partnera


Bestsellery księgarni NATULI

Tematy, którymi się zajmujemy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *