Kategorie
Polecamy

Lalka bobas – kiedy warto kupić na prezent dla dziewczynki?

Czy małe dziewczynki lubią bobasy? Można śmiało stwierdzić, że prawie zawsze i prawie każde. Bez wyjątków od tej reguły byłoby co najmniej nudno, ale z dużą pewnością można stwierdzić, że lalka bobas to jedna z ukochanych zabawek, która pozostaje z dziewczynkami na długie lata.

A czy Ty, pamiętasz jeszcze swoją pierwszą lalkę bobasa? Jeśli tak, to pewnie wiesz, jak bardzo byłyście z sobą zżyte. Wiele dziewczynek nie chce odstępować ich na krok. Pieczołowicie pielęgnują swoje bobasy, naśladując mamy. Wożą je w wózkach, przebierają, organizują koleżeńskie spotkania z bobasami. Te lalki są ich nieodłącznymi przyjaciółkami, o które dbają latami!

Uwaga! Reklama do czytania

Jak zrozumieć małe dziecko

Podręcznik świadomego rodzicielstwa

Rozwój seksualny dzieci

Zadbaj o zdrową seksualność swojego dziecka

Tylko dobre książki dla dzieci i rodziców | Księgarnia Natuli

A jakiego bobasa wybrać aktualnie na prezent dla małej dziewczynki? Trzeba przyznać, że współczesna oferta tego typu zabawek jest znacznie bogatsza, od tej, którą aktualnie pamiętają mamy. Lalki bobasy mogą być bowiem interaktywne, bardzo naturalne i towarzyszyć maluchowi praktycznie od wczesnych miesięcy niemowlęcych.

Nowe i bardzo interaktywne lalki Baby Born – co ciekawego mają w swoich funkcjonalnościach?

To przede wszystkim ten rodzaj lalek, które nigdy się nie znudzą. Dzięki swojej interaktywnej odsłonie spodobają się zarówno tym bardzo małym, jak i dorastającym dziewczynkom. Baby Born posiadają takie funkcje, jak chociażby płacz, mówienie, śpiewanie, czy siusianie. Najnowsze modele są ponadto wykonane z wyjątkowo miękkich materiałów, idealnych do przytulania, a przez to bardzo realistyczne. Dzięki takiemu wykonaniu, lalka prezentuje się jak mały bobas, który może być młodszym bratem lub siostrą.

Ale to nie wszystko, bo lalkę Baby Born można dowolnie przebierać, a nawet pielęgnować. Inscenizowanie różnorodnych zabaw ułatwiają dostępne w zestawie z lalką akcesoria typu: butelka do picia, miseczka, nocniczek, ubranka. Laleczka może się także kąpać, dzięki czemu Twoje dziewczyny będą miały ogromną frajdę z wieczornej zabawy w wannie! Co jeszcze potrafi lalka Baby Born? Sprawdź: https://allegro.pl/kategoria/bobasy-baby-born-259353

Dlaczego lalka bobas to dobry pomysł na prezent?

Lalki tego typu wspaniale oddziaływują na wyrażanie emocji dzieci. Dzięki bliskiej relacji z lalką, stają się dużo bardziej opiekuńcze, delikatne i rozumieją potrzeby maluchów. To może być świetna okazja do tego, by przygotować małą dziewczynkę na przyjęcie rodzeństwa. Maluch będący w obliczu takiego wyzwania szybko zrozumie, dlaczego mama nie ma już tyle czasu na zabawę wyłącznie z nią. I dlaczego jest zmęczona lub potrzebuje odpoczynku.

Tak zróżnicowana zabawa z Baby Born, ale również z innymi lalkami bobasami pobudza wyobraźnię dziewczynek, wspiera również ich rozwój umiejętności społecznych i wartości, bliskich odpowiedzialności, komunikacji, czy empatii. Uczą się więzi i opiekuńczości. A co ważne to także wspaniały kompan do tworzenia najróżniejszych scenariuszy zabaw.

Z lalką bobasem można przeprowadzić popołudniową kąpiel, cały rytuał jedzenia, przewijania, a także przebierania dziecka. A w ciepłe dni, można pójść z lalką na spacer. Wystarczy dokupić dziewczynce wózek, by mogła przewieźć swoją lalkę w ulubione miejsca. Sprawdź ofertę tego rodzaju lalek na: https://allegro.pl/kategoria/lalki-bobasy-85270

Uwaga! Reklama do czytania

Seria: Niegrzeczne książeczki

Niegrzeczne dzieci? Nie ma czegoś takiego!

Wierszyki bliskościowe

Przytulaj, głaszcz, obejmuj, bądź zawsze blisko.

Tylko dobre książki dla dzieci i rodziców | Księgarnia Natuli


Pamiętaj, że wybierając dziecku ulubioną lalkę, kreujesz jego rozwojem. Pomyśl, które z modeli będą zatem odpowiednie dla Twojego dziecka i o jakich potrzebach Cię informuje. Nie każda dziewczynka będzie zakochana w Baby Born, mała elegantka może ucieszyć się z klasycznej barbie. Przed zakupami porozmawiaj zatem z dzieckiem, by wręczanym prezentem spełnić jego marzenia.

Autor/ka: Marlena Jakubik

Tekst pochodzi od redakcji dziecisawazne.pl lub od partnera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.