fbpx
DZIEŃ DZIECKA - Zrób niespodziankę!
| Co kryje magiczny domek na drzewie, czyli o przygodowo-edukacyjno-fantastycznej serii książek dla dzieci

Co kryje magiczny domek na drzewie, czyli o przygodowo-edukacyjno-fantastycznej serii książek dla dzieci

Wyobraźcie sobie, że idziecie przez las. Idziecie, idziecie, aż tu nagle…
Nie, nie wilk. Nagle w środku lasu na wysokim dębie widzicie… domek na drzewie. Prowadzi do niego sznurkowa drabinka. Ręka w górę, kto oprze się przemożnej chęci zajrzenia do niego. Nie udało się oprzeć także rodzeństwu – Ani i Jackowi. Wspięli się po drabince, najpierw ciekawska i mniej ostrożna Ania, potem odpowiedzialny starszy brat Jacek.

Co ujrzeli w środku? Całe mnóstwo książek. Bibliotekę ukrytą w domku na drzewie w środku lasu. Dalej jest jeszcze bardziej niesamowicie i ciekawie. Niesamowicie, bo domek okazał się magiczny, a ciekawie – bo Ania i Jacek odbyli mnóstwo wspaniałych podróży w czasie i przestrzeni właśnie dzięki magicznemu domkowi.

Jak to możliwe? W jaki sposób się przenoszą? Do kogo należy ten niezwykły domek? I co na to ich rodzice? Warto sięgnąć po przygody rodzeństwa, by się tego dowiedzieć.

Seria Magiczny Domek na Drzewie autorstwa Mary Pope Osborne składa się właściwie z dwóch uzupełniających się podserii. Pierwsza z nich to książki beletrystyczne, trochę fantastyczne i trochę naukowe. Mamy w nich magiczny domek, wróżkę, podróże w czasie. Rodzeństwo przenosi się do czasów rycerzy, dinozaurów, do starożytnego Egiptu. Dzieci przeżywają niezwykłe przygody, ale też sporo dowiadują się o odwiedzanych czasach i miejscach.

Magicznydomek

Każda książka ma swoją popularnonaukową siostrę bliźniaczkę – pełną informacji i ciekawostek uzupełniających dany temat. Składają się one na drugą podserię pod tytułem Tropiciele Faktów. Każda para – przygodowa i popularnonaukowa – stanowi niesamowicie zgrany i fascynujący duet! Tropicieli Faktów Mary Pope Osborne pisze wspólnie z mężem Willem Osbornem, a wszystkie książki są konsultowane ze specjalistami w danej dziedzinie.

Fan serii:

Ten magiczny domek to taki wehikuł czasu. Domek zaczyna wirować i przenosi się w miejsce z książki. Jak gdzieś są przeniesieni, to czas w ich świecie się zatrzymuje.

Dużym atutem serii jest to, że książki są niewielkie objętościowo, mają dużą czcionkę i łatwo się je czyta. Wciąż za mało jest na rynku propozycji dla początkujących czytelników, a już takich, które ich wciągną i nie pozwolą porzucić lektury – jak na lekarstwo. Seria świetnie uzupełnia tę lukę. Musicie wiedzieć, że w sumie ukazało się w niej kilkadziesiąt pozycji, więc będzie co czytać, jeśli tylko wydawnictwo Mamania będzie kontynuować jej publikowanie. Naprawdę warto!

13793166751612

Fan serii:

W książkach Tropiciele Faktów jest więcej informacji na temat, o którym była książka Magiczny Domek. Każda książka o przygodzie ma swoją dodatkową książkę o faktach. Najlepiej je czytać zaraz po Magicznym Domku, bo z nich można się dowiedzieć naprawdę dużo ciekawych rzeczy.

Dotychczas w seriach Magiczny Domek na Drzewie i Magiczny Domek na Drzewie. Tropiciele Faktów ukazały się książki o dinozaurach, rycerzach, mumiach i o piratach:

magicznydomekoklTropicielefaktow okl

Książki z serii Magiczny domek na drzewie i Magiczny domek. Tropiciele faktów można kupić w Natuli.pl – 11,40

Fan serii:

To są książki dla dzieci w każdym wieku. Są bardzo ciekawe, ale nie są straszne, nie są bardzo długie i łatwo się je czyta. Na pewno spodobają się już przedszkolakom, ale najciekawsze chyba są dla takich szkolniaków z pierwszej, drugiej klasy. Takich, które same chcą już czytać książki.

Magiczny Domek to bardzo udana seria wielozadaniowa. Wciąga, w niebanalny sposób uczy o interesujących faktach, sprawach, miejscach i czasach, pokazuje, że książki są bramą do niezwykłych przygód, wywołuje wypieki na twarzy małych czytelników, a wszystko to w tak atrakcyjnym dla dzieci fantastycznym anturażu.

Książki z serii Magiczny domek kupisz w Natuli.pl


Joanna Adamska

Polonistka i pedagog. Tylko chwilowo na emigracji. Książki dla dzieci kupuje sobie, ale chętnie pożycza je swoim dwóm córkom. Pani (nie tylko) od książek w Natuli.pl.
Odwiedź stronę autorki/autora: http://natuli.pl


Przeczytaj więcej:

natuli.pl
Uważność – najlepsze książki dla dzieci i dorosłych

OKULARY
Naprawdę przeciwsłoneczne okulary dla dzieci

edukacja alternatywna
Nie dajmy się zadaniom domowym! Czego dzieci naprawdę potrzebują po wyjściu ze szkoły?

edukacja alternatywna
Dlaczego tak trudno zmienić polską szkołę? Fragment książki “Nowa szkoła”

edukacja alternatywna
“Nowa szkoła” to książka dla gotowych na zmianę polskiej szkoły

edukacja alternatywna
Jak uczy się mózg i jak szkoła może wspierać naturalne procesy uczenia się?

rodzina
“Jeśli nie działasz razem z dzieckiem, ono nie będzie działać z tobą”, czyli na czym dokładnie polega współdziałanie?

wychowanie
5 fundamentów dobrej relacji z dzieckiem

odżywianie naturalne
10 wyjątkowo bogatych superfoods prosto z… Polski!

edukacja alternatywna
4 warunki efektywnej nauki języka w szkole

rodzina
Rodzice potrzebują kontaktu z naturą i… z innymi dorosłymi

wychowanie
5 rzeczy, których nie można zmienić u dzieci