Kategorie
Produkty Rzeczy dla dzieci

Co kryje magiczny domek na drzewie, czyli o przygodowo-edukacyjno-fantastycznej serii książek dla dzieci

Wyobraźcie sobie, że idziecie przez las. Idziecie, idziecie, aż tu nagle…
Nie, nie wilk. Nagle w środku lasu na wysokim dębie widzicie… domek na drzewie. Prowadzi do niego sznurkowa drabinka. Ręka w górę, kto oprze się przemożnej chęci zajrzenia do niego. Nie udało się oprzeć także rodzeństwu – Ani i Jackowi. Wspięli się po drabince, najpierw ciekawska i mniej ostrożna Ania, potem odpowiedzialny starszy brat Jacek.

Co ujrzeli w środku? Całe mnóstwo książek. Bibliotekę ukrytą w domku na drzewie w środku lasu. Dalej jest jeszcze bardziej niesamowicie i ciekawie. Niesamowicie, bo domek okazał się magiczny, a ciekawie – bo Ania i Jacek odbyli mnóstwo wspaniałych podróży w czasie i przestrzeni właśnie dzięki magicznemu domkowi.

Jak zrozumieć małe dziecko

Poradnik pomagający w codziennej opiece nad Twoim dzieckiem

Zobacz w księgarni Natuli.pl

Jak to możliwe? W jaki sposób się przenoszą? Do kogo należy ten niezwykły domek? I co na to ich rodzice? Warto sięgnąć po przygody rodzeństwa, by się tego dowiedzieć.

Seria Magiczny Domek na Drzewie autorstwa Mary Pope Osborne składa się właściwie z dwóch uzupełniających się podserii. Pierwsza z nich to książki beletrystyczne, trochę fantastyczne i trochę naukowe. Mamy w nich magiczny domek, wróżkę, podróże w czasie. Rodzeństwo przenosi się do czasów rycerzy, dinozaurów, do starożytnego Egiptu. Dzieci przeżywają niezwykłe przygody, ale też sporo dowiadują się o odwiedzanych czasach i miejscach.

Magicznydomek

Każda książka ma swoją popularnonaukową siostrę bliźniaczkę – pełną informacji i ciekawostek uzupełniających dany temat. Składają się one na drugą podserię pod tytułem Tropiciele Faktów. Każda para – przygodowa i popularnonaukowa – stanowi niesamowicie zgrany i fascynujący duet! Tropicieli Faktów Mary Pope Osborne pisze wspólnie z mężem Willem Osbornem, a wszystkie książki są konsultowane ze specjalistami w danej dziedzinie.

Uwaga! Reklama do czytania

Uwaga! Złość

Są sposoby radzenia sobie ze złością (swoją i bliskich), które nie ranią i nie krzywdzą. Książka pomaga zrozumieć i stosować te metody. 

CHCESZ? KLIKNIJ!

Fan serii:

Ten magiczny domek to taki wehikuł czasu. Domek zaczyna wirować i przenosi się w miejsce z książki. Jak gdzieś są przeniesieni, to czas w ich świecie się zatrzymuje.

Dużym atutem serii jest to, że książki są niewielkie objętościowo, mają dużą czcionkę i łatwo się je czyta. Wciąż za mało jest na rynku propozycji dla początkujących czytelników, a już takich, które ich wciągną i nie pozwolą porzucić lektury – jak na lekarstwo. Seria świetnie uzupełnia tę lukę. Musicie wiedzieć, że w sumie ukazało się w niej kilkadziesiąt pozycji, więc będzie co czytać, jeśli tylko wydawnictwo Mamania będzie kontynuować jej publikowanie. Naprawdę warto!

13793166751612

Fan serii:

W książkach Tropiciele Faktów jest więcej informacji na temat, o którym była książka Magiczny Domek. Każda książka o przygodzie ma swoją dodatkową książkę o faktach. Najlepiej je czytać zaraz po Magicznym Domku, bo z nich można się dowiedzieć naprawdę dużo ciekawych rzeczy.

Dotychczas w seriach Magiczny Domek na Drzewie i Magiczny Domek na Drzewie. Tropiciele Faktów ukazały się książki o dinozaurach, rycerzach, mumiach i o piratach:

magicznydomekokl
Tropicielefaktow okl

Książki z serii Magiczny domek na drzewie i Magiczny domek. Tropiciele faktów można kupić w Natuli.pl – 11,40

Fan serii:

To są książki dla dzieci w każdym wieku. Są bardzo ciekawe, ale nie są straszne, nie są bardzo długie i łatwo się je czyta. Na pewno spodobają się już przedszkolakom, ale najciekawsze chyba są dla takich szkolniaków z pierwszej, drugiej klasy. Takich, które same chcą już czytać książki.

Magiczny Domek to bardzo udana seria wielozadaniowa. Wciąga, w niebanalny sposób uczy o interesujących faktach, sprawach, miejscach i czasach, pokazuje, że książki są bramą do niezwykłych przygód, wywołuje wypieki na twarzy małych czytelników, a wszystko to w tak atrakcyjnym dla dzieci fantastycznym anturażu.

Książki z serii Magiczny domek kupisz w Natuli.pl

Uwaga! Reklama do czytania

Cud rodzicielstwa

Wsłuchaj się naprawdę w głos swojego dziecka

Noszenie dzieci

Poradnik dla noszących rodziców

Tylko dobre książki dla dzieci i rodziców | Księgarnia Natuli

Dzieciom polecamy: Magiczne drzewo
Avatar photo

Autor/ka: Joanna Adamska

Polonistka i pedagog. Tylko chwilowo na emigracji. Książki dla dzieci kupuje sobie, ale chętnie pożycza je swoim dwóm córkom. Pani (nie tylko) od książek w Natuli.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.